Reklama

2014-09-01 07:57:37

SZKOŁA STOCHA, KOWALCZYK I INNYCH OLIMPIJCZYKÓW IDZIE DO MARSZAŁKA

Reklama

„W związku z podjęciem przez Radę Powiatu uchwały, Powiat przekazuje, a Województwo przejmuje z dniem 1 września 2014r. do prowadzenia Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego im. Stanisława Marusarza w Zakopanem”. Bardzo się cieszę, że po wielu latach pracy i starań jest realna szansa na dalsze funkcjonowanie i rozwój ZSMS ...


WARTO WIEDZIEĆ

Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego im. Stanisław Marusarza w Zakopanem

Obecnie do ZSMS uczęszczają uczniowie z 6 województw, reprezentujący 32 kluby sportowe i uprawiający 7 dyscyplin sportów zimowych a szkoła nie posiada własnej sali gimnastycznej!

ZSMS funkcjonuje w oparciu o przepisy prawne dotyczące szkół mistrzostwa sportowego zawarte w zarządzeniu Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 30 lipca 2002 r. a także w oparciu o Statut i regulamin Szkoły. Celem ZSMS Zakopane jest kształcenie ucznia uzdolnionego sportowo i umożliwienie mu: zdobycie wiedzy i umiejętności niezbędnych do ukończenia szkoły, osiągnięcia wysokiego poziomu sportowego.


DLACZEGO PRZEKAZUJEMY I CZY MUSIMY?

Powiat Tatrzański jest organem prowadzącym Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego.

W roku 1999 Rada Powiatu powołała do życia Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem z siedzibą w Zespole Szkół Ogólnokształcących przy ul. Słonecznej w Zakopanem. W 2002r. Rada Powiatu Tatrzańskiego podjęła Uchwałę Nr XXXI/194/02 z dnia 11 lutego 2002r. o powołaniu Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego im. Stanisława Marusarza w skład którego weszły: Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego, Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego i Zasadnicza Szkoła Zawodowa Mistrzostwa Sportowego, która uległa likwidacji (ZSZ) w 2006r. z powodu braku zainteresowania tego typu placówką przez uczniów uzdolnionych sportowo. Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem  stworzyło warunki do uprawiania siedmiu dyscyplin sportów zimowych t.j. narciarstwo alpejskie, narciarstwo biegowe, kombinacja norweska, łyżwiarstwo szybkie, skoki, biathlon oraz snowboard.
Powiat czynił wielokrotnie starania o pozyskanie siedziby dla Szkoły. W roku 2005 Powiat uzyskał siedzibę dla Szkoły od Ministerstwa Zdrowia. Powiat przeprowadził niezbędne remonty i od 2 stycznia 2006r. Szkoła rozpoczęła edukację we własnej placówce.

Rokrocznie do utrzymania ZSMS dopłacał Powiat Tatrzański. Subwencja oświatowa była i jest niewystarczająca.

Jeżeli nie zmieni się sposób naliczania subwencja dla Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem, to Szkoła prowadzona przez Powiat ulegnie sukcesywnie wygaszaniu co doprowadzi do jej likwidacji.

Od początku funkcjonowania szkoły Powiat uzupełniał niewystarczające, niezbędne subwencje dla Szkoły. Początkowo była to kwota ok 500 tys. zł, w 2013 roku kwota ta wynosiła 800 tys. zł.
W okresie ostatnich 12 lat  ZSMS dodatkowo otrzymał od Powiatu Tatrzańskiego ok. 11 milionów zł.

Funkcjonowanie Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem nie powinno być problemem wyłącznie Powiatu Tatrzańskiego. Przyszłość i funkcjonowanie Szkoły winno być sprawą ogólnopolską.

Zarząd Powiatu czynił wielokrotne starania o zwiększenie subwencji na ucznia Szkoły. Niestety te starania nie przyniosły oczekiwanych efektów.


Przygotowaliśmy inwestycje, MAMY POZWOLENIE NA BUDOWĘ

W 2011 roku na wniosek Komisji Rozwoju, Promocji, Turystyki i Sportu, której mam przyjemość przewodniczyć, została podjęta decyzja o rozbudowie Szkoły. Sporządzony został projekt budowlany i obecnie Szkoła posiada pozwolenie na budowę.

Projekt i zgoda na budowę kompleksu sportowo edukacyjnego obejmuje:
• salę gimnastyczną,
• budynek z salami dydaktycznymi,
• sale odnowy biologicznej,
• boiska do ZGS,
• 100 m bieżni tartanowej.

Projekt tej inwestycji szacowany jest na 23 miliony złotych.


SZUKAMY 23 MILIONóW

Budżet Powiatu Tatrzańskiego nie pozwala na zrealizowanie takiej inwestycji ani samodzielnie ani nawet z udziałem dotacji. Musimy szukać innych rozwiązań.


