Polecamy
Z uwagi na Boże Ciało, Tygodnik Podhalański ukaże się już jutro. Miłej lektury.

Reklama

2014-09-01 07:57:37

SZKOŁA STOCHA, KOWALCZYK I INNYCH OLIMPIJCZYKÓW IDZIE DO MARSZAŁKA

Reklama

Reklama

„W związku z podjęciem przez Radę Powiatu uchwały, Powiat przekazuje, a Województwo przejmuje z dniem 1 września 2014r. do prowadzenia Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego im. Stanisława Marusarza w Zakopanem”. Bardzo się cieszę, że po wielu latach pracy i starań jest realna szansa na dalsze funkcjonowanie i rozwój ZSMS ...


WARTO WIEDZIEĆ

Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego im. Stanisław Marusarza w Zakopanem

Obecnie do ZSMS uczęszczają uczniowie z 6 województw, reprezentujący 32 kluby sportowe i uprawiający 7 dyscyplin sportów zimowych a szkoła nie posiada własnej sali gimnastycznej!

ZSMS funkcjonuje w oparciu o przepisy prawne dotyczące szkół mistrzostwa sportowego zawarte w zarządzeniu Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 30 lipca 2002 r. a także w oparciu o Statut i regulamin Szkoły. Celem ZSMS Zakopane jest kształcenie ucznia uzdolnionego sportowo i umożliwienie mu: zdobycie wiedzy i umiejętności niezbędnych do ukończenia szkoły, osiągnięcia wysokiego poziomu sportowego.


DLACZEGO PRZEKAZUJEMY I CZY MUSIMY?

Powiat Tatrzański jest organem prowadzącym Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego.

W roku 1999 Rada Powiatu powołała do życia Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem z siedzibą w Zespole Szkół Ogólnokształcących przy ul. Słonecznej w Zakopanem. W 2002r. Rada Powiatu Tatrzańskiego podjęła Uchwałę Nr XXXI/194/02 z dnia 11 lutego 2002r. o powołaniu Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego im. Stanisława Marusarza w skład którego weszły: Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego, Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego i Zasadnicza Szkoła Zawodowa Mistrzostwa Sportowego, która uległa likwidacji (ZSZ) w 2006r. z powodu braku zainteresowania tego typu placówką przez uczniów uzdolnionych sportowo. Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem  stworzyło warunki do uprawiania siedmiu dyscyplin sportów zimowych t.j. narciarstwo alpejskie, narciarstwo biegowe, kombinacja norweska, łyżwiarstwo szybkie, skoki, biathlon oraz snowboard.
Powiat czynił wielokrotnie starania o pozyskanie siedziby dla Szkoły. W roku 2005 Powiat uzyskał siedzibę dla Szkoły od Ministerstwa Zdrowia. Powiat przeprowadził niezbędne remonty i od 2 stycznia 2006r. Szkoła rozpoczęła edukację we własnej placówce.

Rokrocznie do utrzymania ZSMS dopłacał Powiat Tatrzański. Subwencja oświatowa była i jest niewystarczająca.

Jeżeli nie zmieni się sposób naliczania subwencja dla Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem, to Szkoła prowadzona przez Powiat ulegnie sukcesywnie wygaszaniu co doprowadzi do jej likwidacji.

Od początku funkcjonowania szkoły Powiat uzupełniał niewystarczające, niezbędne subwencje dla Szkoły. Początkowo była to kwota ok 500 tys. zł, w 2013 roku kwota ta wynosiła 800 tys. zł.
W okresie ostatnich 12 lat  ZSMS dodatkowo otrzymał od Powiatu Tatrzańskiego ok. 11 milionów zł.

Funkcjonowanie Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem nie powinno być problemem wyłącznie Powiatu Tatrzańskiego. Przyszłość i funkcjonowanie Szkoły winno być sprawą ogólnopolską.

Zarząd Powiatu czynił wielokrotne starania o zwiększenie subwencji na ucznia Szkoły. Niestety te starania nie przyniosły oczekiwanych efektów.


Przygotowaliśmy inwestycje, MAMY POZWOLENIE NA BUDOWĘ

W 2011 roku na wniosek Komisji Rozwoju, Promocji, Turystyki i Sportu, której mam przyjemość przewodniczyć, została podjęta decyzja o rozbudowie Szkoły. Sporządzony został projekt budowlany i obecnie Szkoła posiada pozwolenie na budowę.

