Polecamy
Z uwagi na Boże Ciało, Tygodnik Podhalański ukaże się już jutro. Miłej lektury.

Reklama

2013-09-05 15:20:20

ZAKOPANE, POWIAT TATRZAŃSKI – MIEJSCE PRZYJAZNE MALUCHOM ?

Reklama

Reklama

Szukamy takich miejsc, w których rodzice z małymi dziećmi będą zawsze mile widziani. Czy tu warto bywać z dziećmi? Czy nasi klienci to także dzieci? Czy świadczymy dobrej jakości usługi dla rodziców z dziećmi? Jeśli tak - przeczytaj uważnie i skorzystaj. Szukamy miejsc przyjaznych maluchom. Kawiarni, restauracji, muzeów itd. 2 września rozpoczęła się kolejna edycja akcji Miejsce przyjazne maluchom! Akcja obejmuje prawie całą Małopolskę a Zakopane oraz pozostałe gminy z Powiatu Tatrzańskiego … czas pokaże.

W weekend przeczytałem o akcji Miejsce Przyjazne Maluchom. Decyzje podjąłem w minutę. Wchodzimy w to. Koniecznie. Znakomita okazja aby wspierać naszych mieszkańców – przedsiębiorców i budować pozytywny obraz Zakopanego i Powiatu.
Choć to niedziela (1 września) kontaktuje się z organizatorami, ściągam regulamin i najważniejsze informacje. Czas goni. W poniedziałek (2 września – akcja już ruszyła) przekonuję do akcji Starostę Andrzeja Gąsienicę - Makowskiego. Pięć minut i zapada decyzja. Teraz telefon do Dyrektora Tatrzańskiej Agencji Rozwoju, Promocji i Kultury Krzyśka Króla – Łegowskiego. Co prawda jest na wakacjach :-) ale telefonicznie ustalamy osobę która w Powiecie będzie koordynować tą akcję. Dzwonię oraz wysyłam maila także do Andrzeja Kaweckiego – Dyrektora Biura Promocji. Ma dać znać. Czekam. Kontaktuję się z organizatorami, zgłaszam do akcji Powiat. Wtorek (3 września). Dzwonię oraz wysyłam maile do Mariusza Koperskiego – Wiceburmistrza Zakopanego oraz do wszystkich Wójtów. Każdy obiecuje szybką odpowiedź. Nie mam kontaktu tylko z Wójtem Poronina. Podobno na urlopie. Środa (4 września). Dzwonię do zastępcy Wójta Andrzeja Buńdy. Jest w pracy, rozmawiamy, ma odpowiedzieć. Teraz czekam. Najszybciej reaguje Gmina Kościelisko i Gmina Bukowina Tatrzańska. Od Wójtów Bohdana Pitonia i Andrzeja Łukaszczyka otrzymuję mailem potwierdzenie. To się nazywa czas reakcji! Widać, że czują bluesa. Kto działa szybko, zyskuje. Już o nas piszą: http://www.malopolska.pl/ Czwartek (5 września). Udział w akcji potwierdza mi Wójt Andrzej Nowak z Białego Dunajca. Niestety nadal brak informacji z Gminy Poronin i smutno mi, bo z Zakopanego (ani z Urzędu Miasta ani z Biura Promocji) nie ma żadnego odzewu. Został jeden dzień. Na zgłoszenie jest czas do 6 września (piątek). Zobaczymy czy nasi włodarze zdążą?

Dlaczego warto i trzeba uczestniczyć w akcji „Miejsce przyjazne maluchom”? Po pierwsze. To wspaniała sposobność aby budować pozytywny obraz naszego terenu (mamy się czym pochwalić – wiem o tym, mam 3 letnią córkę i często korzystam z takich miejsc). Po drugie. Rodziny z dziećmi to wspaniała grupa docelowa dla naszych (zakopiańskich, tatrzańskich) usług i myślę, że to przede wszystkim mile widziani goście dziś i w przyszłości. Po trzecie. To sposób na bezpłatną promocję fajnych miejsc i usług. Zachęcam wszystkich zainteresowanych, którzy kierują swoją ofertę do dzieci, do rodziców z dziećmi aby zgłosili się do tej akcji. Po weryfikacji najlepsi otrzymają certyfikat i będą mieć m.in. bezpłatną reklamę. Zapewniam, że warto.