SPRZYJAJĄCE OKOLICZNOŚCI

Sukcesy naszych olimpijczyków w Sochi bardzo pozytywnie zmieniły klimat wokół ZSMS.

Wielokrotne spotkania przedstawicieli Powiatu z Premierem Donaldem Tuskiem, który publicznie obiecał swoją pomoc, przedstawicielami Ministerstwa Sportu i Edukacji oraz Marszałkiem Województwa Małopolskiego zaowocowały inicjatywą Województwa Małopolskiego o przejęciu do prowadzenia Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego im. Stanisława Marusarza.

W tym miejscu trzeba podkreślić rolę Dyrekcji Szkoły na czele z Panią Dyrektor Barbarą Sobańską, Starosty Andrzeja Gąsienicy - Makowskiego i Zarządu Powiatu, wielu samorządowców powiatowych ale także wojewódzkich a także Marszałka Województwa Marka Sowy i Zarządu Województwa. Bez zaangażowania tak wielu osób nie udało by się przygotować porozumienia z Województwem Małopolskim.

Zawarte porozumienie gwarantuje, że szkoła nie zostanie zlikwidowana a biorąc pod uwagę znacznie większe możliwości finansowe Województwa (włączenie szkoły w programy unijne prowadzone przez Województwo Małopolskie) i deklarację przeprowadzenia niezbędnych inwestycji stwarza to szansę na jej znaczący rozwój.


WIELKA SZANSA DLA ZSMS

Działacze sportowi, dyrekcja szkoły, samorządowcy, wiedzą, że istnieje potrzeba doskonalenia funkcjonującego systemu sportu młodzieżowego, w tym Szkół Mistrzostwa Sportowego, które od 35 lat realizując proces szkolenia młodzieży mogą poszczycić się znaczącymi sukcesami sportowymi swoich uczniów i absolwentów w Mistrzostwach Świata, Europy i Igrzyskach Olimpijskich. Szkolnictwa sportowego w Polsce nie wyręczą i nie zastąpią kluby sportowe, które szczególnie w mniejszych ośrodkach nie są w stanie realizować systematycznego procesu szkolenia sportowego ze względów finansowych czy kadrowych.

Samodzielne funkcjonowanie ZSMS w Zakopanem, odpowiednie zabezpieczenie procesu sportowo-dydaktycznego dla uczniów na etapie 6 lat (Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego i Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego) i odpowiednia ilość godzin przeznaczana tygodniowo na szkolenie sportowe przynosi efekty. Uczniowie i absolwenci ZSMS zdobywają medale na Mistrzostwach i Olimpiadach.

10 medali absolwentów zdobytych w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich

Turyn 2006
Justyna Kowalczyk – brązowy medal w biegu na 30 km stylem dowolnym
Vancouver 2010
Justyna Kowalczyk – złoty medal w biegu na 30 km stylem klasycznym, srebrny medal w sprincie,  brązowy medal na 15 km w skiathlonie
Luiza  Złotkowska,  Katarzyna Woźniak - brązowy medal w biegu drużynowym w łyżwiarstwie szybkim
Sochi 2014
Justyna Kowalczyk – złoty medal w biegu na 10 km stylem klasycznym,
Kamil Stoch  – złoty medal na skoczni normalnej, złoty medal na skoczni dużej
Luiza Złotkowska, Natalia Czerwonka, Katarzyna Woźniak – srebrny medal w biegu drużynowym w łyżwiarstwie szybkim
Jan Szymański, Konrad Niedźwiedzki – brązowy medal w biegu drużynowym w łyżwiarstwie szybkim.TO CO NAJWAŻNIEJSZE

Mamy szansę przygotować następców naszych złotych medalistów olimpijskich!

Przekazujemy ZSMS i będziemy pilnować aby zawarte porozumienie było realizowane.


MARZENIA, które mogą się spełnić

Wiem, że marzeniem Dyrekcji i wielu działaczy sportowych było i jest stworzenie placówki sportowo-edukacyjnej, zabezpieczającej edukację i sportowy rozwój ucznia na etapie od 4 klasy szkoły podstawowej do ukończenia licencjatu wyższej uczelni. Robimy krok, który zbliża nas do realizacji tych marzeń, choć wciąż przed nami dużo pracy.


Uroczystość przekazania Samorządowi Województwa Małopolskiego Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego im. Stanisława Marusarza w Zakopanem odbędzie się dnia 1 września 2014 roku o godzinie 15.00 w budynku Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem przy ul. Droga do Olczy 26.