Projekt i zgoda na budowę kompleksu sportowo edukacyjnego obejmuje:
• salę gimnastyczną,
• budynek z salami dydaktycznymi,
• sale odnowy biologicznej,
• boiska do ZGS,
• 100 m bieżni tartanowej.

Projekt tej inwestycji szacowany jest na 23 miliony złotych.


SZUKAMY 23 MILIONóW

Budżet Powiatu Tatrzańskiego nie pozwala na zrealizowanie takiej inwestycji ani samodzielnie ani nawet z udziałem dotacji. Musimy szukać innych rozwiązań.


SPRZYJAJĄCE OKOLICZNOŚCI

Sukcesy naszych olimpijczyków w Sochi bardzo pozytywnie zmieniły klimat wokół ZSMS.

Wielokrotne spotkania przedstawicieli Powiatu z Premierem Donaldem Tuskiem, który publicznie obiecał swoją pomoc, przedstawicielami Ministerstwa Sportu i Edukacji oraz Marszałkiem Województwa Małopolskiego zaowocowały inicjatywą Województwa Małopolskiego o przejęciu do prowadzenia Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego im. Stanisława Marusarza.

W tym miejscu trzeba podkreślić rolę Dyrekcji Szkoły na czele z Panią Dyrektor Barbarą Sobańską, Starosty Andrzeja Gąsienicy - Makowskiego i Zarządu Powiatu, wielu samorządowców powiatowych ale także wojewódzkich a także Marszałka Województwa Marka Sowy i Zarządu Województwa. Bez zaangażowania tak wielu osób nie udało by się przygotować porozumienia z Województwem Małopolskim.

Zawarte porozumienie gwarantuje, że szkoła nie zostanie zlikwidowana a biorąc pod uwagę znacznie większe możliwości finansowe Województwa (włączenie szkoły w programy unijne prowadzone przez Województwo Małopolskie) i deklarację przeprowadzenia niezbędnych inwestycji stwarza to szansę na jej znaczący rozwój.


WIELKA SZANSA DLA ZSMS

Działacze sportowi, dyrekcja szkoły, samorządowcy, wiedzą, że istnieje potrzeba doskonalenia funkcjonującego systemu sportu młodzieżowego, w tym Szkół Mistrzostwa Sportowego, które od 35 lat realizując proces szkolenia młodzieży mogą poszczycić się znaczącymi sukcesami sportowymi swoich uczniów i absolwentów w Mistrzostwach Świata, Europy i Igrzyskach Olimpijskich. Szkolnictwa sportowego w Polsce nie wyręczą i nie zastąpią kluby sportowe, które szczególnie w mniejszych ośrodkach nie są w stanie realizować systematycznego procesu szkolenia sportowego ze względów finansowych czy kadrowych.

Samodzielne funkcjonowanie ZSMS w Zakopanem, odpowiednie zabezpieczenie procesu sportowo-dydaktycznego dla uczniów na etapie 6 lat (Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego i Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego) i odpowiednia ilość godzin przeznaczana tygodniowo na szkolenie sportowe przynosi efekty. Uczniowie i absolwenci ZSMS zdobywają medale na Mistrzostwach i Olimpiadach.

10 medali absolwentów zdobytych w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich

Turyn 2006
Justyna Kowalczyk – brązowy medal w biegu na 30 km stylem dowolnym
Vancouver 2010
Justyna Kowalczyk – złoty medal w biegu na 30 km stylem klasycznym, srebrny medal w sprincie,  brązowy medal na 15 km w skiathlonie
Luiza  Złotkowska,  Katarzyna Woźniak - brązowy medal w biegu drużynowym w łyżwiarstwie szybkim
Sochi 2014
Justyna Kowalczyk – złoty medal w biegu na 10 km stylem klasycznym,
Kamil Stoch  – złoty medal na skoczni normalnej, złoty medal na skoczni dużej
Luiza Złotkowska, Natalia Czerwonka, Katarzyna Woźniak – srebrny medal w biegu drużynowym w łyżwiarstwie szybkim
Jan Szymański, Konrad Niedźwiedzki – brązowy medal w biegu drużynowym w łyżwiarstwie szybkim.TO CO NAJWAŻNIEJSZE

Mamy szansę przygotować następców naszych złotych medalistów olimpijskich!

Przekazujemy ZSMS i będziemy pilnować aby zawarte porozumienie było realizowane.