Ze swej strony, dla certyfikowanych miejsce z naszego terenu, postaram się o dodatkowy bonus. Miejsca przyjazne maluchom zagoszczą m.in. na stronach internetowych i portalach społecznościowych prowadzonych przez Powiat Tatrzański i Tatrzańską Agencję Rozwoju Promocji i Kultury. Czy uda mi się dogadać ten temat także z Urzędem Miasta i Biurem Promocji Zakopanego – nie wiem, czekam na ich odpowiedź.

Kto powinien być zainteresowany? Bardzo dużo podmiotów (m.in. klubokawiarnie, hotele, pensjonaty, parki wodne, restauracje, miejsca rozrywki, muzea, ośrodki zdrowia, urzędy, biblioteki, miejsca zabaw i rekreacji itd.)

Aby zgłosić udział w akcji należy pobrać, wypełnić i przesłać do organizatorów odpowiedni formularz. To nic nie kosztuje. Nie trzeba nic płacić.

Harmonogram tej akcji wygląda następująco:
2 września ruszyła akcja Miejsce przyjazne maluchom,
do 22 września – można zgłaszać swój obiekt do akcji,
23 września – 13 października – ma nastąpić weryfikacja zgłoszonych miejsc,
17 lub 19 października – Gazeta Wyborcza ma wydać przewodnik “Miejsca przyjazne maluchom’ jak dodatek,
20 października - ma odbyć się uroczysta gala wręczenia certyfikatów,

Korzyści. To przede wszystkim darmowa reklama. Na portalach i w sieciach społecznościowych: www.malopolska.pl, www.tatry.pl, www.krakow.gazeta.pl, www.miastodzieci.pl/krakow, www.miejsceprzyjaznemaluchom.com.pl, publikacje na łamach lokalnych wydań „Gazety Wyborczej" oraz na Facebooku a także Certyfikat i naklejki „Miejsce przyjazne maluchom”.

Rolą samorządów w tej akcji ma być weryfikacja zgłoszonych miejsc – jako partnerzy lokalni pomogą wybrać odpowiednie miejsca przyjazne maluchom. Sądzę, że wszystkie nasze samorządy (Zakopane, Poronin, Kościelisko, Bukowina Tatrzańska, Biały Dunajec) powinny zgłosić swoją gotowość do uczestnictwa w tej akcji. Mam nadzieję, że tak się stanie.

Więcej informacji na temat tej akcji można znaleźć na:

Formularze zgłoszeniowe są do pobrania na stronie:


Serdecznie zachęcam do udziału w tej akcji!

/-/ Andrzej Pajor
 


 

kontakt: TT: @AndrzejPajor | FB: andrzej.pajor | www.pajor.pl


moje wcześniejsze artykuły:

->  SMAKOWITA PROMOCJA - OSCYPEK W CAŁEJ POLSCE (kliknij tutaj aby przeczytać)
Można się promować skutecznie i sensownie! Świetnym przykładem jest decyzja Małopolski o podpisaniu strategicznej umowy z delikatesami Alma, w których będą sprzedawane produkty regionalne, czyli także nasz Oscypek ...

->  ZAKOPANE - MORSKIE OKO - KORKI – NIEZADOWOLENI TURYŚCI (kliknij tutaj aby przeczytać)
Jak przyjemnie dojechać do Palenicy Białczańskiej? Jak być zadowolonym wczasowiczem w drodze do Morskiego Oka? Co zrobić aby w okresie wzmożonego ruchu nie było tam korków? Czy jest rozwiązanie? Mam propozycję. Zapraszam do merytorycznej dyskusji. Proszę o opinie i sugestie wszystkich gości i mieszkańców, bo jest to w naszym wspólnym interesie ...