Program uroczystości:
13.45 Msza Św. w Kościele  oo. Bernardynów, ul. Karłowicza
15.00 Rozpoczęcie Roku Szkolnego
15.10 Podpisanie aktu przekazania szkoły


Życzę aby wraz z rozwojem szkoły, uczęszczało do niej jak najwięcej uzdolnionej sportowo młodzieży i aby jej absolwenci jak najczęściej sięgali po brązowe, srebrne i złote medale

/-/ Andrzej Pajor
kontakt: andrzej@pajor.pl | TT: @AndrzejPajor | FB: andrzej.pajor | www.pajor.pl


moje wcześniejsze artykuły:

->  SUKCES CZY PORAŻKA – BUDŻET OBYWATELSKI DLA ZAKOPANEGO – 30 CZERWCA - OSTATNI DZIEŃ GŁOSOWANIA  (kliknij tutaj aby przeczytać)
1 lipca, prawie niezauważalnie zacznie się „nowe” Zakopane. Poniedziałek 30 czerwca to ostatni dzień kiedy można jeszcze głosować w ramach Budżetu Obywatelskiego w Zakopanem. Nie wiem ile osób już zagłosowało i ile osób w ostatnim momencie się zdecyduje i zdąży zagłosować. Nie wiem który projekt/-ty wygrają. Wiem jedno. Obudziliśmy olbrzyma (mieszkańcy poczuli, że mogą decydować, że ich głos się liczy, że mają wpływ na otaczającą ich rzeczywistość).

->  BUDŻET OBYWATELSKI DLA ZAKOPANEGO - WYBIERZMY RAZEM – OSTATNIE DNI NA ZGŁOSZENIE PROJEKTóW (kliknij tutaj aby przeczytać)
Pozostały już tylko 4 dni (do 30 maja) na zgłoszenie propozycji w ramach Budżetu Obywatelskiego dla Zakopanego. W związku z tym w dniu 28 maja br. będzie można bezpłatnie skorzystać z konsultacji i przygotować dobry projekt do Budżetu Obywatelskiego dla Zakopanego. To już ostatni moment na podjęcie wyzwania i zgłoszenie swojego projektu. Postaramy się w tym pomóc a wiemy, że są mieszkańcy, którzy mają ciekawe propozycje. Zapraszamy.

->  PIŁKA W GRZE – BUDŻET OBYWATELSKI DLA ZAKOPANEGO – SZANSE I ZAGROŻENIA (kliknij tutaj aby przeczytać)
Cieszę się, że mój wcześniejszy artykuł (PIŁKA W GRZE – BUDŻET OBYWATELSKI DLA ZAKOPANEGO) wywołał duże poruszenie. Dokładnie taki był jego cel. Zaintrygować, zainteresować, zachęcić do myślenia, sprawdzania i zadawania pytań. Każdego rodzaju pytań, także niewygodnych. Tylko do bólu szczerze rozmawiając, uda nam się przeżyć ten rok i nie wylać dziecka z kąpielą (Budżetu Obywatelskiego dla Zakopanego).


->  PIŁKA W GRZE – BĘDZIE BUDŻET OBYWATELSKI DLA ZAKOPANEGO (kliknij tutaj aby przeczytać)
Mieszkańcy Zakopanego mają głos! Głos bardzo mocny. Będziemy osobiście decydować. Bierzmy sprawy w swoje ręce i zaproponujmy na co wydać 1 milion złotych (taka kwota jest przeznaczona na Budżet Obywatelski w Zakopanem). Pierwsza edycja Budżetu Obywatelskiego w Zakopanem powoli staje się faktem. Między innymi dzięki pomysłowi na który wpadło Stowarzyszenie - Klub Sportowy Zakopane mamy szansę zmienić coś w naszym mieście.