MARZENIA, które mogą się spełnić

Wiem, że marzeniem Dyrekcji i wielu działaczy sportowych było i jest stworzenie placówki sportowo-edukacyjnej, zabezpieczającej edukację i sportowy rozwój ucznia na etapie od 4 klasy szkoły podstawowej do ukończenia licencjatu wyższej uczelni. Robimy krok, który zbliża nas do realizacji tych marzeń, choć wciąż przed nami dużo pracy.


Uroczystość przekazania Samorządowi Województwa Małopolskiego Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego im. Stanisława Marusarza w Zakopanem odbędzie się dnia 1 września 2014 roku o godzinie 15.00 w budynku Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem przy ul. Droga do Olczy 26.

Program uroczystości:
13.45 Msza Św. w Kościele  oo. Bernardynów, ul. Karłowicza
15.00 Rozpoczęcie Roku Szkolnego
15.10 Podpisanie aktu przekazania szkoły


Życzę aby wraz z rozwojem szkoły, uczęszczało do niej jak najwięcej uzdolnionej sportowo młodzieży i aby jej absolwenci jak najczęściej sięgali po brązowe, srebrne i złote medale

/-/ Andrzej Pajor
kontakt: andrzej@pajor.pl | TT: @AndrzejPajor | FB: andrzej.pajor | www.pajor.pl


moje wcześniejsze artykuły:

->  SUKCES CZY PORAŻKA – BUDŻET OBYWATELSKI DLA ZAKOPANEGO – 30 CZERWCA - OSTATNI DZIEŃ GŁOSOWANIA  (kliknij tutaj aby przeczytać)
1 lipca, prawie niezauważalnie zacznie się „nowe” Zakopane. Poniedziałek 30 czerwca to ostatni dzień kiedy można jeszcze głosować w ramach Budżetu Obywatelskiego w Zakopanem. Nie wiem ile osób już zagłosowało i ile osób w ostatnim momencie się zdecyduje i zdąży zagłosować. Nie wiem który projekt/-ty wygrają. Wiem jedno. Obudziliśmy olbrzyma (mieszkańcy poczuli, że mogą decydować, że ich głos się liczy, że mają wpływ na otaczającą ich rzeczywistość).

->  BUDŻET OBYWATELSKI DLA ZAKOPANEGO - WYBIERZMY RAZEM – OSTATNIE DNI NA ZGŁOSZENIE PROJEKTóW (kliknij tutaj aby przeczytać)
Pozostały już tylko 4 dni (do 30 maja) na zgłoszenie propozycji w ramach Budżetu Obywatelskiego dla Zakopanego. W związku z tym w dniu 28 maja br. będzie można bezpłatnie skorzystać z konsultacji i przygotować dobry projekt do Budżetu Obywatelskiego dla Zakopanego. To już ostatni moment na podjęcie wyzwania i zgłoszenie swojego projektu. Postaramy się w tym pomóc a wiemy, że są mieszkańcy, którzy mają ciekawe propozycje. Zapraszamy.

->  PIŁKA W GRZE – BUDŻET OBYWATELSKI DLA ZAKOPANEGO – SZANSE I ZAGROŻENIA (kliknij tutaj aby przeczytać)
Cieszę się, że mój wcześniejszy artykuł (PIŁKA W GRZE – BUDŻET OBYWATELSKI DLA ZAKOPANEGO) wywołał duże poruszenie. Dokładnie taki był jego cel. Zaintrygować, zainteresować, zachęcić do myślenia, sprawdzania i zadawania pytań. Każdego rodzaju pytań, także niewygodnych. Tylko do bólu szczerze rozmawiając, uda nam się przeżyć ten rok i nie wylać dziecka z kąpielą (Budżetu Obywatelskiego dla Zakopanego).


->  PIŁKA W GRZE – BĘDZIE BUDŻET OBYWATELSKI DLA ZAKOPANEGO (kliknij tutaj aby przeczytać)
Mieszkańcy Zakopanego mają głos! Głos bardzo mocny. Będziemy osobiście decydować. Bierzmy sprawy w swoje ręce i zaproponujmy na co wydać 1 milion złotych (taka kwota jest przeznaczona na Budżet Obywatelski w Zakopanem). Pierwsza edycja Budżetu Obywatelskiego w Zakopanem powoli staje się faktem. Między innymi dzięki pomysłowi na który wpadło Stowarzyszenie - Klub Sportowy Zakopane mamy szansę zmienić coś w naszym mieście.