-> ZIMOWA OLIMPIADA W 2022 ROKU OCZAMI PRZEDSIĘBIORCóW … (kliknij tutaj aby przeczytać)
Zdecydowana większość badanych przedsiębiorców popiera organizację Zimowej Olimpiady w 2022 roku. Zadeklarowało tak 70 % pytanych. Pytani najczęściej deklarowali, że w związku z organizacją Olimpiady w Małopolsce i na Słowacji poprawiłaby się infrastruktura sportowa, infrastruktura drogowa, wzrosła by atrakcyjność turystyczna Małopolski oraz …

-> BUDŻET ZAKOPANEGO JESZCZE NIE OBYWATELSKI ... (kliknij tutaj aby przeczytać)
Nie mieszkamy na końcu świata! W Europie ma go już ok. 200 miast. Budżet partycypacyjny - w Zakopanem cisza a Sopot (miasto partnerskie Zakopanego) już w 2011 roku wprowadził pierwszy w Polsce tego rodzaju budżet. Do prowadzenia budżetu obywatelskiego szykują się także Bydgoszcz, Chorzów, Dąbrowa Górnicza, Kędzierzyn-Koźle, Gdańsk, Płock, Radom, Tarnów oraz Wrocław. W kolejce jest także Warszawa...

-> ZAKOPANE i DUBROVNIK RAZEM CZYLI CHORWACJA JEST W UE! (kliknij tutaj aby przeczytać)
Trudno nie zauważyć, że Chorwacja 1 lipca br. zostaje 28 państwem członkowskim Unii Europejskiej w bardzo trudnym okresie dla Wspólnoty. Mamy największego od lat kryzys, głównie ekonomiczny, gospodarczy, ale nie tylko. Mamy problemy w strefie euro i widmo bankructwa wielu krajów Unii. Skoro jest tak źle, dlaczego jest tak dobrze. Dlaczego ktoś chce do UE?

Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Aborygen 2013-09-06 08:30:26
korcia2

A żebyś ty wiedziała co Burmistrz NAM naobiecywał .

Ale trzeba mu przyznać jedno , mocno skutecznie trzyma się doktryny :

OBIECAĆ MOŻNA WSZYSTKO a potem NIC NIE ZROBIĆ .