-> BUDŻET ZAKOPANEGO JESZCZE NIE OBYWATELSKI ... (kliknij tutaj aby przeczytać)
Nie mieszkamy na końcu świata! W Europie ma go już ok. 200 miast. Budżet partycypacyjny - w Zakopanem cisza a Sopot (miasto partnerskie Zakopanego) już w 2011 roku wprowadził pierwszy w Polsce tego rodzaju budżet. Do prowadzenia budżetu obywatelskiego szykują się także Bydgoszcz, Chorzów, Dąbrowa Górnicza, Kędzierzyn-Koźle, Gdańsk, Płock, Radom, Tarnów oraz Wrocław. W kolejce jest także Warszawa...Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Jurajczyk 2014-09-02 01:40:07
P.S.No i to pisanie w liczbie mnogiej-takie trochę jakby ze słusznie minionej epoki- mnie ociupinkę zastanawia...Czy Pan w swoim czy w imieniu jakiejś grupy ludzi zamieszcza wpisy na blogu?
Jurajczyk 2014-09-02 01:36:33
Pan Pajor widzę znów robi przegląd informacji "ze świata" i blisko dwie dekady wstecz okrasza je znów swoim licem...Ale te wszystkie cuda to nie tylko dzięki Panu prawda?...;) ;) ;)
g 2014-09-01 20:42:04
Panie Radny
dobrym zwyczajem blogerów jest udział w dyskusjach pod tekstami. Wiem ,że trochę zboczyłam z tematu zadając pytania trudne do odpowiedzi.To ,że kasa na szkoły pochodzi z tej lub innej sakiewki- to trochę bez znaczenia.To wciąż (jeszcze) nasza sakiewka. uciułana z naszych podatków. A czy da Marszałek czy starosta- to trochę sprawa wtórna. To NASZE wspólne dobro. Tak ,jak wspólnym -polskim dobrem jest (była) kolejka czy TPN.
koniczyna 2014-09-01 18:03:27
Autorze, warto wiedzieć, że Stanisław się deklinuje. Tak było, jest i będzie.
pipi 2014-09-01 17:31:43
całe szczęście że przeszła pod urząd marszałkowski podzieliłaby los tta i oxfordu która szkoła będzie kolejna jeszcze jest co spieprzyć i co zniszczyć nie ważna jest historia i tradycja !!!!!!! ważne są oszczędności kosztem ludzi i dobrem młodzieży
czas rozliczyć ciepłe posadki niektórych i dać czerwoną kartkę na wyborach samorządowych
Fibi 2014-09-01 15:50:24
Pomijając tekst ..wkurza mnie niemiłosiernie ta końcówka.. Ten Pijar..
Panie Pajor już nie musi Pan się tak wciskać, na koniec wpisu z dorobkiem inwentarza.. Każdy kto będzie miał ochotę .. to sięgnie po Pana teksty..
Nie ma takiej potrzeby..Ach.. ten błękit.w tle... Boski ... :P szkoda, że tylko jedno selfie.. :):)
g 2014-09-01 15:32:00
Intrygujący tytuł bloga- przyznaję.Az się chce otworzyć i poczytać o naszych mistrzach.
Prosiłabym jednak o wytłumaczenie prostym językiem- co się stało z naszą kolejką na Kasprowy, kto kupił , kto spija śmietankę. Aha- i jeszcze jedno:Jak to się dzieje, że podobno nasze drzewo ,z naszego Parku pozbierali(co lepsze)- Słowacy a nam zostało sprzątanie i rekultywacja?Jak to jest, że w Chochowskiej wszystko posprzątane, poukładane, a w takiej Olczyskiej bajzel na maksa?
koniczyna 2014-09-01 12:13:48
Uorcyku,

mam do Ciebie bardzo ważne pytanie.

Od kiedy PO to dla Ciebie "ograna karta"
Użyte przez Ciebie "już" oznacza, że niegdyś nie była to "karta ograna"