-> BUDŻET ZAKOPANEGO JESZCZE NIE OBYWATELSKI ... (kliknij tutaj aby przeczytać)
Nie mieszkamy na końcu świata! W Europie ma go już ok. 200 miast. Budżet partycypacyjny - w Zakopanem cisza a Sopot (miasto partnerskie Zakopanego) już w 2011 roku wprowadził pierwszy w Polsce tego rodzaju budżet. Do prowadzenia budżetu obywatelskiego szykują się także Bydgoszcz, Chorzów, Dąbrowa Górnicza, Kędzierzyn-Koźle, Gdańsk, Płock, Radom, Tarnów oraz Wrocław. W kolejce jest także Warszawa...Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Jurajczyk 2014-09-02 01:40:07
P.S.No i to pisanie w liczbie mnogiej-takie trochę jakby ze słusznie minionej epoki- mnie ociupinkę zastanawia...Czy Pan w swoim czy w imieniu jakiejś grupy ludzi zamieszcza wpisy na blogu?
Jurajczyk 2014-09-02 01:36:33
Pan Pajor widzę znów robi przegląd informacji "ze świata" i blisko dwie dekady wstecz okrasza je znów swoim licem...Ale te wszystkie cuda to nie tylko dzięki Panu prawda?...;) ;) ;)
g 2014-09-01 20:42:04
Panie Radny
dobrym zwyczajem blogerów jest udział w dyskusjach pod tekstami. Wiem ,że trochę zboczyłam z tematu zadając pytania trudne do odpowiedzi.To ,że kasa na szkoły pochodzi z tej lub innej sakiewki- to trochę bez znaczenia.To wciąż (jeszcze) nasza sakiewka. uciułana z naszych podatków. A czy da Marszałek czy starosta- to trochę sprawa wtórna. To NASZE wspólne dobro. Tak ,jak wspólnym -polskim dobrem jest (była) kolejka czy TPN.
koniczyna 2014-09-01 18:03:27
Autorze, warto wiedzieć, że Stanisław się deklinuje. Tak było, jest i będzie.
pipi 2014-09-01 17:31:43
całe szczęście że przeszła pod urząd marszałkowski podzieliłaby los tta i oxfordu która szkoła będzie kolejna jeszcze jest co spieprzyć i co zniszczyć nie ważna jest historia i tradycja !!!!!!! ważne są oszczędności kosztem ludzi i dobrem młodzieży
czas rozliczyć ciepłe posadki niektórych i dać czerwoną kartkę na wyborach samorządowych
Fibi 2014-09-01 15:50:24
Pomijając tekst ..wkurza mnie niemiłosiernie ta końcówka.. Ten Pijar..
Panie Pajor już nie musi Pan się tak wciskać, na koniec wpisu z dorobkiem inwentarza.. Każdy kto będzie miał ochotę .. to sięgnie po Pana teksty..
Nie ma takiej potrzeby..Ach.. ten błękit.w tle... Boski ... :P szkoda, że tylko jedno selfie.. :):)
g 2014-09-01 15:32:00
Intrygujący tytuł bloga- przyznaję.Az się chce otworzyć i poczytać o naszych mistrzach.
Prosiłabym jednak o wytłumaczenie prostym językiem- co się stało z naszą kolejką na Kasprowy, kto kupił , kto spija śmietankę. Aha- i jeszcze jedno:Jak to się dzieje, że podobno nasze drzewo ,z naszego Parku pozbierali(co lepsze)- Słowacy a nam zostało sprzątanie i rekultywacja?Jak to jest, że w Chochowskiej wszystko posprzątane, poukładane, a w takiej Olczyskiej bajzel na maksa?
koniczyna 2014-09-01 12:13:48
Uorcyku,

mam do Ciebie bardzo ważne pytanie.