Pozdrawiam
Jacek Kalata
Mordechai 2013-09-05 20:24:28
Kombinat Klerykalny to miejsce idealnie przyjazne maluchom. Niekoniecznie z rodzicami przekonuje ABp Spec
korcia2 2013-09-05 16:38:03
Burmistrz trzykrotnie obiecywał mieszkańcom os.Szymony zrobienie małego placyka zabaw dla naszych dzieci na terenie miejskim na osiedlu i jak do tej pory nic się nie dzieje.Czy to były tylko obiecanki cacanki przed wyborami?
 • PRACA | dam
  NIEMCY PRACA Niemiecka firma ALP BAU zatrudni od zaraz murarzy oraz cieśli szalunkowych. Niemiecka umowa, mieszkania oraz samochody firmowe, częste zjazdy do kraju.
  Tel.: 722240044
  E-mail: praca@conexio.pl
  WWW: www.conexio.pl
  GG: Opole
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  Kupię działkę budowlaną w Białce Tatrzańskiej
  Tel.: 660797241
  E-mail: marekg@b12.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  MAM DO WYNAJĘCIA HOSTEL W ZAKOPANEM CENTRUM PRZY KRUPÓWKACH możliwość 350 miejsc noclegowych, 50zł/osoba nocleg - lub szukam kierownika, wspólnika. 604 22 33 77
 • PRACA | dam
  Z. R. GŁOWACCY ZATRUDNI PRACOWNIKÓW BUDOWLANYCH DO ROBÓT WYKOŃCZENIOWYCH W ZAKOPANEM. 608 813 506
 • PRACA | dam
  POSZUKUJEMY OSOBY DO OBSŁUGI APARTAMENTÓW W ZAKOPANEM. Praca dorywcza ale całoroczna. Tel.: 662244845
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ POKOJOWĄ i OPIEKUNKĘ DO DOMU OPIEKI DLA OSÓB STARSZYCH. UMOWA O PRACĘ (PEŁNE ŚWIADCZENIE). DOŚWIADCZENIE MILE WIDZIANE. ZAKOPANE -
  Tel.: 608 676 810.
 • PRACA | dam
  Zlecę pracę HYDRAULIKOWI - montaż muszli klozetowej. Zapłacę 1000zł. 660 678 522
 • PRACA | dam
  ZAKOPANE PRACA! TYNKARZA-TYNKI TRADYCYJNE ZEWNĘTRZNE ELEWACJI BUDYNKÓW. Proponowana stawka 35zł/godz. 604 22 33 77
 • PRACA | dam
  Zlecę POKRYCIE BALKONU 10m2 blachą. Wynagrodzenie 5000zł. 604 22 33 77, 697 353 012
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  VOLVO V-70, cena 4800zł. 603 591 587
 • PRACA | dam
  Centralny Ośrodek Sportu w Zakopanem zatrudni na pełen etat KELNERA/KELNERKĘ, a na okres wakacyjny Kucharza/Kucharkę i Pomoc Kuchenną. Oferujemy pracę w miłej atmosferze i atrakcyjne zarobki. Tel.: 725 300 095
  E-mail: patrycja.zapotoczna@cos.pl
  WWW: zakopane.cos.pl
 • POŻYCZKI
  SUPER OFERTA KREDYT GOTÓWKOWY-KONSOLIDACYJNY, MOŻLIWOŚĆ NAJNIŻSZEJ RATY NA RYNKU FINANSOWYM. ZADZWOŃ DO DORADCY. T-500 072 678.
 • POŻYCZKI
  POŻYCZKA wakacyjna -DLA OSÓB, KTÓRE MAJĄ ZALEGŁOŚCI W BAZACH, -IDEALNY PRODUKT DLA CIEBIE, -jasna przejrzysta oferta, - 0 zł ukrytych kosztów. T- 694 567 002.
 • USŁUGI | budowlane
  KOMPLEKSOWE WYKOŃCZENIA WNĘTRZ, KAMIENIARKA. 606 292 966.
 • PRACA | dam
  PANIĄ DO ŚNIADAŃ i SPRZĄTANIA (bez nałogów) - KAMERALNA WILLA W ZAKOPANEM. Co drugi dzień. 730 07 77 11
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA MIESZKANIE 2-POZIOMOWE, Zakopane Pardałówka, 68m2, c.1200zł + media, minimum rok. 608 697 065
 • PRACA | dam
  Zatrudnię pomoc do Pensjonatu w Murzasichlu
  Tel.: 669-493-772
 • USŁUGI | budowlane
  Świadczymy usługi ziemne i przewozowe z wykorzystaniem -samochodu ciężarowego z HDS (wywrotka, max. udźwig 6 ton, wysięg 10 metrow)
  Tel.: 694601628