co się wydarzyło takiego, że zmieniłaś opinię. Ale szczerze.
uorcyk 2014-09-01 11:55:16
jak na mnie zaglosujecie to wam wybuduje wszystko to, czego dotad nie wybudowałem; sory, dla mnie peło to juz ograna karta :D
Pijar 2014-09-01 10:52:49
Abeto najważniejsze to być przed wyborami tutaj a nie co się będzie pisało?Mogą być stare kotlety to zasada PObyle mówić?
Abeto 2014-09-01 10:00:54
To o budżecie obywatelskim nic nam pan już nie napisze?
 • PRACA | dam
  Pensjonat zlokalizowany w okolicach Centrum Zakopanego (odległość od ul. Krupówki ok 1,5 km) - zatrudni na stałe rezydenta do przygotowywania śniadań i sprzątania pokoi. Oferujemy stawkę 18 zł netto/h i zakwaterowanie. CV wraz z danymi kontaktowymi proszę przysyłać na poniższy adres mailowy:
  E-mail: pensjonat_zakopane@o2.pl
 • PRACA | dam
  Do remontów i wykończeń: PŁYTKARZA.
  Tel.: 602839607
 • SPRZEDAŻ | różne
  SPRZEDAM MEBLE HOLENDERSKIE I BYDGOWSKIE Z LITEGO DRZEWA (meblościanka, stół owalny rozkładany z krzesłami, wypoczynek - fotele). 602 156 678
 • POŻYCZKI
  KREDYTY BANKOWE POŻYCZKI POZABANKOWE, -ODDŁUŻENIOWE, -NA OŚWIADCZENIE, -TYLKO DOWÓD OSOBISTY. T- 694 567 002.
 • POŻYCZKI
  TYLKO U NAS ODPOWIEDNIE FINANSOWANIE -DLA PRZEDSIĘBIORCÓW, - DO 300 000 ZŁ. GOLD CENT FINANSE. T-18 542 40 56.
 • PRACA | dam
  PANIĄ DO SPRZĄTANIA W CUKIERNI W NOWYM TARGU. 694 357 379.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię POMOC KUCHENNĄ do pensjonatu w Marzasichlu.
  Tel.: 669 493 772
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  ZAKOPIAŃSKIE CENTRUM KULTURY ogłasza PRZETARG NA ODDANIE W DZIERŻAWĘ nieruchomości gruntowej położonej w Zakopanem przy ul. Chałubińskiego 38A przeznaczonej na prowadzenie działalności gospodarczej o charakterze handlowo-usługowym od 15 października 2019 do 31 maja 2023. Szczegółowe informacje można uzyskać:
  WWW: https://bip.zakopane.eu/przetarg-na-oddanie-w-dzierzawe-nieruchomosci-gruntowej-stanowiacej-czesc-dzialki-nr-ew-513-9-obr-12-polozonej-w-zakopanem-przy-ul-chalubinskiego-38a-1
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Do wynajęcia 3 POKOJOWE MIESZKANIE 61 m2 w Nowym Targu.
  Tel.: 660797241
  E-mail: marekg@b12.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Nowy Targ do sprzedania 2 pokojowe mieszkanie z balkonem
  Tel.: 660797241
  E-mail: marekg@b12.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  LOKAL do wynajęcia w Galerii Białczańskiej ul. Środkowa 178 Białka Tatrzańska. Powierzchnia lokalu ok. 60 m2.
  Tel.: 512874773
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI: KELNERKĘ i POMOC KELNERSKĄ. WYNAGRODZENIE 3400zł - 5800zł brutto miesięcznie. 601 533 566, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ PRACOWNIKA GOSPODARCZEGO DO RESTAURACJI I PENSJONATU W ZAKOPANEM, WYMAGANE PRAWO JAZDY. PEŁNE ŚWIADCZENIA. 601 84 66 59 (dzwonić w godz. 10-18)
 • PRACA | dam
  POMOC KUCHENNA I KUCHARZ WYDAJĄCY - Nowy Targ. 502 64 84 94.
 • PRACA | dam
  Hotel "Foluszowy Potok" Zakopane, ul. Zamoyskiego 42 zatrudni: RECEPCJONISTKĘ/-TĘ, praca stała, w systemie zmianowym, bez nocek. KUCHARKĘ/-RZA. Praca stała, zmianowa. 660 41 00 46
 • PRACA | dam
  Zatrudnimy OSOBY CHĘTNE DO PRACY W SKLEPIE CARREFOUR EXPRESS. Sklep zlokalizowany jest przy ulicy Sabały 3 w Zakopanem. Zarobki 2200 - 3500 złotych. Możliwość zakwaterowania. Kontakt pod numerem 519 718 893
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - BUDOWLAŃCY. Firma Norweska zatrudni w Oslo: TYNKARZY, STOLARZY, MALARZY, MONTERÓW RUSZTOWAŃ, BLACHARZY oraz młodych chętnych do przyuczenia w zawodzie - tynkarz. Języki obce NIEWYMAGANE - w firmie pracują tylko pracownicy z Podhala. Praca na stałe/całoroczna. Zjazdy do kraju (samolot) wg.własnego uznania ~ co 2-3 tygodnie. Zarobki od 13 do 23 Euro/godz. Zapewniamy mieszkanie. Zapraszamy! Tel. 667 602 602
 • PRACA | dam
  Firma Usługowo Transportowa MISINIEC zatrudni KIEROWCĘ kat:C E
  Tel.: 602 107 107
 • ANTYKI
  KOLEKCJONERSKIE TARGI STAROCI W ZAKOPANEM W DNIACH 21-22 WRZEŚNIA NA PLACU NIEPODLEGŁOŚCI.