Od kiedy PO to dla Ciebie "ograna karta"
Użyte przez Ciebie "już" oznacza, że niegdyś nie była to "karta ograna"

co się wydarzyło takiego, że zmieniłaś opinię. Ale szczerze.
uorcyk 2014-09-01 11:55:16
jak na mnie zaglosujecie to wam wybuduje wszystko to, czego dotad nie wybudowałem; sory, dla mnie peło to juz ograna karta :D
Pijar 2014-09-01 10:52:49
Abeto najważniejsze to być przed wyborami tutaj a nie co się będzie pisało?Mogą być stare kotlety to zasada PObyle mówić?
Abeto 2014-09-01 10:00:54
To o budżecie obywatelskim nic nam pan już nie napisze?
 • PRACA | dam
  NIEMCY PRACA Niemiecka firma ALP BAU zatrudni od zaraz murarzy oraz cieśli szalunkowych. Niemiecka umowa, mieszkania oraz samochody firmowe, częste zjazdy do kraju.
  Tel.: 722240044
  E-mail: praca@conexio.pl
  WWW: www.conexio.pl
  GG: Opole
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  Kupię działkę budowlaną w Białce Tatrzańskiej
  Tel.: 660797241
  E-mail: marekg@b12.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  MAM DO WYNAJĘCIA HOSTEL W ZAKOPANEM CENTRUM PRZY KRUPÓWKACH możliwość 350 miejsc noclegowych, 50zł/osoba nocleg - lub szukam kierownika, wspólnika. 604 22 33 77
 • PRACA | dam
  Z. R. GŁOWACCY ZATRUDNI PRACOWNIKÓW BUDOWLANYCH DO ROBÓT WYKOŃCZENIOWYCH W ZAKOPANEM. 608 813 506
 • PRACA | dam
  POSZUKUJEMY OSOBY DO OBSŁUGI APARTAMENTÓW W ZAKOPANEM. Praca dorywcza ale całoroczna. Tel.: 662244845
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ POKOJOWĄ i OPIEKUNKĘ DO DOMU OPIEKI DLA OSÓB STARSZYCH. UMOWA O PRACĘ (PEŁNE ŚWIADCZENIE). DOŚWIADCZENIE MILE WIDZIANE. ZAKOPANE -
  Tel.: 608 676 810.
 • PRACA | dam
  Zlecę pracę HYDRAULIKOWI - montaż muszli klozetowej. Zapłacę 1000zł. 660 678 522
 • PRACA | dam
  ZAKOPANE PRACA! TYNKARZA-TYNKI TRADYCYJNE ZEWNĘTRZNE ELEWACJI BUDYNKÓW. Proponowana stawka 35zł/godz. 604 22 33 77
 • PRACA | dam
  Zlecę POKRYCIE BALKONU 10m2 blachą. Wynagrodzenie 5000zł. 604 22 33 77, 697 353 012
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  VOLVO V-70, cena 4800zł. 603 591 587
 • PRACA | dam
  Centralny Ośrodek Sportu w Zakopanem zatrudni na pełen etat KELNERA/KELNERKĘ, a na okres wakacyjny Kucharza/Kucharkę i Pomoc Kuchenną. Oferujemy pracę w miłej atmosferze i atrakcyjne zarobki. Tel.: 725 300 095
  E-mail: patrycja.zapotoczna@cos.pl
  WWW: zakopane.cos.pl
 • POŻYCZKI
  SUPER OFERTA KREDYT GOTÓWKOWY-KONSOLIDACYJNY, MOŻLIWOŚĆ NAJNIŻSZEJ RATY NA RYNKU FINANSOWYM. ZADZWOŃ DO DORADCY. T-500 072 678.
 • POŻYCZKI
  POŻYCZKA wakacyjna -DLA OSÓB, KTÓRE MAJĄ ZALEGŁOŚCI W BAZACH, -IDEALNY PRODUKT DLA CIEBIE, -jasna przejrzysta oferta, - 0 zł ukrytych kosztów. T- 694 567 002.
 • USŁUGI | budowlane
  KOMPLEKSOWE WYKOŃCZENIA WNĘTRZ, KAMIENIARKA. 606 292 966.
 • PRACA | dam
  PANIĄ DO ŚNIADAŃ i SPRZĄTANIA (bez nałogów) - KAMERALNA WILLA W ZAKOPANEM. Co drugi dzień. 730 07 77 11
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA MIESZKANIE 2-POZIOMOWE, Zakopane Pardałówka, 68m2, c.1200zł + media, minimum rok. 608 697 065
 • PRACA | dam
  Zatrudnię pomoc do Pensjonatu w Murzasichlu
  Tel.: 669-493-772
 • USŁUGI | budowlane
  Świadczymy usługi ziemne i przewozowe z wykorzystaniem -samochodu ciężarowego z HDS (wywrotka, max. udźwig 6 ton, wysięg 10 metrow)