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - DLA MŁODYCH, AMBITNYCH, POCZĄTKUJĄCYCH! Firma Norweska zatrudni w Oslo, na warunkach norweskich, młodych początkujących (nawet od razu po szkole) pracowników do przyuczenia w zawodzie TYNKARZ, MONTER RUSZTOWAŃ. Języki obce NIE wymagane - w firmie pracują tylko pracownicy z Podhala. Praca na stałe/całoroczna. Zjazdy do kraju (samolot) wg. własnego uznania ~ co 2-3 tygodnie. Zarobki od 13 do 23 Euro/godz. Zapewniamy mieszkanie. Zapraszamy! Tel. 667 602 602
 • PRACA | dam
  Kucharka - Pomoc KUCHENNA - Zakopane
  Tel.: 600712721
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Apartament 90 m, 2 sypialnie, duży salon z jadalnią i otwartą kuchnią, podziemny garaż, okolice rondo Kuźnice, dostępny od zaraz, najem długoterminowy.
  Tel.: +48608450888
 • PRACA | dam
  RENOMOWANY HOTEL W ZAKOPANEM ZATRUDNI RECEPCJONISTKĘ/RECEPCJONISTĘ ORAZ KELNERKĘ/KELNERA. Zapewniamy niezbędne przeszkolenie. Praca w miłym, zgranym zespole. Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie CV na adres: recepcja@hotelrysy.pl Tel: 182011800
 • PRACA | dam
  Nowoczesna klinika stomatologiczna w centrum Zakopanego zatrudni, na dogodnych warunkach, osobę w charakterze asystentki stomatologicznej.
  Tel.: 530602603
  E-mail: stomatologia@przyrowni.eu
 • PRACA | dam
  KELNERKĘ/-RA, BARMANA/-KĘ, KUCHARZA dorywczo lub na stałe, do przyuczenia. RESTAURACJA, ZAKOPANE -
  Tel.: 501 467 829.
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI: POMOC KUCHENNĄ praca stała lub sezonowa z możliwością noclegu. 694 184 929, 18 20 64 305
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Drewniany domek z duszą w Gronkowie k. Białki Tatrzańskiej. Na dole salon z kominkiem, aneksem kuchennym w pełni wyposażonym (kuchenka, lodówka, zmywarka, piekarnik, naczynia) i z przestrzenną łazienką. Na górze dwie sypialnie 2-osobowe. Taras, ogród z kącikiem dla dzieci. Grill, hamak, parking. Mile widziane zwierzaki. Idealny dla 4-osobowej rodziny. Tel. +48602152509
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI: POMOC KELNERSKĄ weekendy, święta, wakacje (z możliwością noclegu). 694 184 929, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI: KELNERKĘ, praca stała z możliwością noclegu. 694 184 929, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI: POMOC KELNERSKĄ na 4-miesięczny kontrakt (czerwiec-wrzesień), 15 000zł netto. 694 184 929, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA MAŁA SZWAJCARIA ZATRUDNI KUCHARZA NA PEŁNY ETAT -
  Tel.: 600 076 107.
 • PRACA | dam
  GOSPODA PODKOWA W ZAKOPANEM OSOBĘ NA ZMYWAK. Praca stała, sezonowa. 694 184 929, 18 20 64 305
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  GÓRALSKI DOMEK - Zapraszamy do Cichego - spokojnej miejscowości, kilkanaście kilometrów od Zakopanego, gdzie czeka gotowy na Wasz przyjazd góralski domek "z duszą". Do dyspozycji: obszerny salon z tv, w pełni wyposażona kuchnia, 3 sypialnie (jedna 4-osobowa i dwie 2-osobowe, z możliwością dostawki) oraz 2 łazienki. Na miejscu parking.
  Tel.: 507 171188.
  WWW: www.goralskidomek.podhale.pl
 • PRACA | dam
  FIRMA JERONIMO MARTINS POLSKA S.A. WŁAŚCICIEL SKLEPÓW BIEDRONKA, POSZUKUJE OSÓB NA STANOWISKA: KASJER, SPRZEDAWCA- KASJER I PRACOWNIK SKLEPU W ZAKOPANEM TEL. +48 22 205 33 10