  Tel.: 668 589 537
 • PRACA | dam
  Zatrudnię PŁYTKARZA.
  Tel.: 602839607
 • PRACA | dam
  Z. R. GŁOWACCY ZATRUDNI PRACOWNIKÓW BUDOWLANYCH DO ROBÓT WYKOŃCZENIOWYCH W ZAKOPANEM. 608 813 506
 • PRACA | dam
  HOTEL RYSY w Zakopanem zatrudni RECEPCJONISTKĘ/RECEPCJONISTĘ oraz PORTIERA NOCNEGO/KONSERWATORA. Zapewniamy niezbędne przeszkolenie. Praca w miłym, zgranym zespole. Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie CV na adres:
  E-mail: recepcja@hotelrysy.pl
 • PRACA | dam
  WYPOŻYCZALNIA NART w Zakopanem zatrudni mężczyzn (18-29 lat). Praca: przygotowanie sprzętu do wypożyczenia, serwis narciarski. Dla zaangażowanych oferujemy przyuczenie do pracy i doskonałe zarobki! CV - biuro@zakopane-goski.pl
  Tel.: 692987940
 • PRACA | dam
  Firma SKICONTROL H.Martinczak S.K.A.- Białka Tatrzańska, zatrudni INFORMATYKA. Oferujemy:umowę o pracę. Wymagania: Wykształcenie techniczne, Znajomość rozwiązań IT, język angielski. Główne obowiązki: Utrzymanie sieci teleinformatycznych Klienta rozumiane jako wsparcie techniczne, zapewnienie ciągłości pracy poprzez bieżące diagnozowanie i usuwanie usterek sprzętu oraz oprogramowania. Prowadzenie dokumentacji technicznej i serwisowej. CV prosimy przesyłać na adres praca@skicontrol.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Uniwersytet Warszawski jako właściciel nieruchomości położonej w Kościelisku, przy ul. Kiry 36, zaprasza do udziału w postępowaniu ofertowym na wydzierżawienie w/w nieruchomości. Pełna treść ogłoszenia znajduje się pod adresem internetowym:
  WWW: https://www.uw.edu.pl/wynajem-sal-i-inne-usługi/
  Inne: oraz można się z nią zapoznać w DPTiW Wrzos pod wskazanym powyżej adresem.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Do sprzedania atrakcyjny, funkcjonujący PENSJONAT w Kościelisku -
  Tel.: 607 506 428
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  LUKSUSOWY DOM W GLICZAROWIE GÓRNYM -
  Tel.: 607 506 428
 • PRACA | dam
  Poszukujemy kandydatów na stanowisko RECEPCJONISTKA/RECEPCJONISTA do Hotelu Eco Tatry*** 608 088 017, ksiegowosc@projinwest.pl- praca w systemie zmianowym bez nocy
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DZIAŁKA ZA STRUGIEM -
  Tel.: 532 107 701
 • PRACA | dam
  Niemiecka firma budowlana poszukuje fachowców: murarzy, cieśli, malarzy-tapeciarzy, elektryków, dociepleniowców. Praca w brygadach z Podhala. Darmowe zakwaterowanie, samochody służbowe, zjazdy do kraju co 2 tygodnie. Zadzwoń Conexio tel. 722240044 www.conexio.pl
  Tel.: 722240044
  E-mail: praca@conexio.pl
  WWW: www.conexio.pl
 • SPRZEDAŻ | budowlane
  Sprzedam połówki płazy 502610248
 • PRACA | dam
  FIRMA JERONIMO MARTINS POLSKA S.A. WŁAŚCICIEL SKLEPÓW BIEDRONKA, POSZUKUJE OSÓB NA STANOWISKA: KASJER, SPRZEDAWCA- KASJER I PRACOWNIK SKLEPU W ZAKOPANEM I NOWYM TARGU TEL. +48 22 205 33 10
 • IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE
  IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE - KARCZMA GÓRALSKI SZAŁAS "KURNIAWA" - ZAKOPANE 601 50 44 86.
  WWW: www.willasport.pl
 • PRACA | dam
  PENSJONAT 10-POKOJOWY W PORONINIE ZATRUDNI z zakwaterowaniem (sprzątanie, przygotowanie śniadań), tel. 691888444
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  GÓRALSKI DOMEK - Zapraszamy do Cichego - spokojnej miejscowości, kilkanaście kilometrów od Zakopanego, gdzie czeka gotowy na Wasz przyjazd góralski domek "z duszą". Do dyspozycji: obszerny salon z tv, w pełni wyposażona kuchnia, 3 sypialnie (jedna 4-osobowa i dwie 2-osobowe, z możliwością dostawki) oraz 2 łazienki. Na miejscu parking.
  Tel.: 507 171188.
  WWW: www.goralskidomek.podhale.pl