  Tel.: 694601628
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - DLA MŁODYCH, AMBITNYCH, POCZĄTKUJĄCYCH! Firma Norweska zatrudni w Oslo, na warunkach norweskich, młodych początkujących (nawet od razu po szkole) pracowników do przyuczenia w zawodzie TYNKARZ, MONTER RUSZTOWAŃ. Języki obce NIE wymagane - w firmie pracują tylko pracownicy z Podhala. Praca na stałe/całoroczna. Zjazdy do kraju (samolot) wg. własnego uznania ~ co 2-3 tygodnie. Zarobki od 13 do 23 Euro/godz. Zapewniamy mieszkanie. Zapraszamy! Tel. 667 602 602
 • PRACA | dam
  Kucharka - Pomoc KUCHENNA - Zakopane
  Tel.: 600712721
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Apartament 90 m, 2 sypialnie, duży salon z jadalnią i otwartą kuchnią, podziemny garaż, okolice rondo Kuźnice, dostępny od zaraz, najem długoterminowy.
  Tel.: +48608450888
 • PRACA | dam
  RENOMOWANY HOTEL W ZAKOPANEM ZATRUDNI RECEPCJONISTKĘ/RECEPCJONISTĘ ORAZ KELNERKĘ/KELNERA. Zapewniamy niezbędne przeszkolenie. Praca w miłym, zgranym zespole. Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie CV na adres: recepcja@hotelrysy.pl Tel: 182011800
 • PRACA | dam
  Nowoczesna klinika stomatologiczna w centrum Zakopanego zatrudni, na dogodnych warunkach, osobę w charakterze asystentki stomatologicznej.
  Tel.: 530602603
  E-mail: stomatologia@przyrowni.eu
 • PRACA | dam
  KELNERKĘ/-RA, BARMANA/-KĘ, KUCHARZA dorywczo lub na stałe, do przyuczenia. RESTAURACJA, ZAKOPANE -
  Tel.: 501 467 829.
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI: POMOC KUCHENNĄ praca stała lub sezonowa z możliwością noclegu. 694 184 929, 18 20 64 305
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Drewniany domek z duszą w Gronkowie k. Białki Tatrzańskiej. Na dole salon z kominkiem, aneksem kuchennym w pełni wyposażonym (kuchenka, lodówka, zmywarka, piekarnik, naczynia) i z przestrzenną łazienką. Na górze dwie sypialnie 2-osobowe. Taras, ogród z kącikiem dla dzieci. Grill, hamak, parking. Mile widziane zwierzaki. Idealny dla 4-osobowej rodziny. Tel. +48602152509
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI: POMOC KELNERSKĄ weekendy, święta, wakacje (z możliwością noclegu). 694 184 929, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI: KELNERKĘ, praca stała z możliwością noclegu. 694 184 929, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI: POMOC KELNERSKĄ na 4-miesięczny kontrakt (czerwiec-wrzesień), 15 000zł netto. 694 184 929, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA MAŁA SZWAJCARIA ZATRUDNI KUCHARZA NA PEŁNY ETAT -
  Tel.: 600 076 107.
 • PRACA | dam
  GOSPODA PODKOWA W ZAKOPANEM OSOBĘ NA ZMYWAK. Praca stała, sezonowa. 694 184 929, 18 20 64 305
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  GÓRALSKI DOMEK - Zapraszamy do Cichego - spokojnej miejscowości, kilkanaście kilometrów od Zakopanego, gdzie czeka gotowy na Wasz przyjazd góralski domek "z duszą". Do dyspozycji: obszerny salon z tv, w pełni wyposażona kuchnia, 3 sypialnie (jedna 4-osobowa i dwie 2-osobowe, z możliwością dostawki) oraz 2 łazienki. Na miejscu parking.
  Tel.: 507 171188.
  WWW: www.goralskidomek.podhale.pl
 • PRACA | dam
  FIRMA JERONIMO MARTINS POLSKA S.A. WŁAŚCICIEL SKLEPÓW BIEDRONKA, POSZUKUJE OSÓB NA STANOWISKA: KASJER, SPRZEDAWCA- KASJER I PRACOWNIK SKLEPU W ZAKOPANEM TEL. +48 22 205 33 10