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  KUPIĘ DZIAŁKI BUDOWLANE, DOMY, MIESZKANIA Zakopane i najbliższe okolice tel. 606 253 595.
2019-06-18 14:41 Lisy buszują przy ulicy Szkolnej (WIDEO) 2019-06-18 13:37 Będzie cieplej i bez dymu 2019-06-18 12:26 Rozmawiamy z turystami o ławeczkach multimedialnych. Jedna kosztowała 40 tysięcy 8 2019-06-18 12:16 Lato z Radiem na początek sezonu w Zakopanem. Wystąpi Kayah 1 2019-06-18 11:27 Radni odebrali mandat Michałowi Glonkowi 2019-06-18 10:42 Nożownik zaatakował… krowy 1 2019-06-18 10:05 Jechał na quadzie i przewrócił się. Miał blisko 3 promile alkoholu 2019-06-18 09:56 Konto dla pogorzelców z Czarnego Dunajca 2019-06-18 09:13 Kajakarze na Dunajec - rusza największy spływ 2019-06-18 07:59 Sukcesy nowotarskich kadetów w ogólnopolskim konkursie historycznym 1 2019-06-17 21:59 Budżet bez zastrzeżeń 2019-06-17 20:59 Nowe multimedialne ławeczki w Zakopanem 8 2019-06-17 20:00 Śmierć funkcjonariusza 1 2019-06-17 19:39 Wspólne drogi malarskie 2019-06-17 19:06 W mieście trwa dyskusja czy dać milion na hokej 4 2019-06-17 18:54 W Murzasichlu uważajcie na kozy wchodzące na auta 6 2019-06-17 18:21 Droga do Zubrzycy już przejezdna 2019-06-17 18:06 Klub po nowemu 2019-06-17 18:00 Po deszczu wyszło słońce. Zieleń znowu taka soczysta 2019-06-17 17:25 Zablokowana droga z Jabłonki do Zubrzycy Dolnej (WIDEO) 1 2019-06-17 16:58 Trzech poszkodowanych w Niedzicy 1 2019-06-17 16:30 Szukają statystów do komedii Michała Milowicza 3 2019-06-17 16:03 Pijany motocyklista spowodował kolizję i uciekł 2019-06-17 15:52 400 milionów na inwestycje Polskich Kolei Linowych (WIDEO) 3 2019-06-17 15:15 Straż organizuje akcję pomocy dla pogorzelców 3 2019-06-17 14:37 Narciarskie inwestycje i więcej turystycznych atrakcji 3 2019-06-17 14:03 Program „Wakacji w Mieście 2019” 2019-06-17 13:54 Szlak ze Świnicy na Zawrat nadal zamknięty 1 2019-06-17 13:52 Piknik parafialny i deszczowy 2 2019-06-17 12:39 Policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę (WIDEO) 2019-06-17 12:38 Uwaga kierowcy przygotujcie się na utrudnienia 2019-06-17 11:20 Pojedziemy przez most tymczasowy 2019-06-17 10:58 Sarsa, Afromental i bezsenna noc na powitanie lata 2019-06-17 10:31 Strażacy reanimowali psa 2019-06-17 09:41 Wypadek na zakopiance 2019-06-17 09:21 I mamy deszcz, dużo deszczu 1 2019-06-17 08:01 Odpoczywamy od upałów, a tak było wczoraj pod Świnicą 2019-06-17 00:00 Pstrąg w „Regionalnej” odsłonie 2019-06-16 21:40 Hotel przy dworcu kolejowym wkrótce ma być gotowy 1 2019-06-16 21:20 O MATKACH HOLOCAUSTU 2019-06-16 20:30 85 lat w służbie 2019-06-16 19:13 Wielka burza nad Orawą 2019-06-16 19:07 Bus i czarna chmura dymu (WIDEO) 5 2019-06-16 18:30 Kosmiczny Bajzel (ZDJĘCIA) 2019-06-16 16:50 Trzy zwycięstwa dla AZS Zakopane 2019-06-16 16:25 Pożar w Podczerwonem 4 2019-06-16 15:50 Smrody na Samorodach 2 2019-06-16 14:53 Tak wyglądało zderzenie na Grunwaldzkiej (WIDEO) 10 2019-06-16 14:20 Fatalny wypadek na trasie Małopolskiego Wyścigu Górskiego 2 2019-06-16 13:27 Burze nad Podhalem i Tatrami
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Bojcorka

Album TP

Pożegnania

FILMY TP