2019-09-18 22:07 Powstaje gminny zespół 2019-09-18 20:26 Lampy świecą w kratkę 1 2019-09-18 19:34 Tak z powietrza wygląda budowa tras biegowych w Zakopanem 3 2019-09-18 18:40 Bezpośrednio do Nowego Jorku, więcej lotów do Chicago 2019-09-18 17:59 Biały miś na Krupówkach. Wasze zdjęcia sprzed lat 3 2019-09-18 17:26 Zespół "Wiyrchowianie" zaprasza na próby 2019-09-18 16:15 Plakaty z Chamonix 2019-09-18 15:55 Obóz na dobry początek - nowotarscy kadeci rozpoczęli nowy rok szkolny 2019-09-18 15:30 Spacer wśród pamiątek 1 2019-09-18 15:00 Uważajcie na tym szlaku. Zniszczone mostki (WIDEO) 1 2019-09-18 13:43 Znowu przejedziemy przez skrzyżowanie na Bystrem (WIDEO) 10 2019-09-18 13:15 Śnieg także na Giewoncie. Trudne warunki w Tatrach 2019-09-18 12:57 Bakterie E.coli w wodzie 3 2019-09-18 11:58 Kładą asfalt. Utrudnienia w ruchu 2019-09-18 11:56 Rybie wrzaski. Zapraszamy na poetyckie spotkanie na Harendzie 2019-09-18 11:42 630 tysięcy nielegalnych papierosów (WIDEO, ZDJĘCIA) 2019-09-18 10:59 Targowica z nowymi podziałami 2 2019-09-18 10:05 Ostatni koncert w starym MOK-u 2019-09-18 09:59 Gazda ze Stasikówki, bońtar z Gronia 2019-09-18 08:50 14-latka odnalazła się 2 2019-09-18 08:44 Wysoko w Tatrach sypie i wieje (WIDEO) 2019-09-18 08:00 Szukają domu 2019-09-18 08:00 Rak jelita grubego: Nie daj szansy chorobie - zbadaj się! 2019-09-17 21:51 Koalicja Obywatelska przyjeżdża do miasta - niepostrzeżenie 27 2019-09-17 21:20 Kolejne sukcesy na zawodach jeździeckich 2019-09-17 20:24 Polskie zakupy w Chicago. Ile kosztuje obiad? (WIDEO) 8 2019-09-17 19:35 Tak wygląda siedziba górali w Chicago (WIDEO) 2019-09-17 19:22 Zbliżają się jesienne zebrania 2019-09-17 19:18 Rozpoczęła się budowa świateł na zakopiance 7 2019-09-17 17:29 Akcja ratowników TOPR Jaskini Wielkiej Śnieżnej ostatecznie zakończona 1 2019-09-17 16:40 Szlak wokół Tatr wyróżniony certyfikatem Polska Marka Turystyczna 1 2019-09-17 15:30 Siedemnaście stacji narciarskich i jeden karnet 12 2019-09-17 14:58 Pokaz filmu Ostatni korespondent. Oblężenie Warszawy 2019-09-17 14:41 Na samym przedzie Galica jedzie 2019-09-17 13:13 Andrzej Bargiel pod Mt. Everestem. Nie jest łatwo 2019-09-17 13:11 Młodzi rowerzyści na Równi Krupowej 2019-09-17 11:52 Ostrzeżenie przed silnym wiatrem. Spadnie śnieg 2019-09-17 10:31 Centrum komunikacyjne w Zakopanem coraz bliżej 9 2019-09-17 09:27 Salatyński Wierch. Piękny dwutysięcznik na dobry początek 2019-09-17 08:05 Kurierzy Tatrzańscy farbą i kredką. Konkurs dla dzieci i młodzieży 1 2019-09-16 21:50 Zmarł pan Andrzej. Przez lata robiliśmy sobie z nim zdjęcia na Krupówkach 4 2019-09-16 21:41 Taaaaka dziura na poboczu 2 2019-09-16 20:17 Widmo Brockenu nigdy się nie znudzi 2019-09-16 18:57 Uczcili policjanta, który zginął na służbie 2019-09-16 17:57 Szybowce i wiatrakowce nad Litwinką. Zobaczcie widowiskowe pokazy (WIDEO) 2019-09-16 16:42 Interwencja TP: Busy jeżdżą jak chcą 5 2019-09-16 15:54 Dwa bombowe znaleziska w Lipnicy Wielkiej 2 2019-09-16 15:44 Pożar na terenie stacji Gaspolu 1 2019-09-16 15:21 Piotr Szewczyk z Pyzówki zaśpiewał utwór Kayah (WIDEO) 2019-09-16 13:52 W środę znowu przejedziemy przez skrzyżowanie na Bystrem w Zakopanem 2
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2019-09-18 22:17 1. W krotke swiyciy, bo w krotke jest burmistrz nowo Jest z łopcji ciymnotumanoskus 500cyt plus do łapy włóż 2019-09-18 21:58 2. i co @rysie - wygarną dziadek ?,@Jo masz całkowitą racje z tym jasnogrodem to nowa elita IV RP bezideowa, bezpaństwowa wrogo nastawiona do Polski ,narodu polskiego , wartości w których jesteśmy wychowani , tradycji, patriotyzmu , wiary lecz pomimo wszystko to nasi bracia więc szanujmy ich i ich poglądy a ja wierzy w siłę modlitwy to mam nadzieje odmówić modlitwe za zbłąkane owieczki Pana 2019-09-18 21:24 3. Hej tepsiarze, czy pamiętacie jeszcze Tomasza Tywonka? Poczytajcie w Wiki. 2019-09-18 21:23 4. a Witkacy już tędy nie pójdzie.. 80 lat temu się zabił 2019-09-18 21:20 5. Jeżeli takie strumyki są problemem dla czytelnika, to mam dobrą radę dla niego. Niech nie wychodzi w góry, bo zdecydowanie go przerastają. 2019-09-18 21:02 6. Dobrze że przyjechali i sobie z ludźmi pogadali. Jedną z podstaw demokracji jest rzeczowa dyskusja bez obrzucania się błotem. @rys - piszesz " Powodzenia ciemnogrodzie w niszczeniu i sprzedawaniu Ojczyzny." Kpisz czy o drogę pytasz? Lista 10 kontrowersyjnych prywatyzacji III RP. Oto jak pozbywano się wielkiego majątku Skarbu Państwa. 