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  KUPIĘ DZIAŁKI BUDOWLANE, DOMY, MIESZKANIA Zakopane i najbliższe okolice tel. 606 253 595.
2019-06-18 14:41 Lisy buszują przy ulicy Szkolnej (WIDEO) 2019-06-18 13:37 Będzie cieplej i bez dymu 2019-06-18 12:26 Rozmawiamy z turystami o ławeczkach multimedialnych. Jedna kosztowała 40 tysięcy 8 2019-06-18 12:16 Lato z Radiem na początek sezonu w Zakopanem. Wystąpi Kayah 1 2019-06-18 11:27 Radni odebrali mandat Michałowi Glonkowi 2019-06-18 10:42 Nożownik zaatakował… krowy 1 2019-06-18 10:05 Jechał na quadzie i przewrócił się. Miał blisko 3 promile alkoholu 2019-06-18 09:56 Konto dla pogorzelców z Czarnego Dunajca 2019-06-18 09:13 Kajakarze na Dunajec - rusza największy spływ 2019-06-18 07:59 Sukcesy nowotarskich kadetów w ogólnopolskim konkursie historycznym 1 2019-06-17 21:59 Budżet bez zastrzeżeń 2019-06-17 20:59 Nowe multimedialne ławeczki w Zakopanem 8 2019-06-17 20:00 Śmierć funkcjonariusza 1 2019-06-17 19:39 Wspólne drogi malarskie 2019-06-17 19:06 W mieście trwa dyskusja czy dać milion na hokej 4 2019-06-17 18:54 W Murzasichlu uważajcie na kozy wchodzące na auta 6 2019-06-17 18:21 Droga do Zubrzycy już przejezdna 2019-06-17 18:06 Klub po nowemu 2019-06-17 18:00 Po deszczu wyszło słońce. Zieleń znowu taka soczysta 2019-06-17 17:25 Zablokowana droga z Jabłonki do Zubrzycy Dolnej (WIDEO) 1 2019-06-17 16:58 Trzech poszkodowanych w Niedzicy 1 2019-06-17 16:30 Szukają statystów do komedii Michała Milowicza 3 2019-06-17 16:03 Pijany motocyklista spowodował kolizję i uciekł 2019-06-17 15:52 400 milionów na inwestycje Polskich Kolei Linowych (WIDEO) 3 2019-06-17 15:15 Straż organizuje akcję pomocy dla pogorzelców 3 2019-06-17 14:37 Narciarskie inwestycje i więcej turystycznych atrakcji 3 2019-06-17 14:03 Program „Wakacji w Mieście 2019” 2019-06-17 13:54 Szlak ze Świnicy na Zawrat nadal zamknięty 1 2019-06-17 13:52 Piknik parafialny i deszczowy 2 2019-06-17 12:39 Policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę (WIDEO) 2019-06-17 12:38 Uwaga kierowcy przygotujcie się na utrudnienia 2019-06-17 11:20 Pojedziemy przez most tymczasowy 2019-06-17 10:58 Sarsa, Afromental i bezsenna noc na powitanie lata 2019-06-17 10:31 Strażacy reanimowali psa 2019-06-17 09:41 Wypadek na zakopiance 2019-06-17 09:21 I mamy deszcz, dużo deszczu 1 2019-06-17 08:01 Odpoczywamy od upałów, a tak było wczoraj pod Świnicą 2019-06-17 00:00 Pstrąg w „Regionalnej” odsłonie 2019-06-16 21:40 Hotel przy dworcu kolejowym wkrótce ma być gotowy 1 2019-06-16 21:20 O MATKACH HOLOCAUSTU 2019-06-16 20:30 85 lat w służbie 2019-06-16 19:13 Wielka burza nad Orawą 2019-06-16 19:07 Bus i czarna chmura dymu (WIDEO) 5 2019-06-16 18:30 Kosmiczny Bajzel (ZDJĘCIA) 2019-06-16 16:50 Trzy zwycięstwa dla AZS Zakopane 2019-06-16 16:25 Pożar w Podczerwonem 4 2019-06-16 15:50 Smrody na Samorodach 2 2019-06-16 14:53 Tak wyglądało zderzenie na Grunwaldzkiej (WIDEO) 10 2019-06-16 14:20 Fatalny wypadek na trasie Małopolskiego Wyścigu Górskiego 2 2019-06-16 13:27 Burze nad Podhalem i Tatrami
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Pożegnania

FILMY TP

Bojcorka

Album TP