10. Exbud, czyli jak Wejchert z Walterem pomnożyli majątek pod nadzorem Balcerowicza. 9. Radomska Fabryka Łączników, czyli jak szukać okazji na wyprzedażach. 8. Ciech, czyli doktor Jan kupuje polską chemię. 7. Zakłady Papiernicze w Kwidzynie, czyli zmodernizuj i sprzedaj za połowę wartości. 6. KWB Adamów, czyli jak Tusk sprzedał właścicielowi Polsatu kopalnię węgla. 5. SPEC. Ludzie z PO musieli wyprzedawać wszystko co cenne i przynosiło zyski. 4. PKP Energetyka, czyli jak sprzedać kurę znoszącą złote jaja. 3. Polskie Huty Stali, czyli jak modelowo zaniżyć ceny sprzedawanych akcji. 2. PZU, czyli prywatyzacja za którą trzeba by zapłacić wielomiliardową karę. 1. TPSA, czyli jak państwowego giganta sprzedać innemu państwowemu gigantowi. A o Kasprowym to rysie słyszałeś? 2019-09-18 20:56 7. A jak wygląda budowa kompleksu 5 skoczni zbudowali już tą małą K 15 co mieli do końca sierpnia zrobić czynie będzie jakieś foto? Do sp Tor lodowy na razie nie jest w planie jego zadaszenie choć są takie plany ale na razie nie ma na to kasy. 2019-09-18 20:41 8. Czerwony jasnogród się odradza po prawie trzydziestu latach Engels, Marks i Lenin mają znów branie. 2019-09-18 20:26 9. Przeciez lyzwiarze zdobywaja medale olimpijskie zaczynajac od Pan Pilejczykowej I Soroczynskiej (1962?) im {panczenistom} sie to nalezy?.ile medali zdobyli biegacze ? 2019-09-18 20:16 10. @rysiu: "Na razie pieniazki sie drukuje." A wcześniej i "puźniej" to co, rosły i będą rosnąć na grządce obok rzodkiewki (i stąd nazwa sałata)? Jesteś niezastąpiony, jak ten petru, szkoda, rze jórz nie wruci do POlytyki. A morze jeszcze.... ?
2019-09-12 08:22 1. Bak jest Starostą, ale z tego co pamiętam także za czasów Solidarności serce miał po prawej stronie.... 2019-09-03 12:13 2. niech Jagna nie robi się nagle medialna przed wyborami, bo to nic nie pomoże, nic nie robi się cały rok i nie bierze się udziału w niczym aż tu nagle blisko wybory to trzeba sie pokazać, trzeba całe 4 lata pracować na głosy a nie przed samymi wyborami być nagle bardzo aktywnym. 2019-09-03 07:11 3. A Pan Zacharko to czasem nie był wcześniej w PZPR? Bo tak gdzieś wyczytałem... Może Tygodnik by to wyjasnil... Widać szczególnie silne parcie na szkło Pana Zacharki byle dorwać się do żłoba a mógł by już dać sobie siana i odpoczywać na emeryturze... Ciekawe jaki związek z Solidarnością ma Bąk... 2019-08-31 10:02 4. piękne 2019-08-25 20:39 5. Byłam pare lat temu . Co prawda nie spotkałam takich towarzyszek jak Pan ale polecam serdecznie. 2019-08-23 02:19 6. Brawo brawo prawdziwi herosi ktorych mialem okazje spotkac I dopingowac w drodze z giewontu na kasprowy. Niewiarygodny wysilek wielki szacun dla wszystkich a w szczegolnosci dla pan .Jestem pelen podziwu pozdrawiam. 2019-08-20 00:42 7. Gratulacje !!! - to sa PRAWDZIWI SPORTOWCY walcza i wygrywaja . Dziekujemy i cieszymy sie wami . JESTESCIE WIELCY ! 2019-08-10 15:56 8. Panowie kolarze wspaniali ale kobiety były cudne 2019-08-06 18:18 9. Nie do wiary a gdzie Pani Poseł Paluch ? zawsze jest na pierwszym planie ! Konia z rzędem temu kto się umówi z Posłanką w jej biurze w nowym targu, próbowaliśmy cztery razy, niestety Pani Poseł jest zawsze bardzo zajęta lub wykonuje obowiązki etc... nawet po umówieniu z pracownikiem biura Pani Poseł nie ma czasu ... Może jest ktoś komu się udało spotkać z Panią poseł ? jeśli tak to gratuluję ! 2019-08-06 01:16 10. Mamy WSPANIALEGO PREZYDENTA ! Dziekujemy Panie Prezydencie ze przyjechal Pan do nas aby swoja obecnoscia zaszczycic nasze tak WIELKIE wydarzenie My zas ostomiyli ciesmy siy ze dalyj dzierzyme naskiy Korzyniy przekozane nom z Chlebem . Dejciy Paniy Boze dalyj tom naskom tradycyjy przekazowac nasym dzieciom zas Pani Ludzmiyrsko niech zawse mo nos w swojyj opiece .
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Pożegnania

FILMY TP

Album TP

Bojcorka