24tp.pl Kup Tygodnik Podhalański on-line
Wiadomości
Na Wielkiej Krokwi: Tablica dla Jana Pawła II
Białka Tatrzańska: Wataha psów zaatakowała stado owiec
Kluszkowce: Garaż jak marzenie
Zwycięzcy konkursu w ramach Festiwalu Letnich Filmów Sportowych
Łapsze mają sekretarza
Morskie Oko: Fundacja "Viva!" chce odebrania fiakrom koncesji
Harklowa: Pijany kierowca potrącił dwóch nastolatków
Czarny Dunajec: Konkurs o przydrożnych kapliczkach rozstrzygnięty
Przebudowa zakopianki w Poroninie: Kto ma rację, starosta, poseł, czy minister?
Druga tura wyborów prezydenckich: Cisza wyborcza
Moje dziecko ma zespół Downa
Tylko dolinki reglowe. Podtopione szlaki w Tatrach
Wiadomości lokalne TV TP 21/2015: W Tatrach turyści turyści znaleźli cielątko łani
"Turlikowe" otwarcie festiwalu
Biały Dunajec: Będą prądy wirowe i lewitujące magnesy
Kiry: Mistrzostwa Polski w paintballu
Kolejna gwiazda wystąpiła w zakopiańskiej "Watrze"
Krupówki: Gazowe utarczki
Park Kulturowy na Krupówkach: Trochę konsultacji, trochę kłótni
Krościenko: Parking za urzędem nieczynny
Góry
Morskie Oko: Fundacja "Viva!" chce odebrania fiakrom koncesji
Tylko dolinki reglowe. Podtopione szlaki w Tatrach
Z lewej Giewont, z prawej Gubałówka, w środku deszcz
Tatrzański niedźwiedź podróżnik znowu w Polsce
Burze nad Podhalem i Tatrami: Kolejne dni też z piorunami
Nad Tatrami zbierają się czarne chmury. Nadchodzą burze z gradem?
Jan Paweł II i góry
Żółte pola nad Jez. Czorsztyńskim
Pomoc dla GOPR
Akcja TOPR na Rysach
Wiadomości lokalne TV TP 20/2015: Podpalacz sieje postrach na Orawie. Tragedia na Orlej Perci
Śmiertelny wypadek w Tatrach na Orlej Perci
Sport
Kiry: Mistrzostwa Polski w paintballu
Młodzieżowy wyścig Nutella mini Tour de Pologne
Mocarni Zbóje czyli VI Mistrzostwa Amatorów w Cross-Triathlonie
Weekend dla biegaczy
Duży sukces młodych, zakopiańskich piłkarzy
Spotkanie z olimpijczykami
Tadeusz Błażusiak doczeka się następcy
Nowy Targ: Biegli po puchar rektora
Nie żyje Edward Miranowski. Pogrzeb w środę w Zakopanem
Mistrzowie szachownicy: Szwajcarskim systemem
Podniebne loty w Kluszkowcach
Jest już ponad 5 milionów złotych, a może być 10
Blogi
Beata Czerska
Nie mój cyrk, nie moje małpy?
W Zakopanem jesteśmy skazani na występy zwierząt-cyrkowców. Ich przyjazd staje się "tradycją" w kontekście wynajmu namiotu pod festiwal folkloru, czyli flagową imprezę Biura Promocji.
Jakub Brzosko
ANIOŁ i SYN
W Galerii Sztuki im. W. i J. Kulczyckich na zakopiańskim Kozińcu dzieją się prawdziwe cuda. Za drobną opłatą uiszczoną na rzecz prężnie działającego Muzeum Tatrzańskiego, można doświadczyć i zrozumieć, a przede wszystkim wsłuchać się, w nieprzeciętny dialog między ojcem i synem- Stanisławem Witkiewiczem i Stanisławem Ignacym Witkiewiczem. Jednak co ważniejsze stajemy się świadkami relacji między dwójką wybitnych, opiniotwórczych artystów, którzy jakże hojnie obdarowali podtatrzańską ziemię swymi talentami w okresie Młodej Polski i Dwudziestolecia Międzywojennego.
Maciej Krupa
ECHO SZALEŃSTWA
Kilka miesięcy temu ukazała się najnowsza książka Beaty Zalot – redaktorki naczelnej „Tygodnika Podhalańskiego” – zatytułowana „Ozwa”. Ta niewielkich rozmiarów i objętości książka jest godna uwagi, bowiem porusza istotne zagadnienie. Mówi o obcości, o inności. Tu na Podhalu, gdzie wciąż daje się słyszeć pochwałę tzw. „swojszczyzny”, gdzie obcych się nie lubi i często obraża. A Beata o „obczyźnie”. Delikatnie, poetycko, nie wprost. Oby był to głos słyszalny. Dlatego piszę, żeby rozgłosić te teksty, żeby – jak chciał kiedyś wieszcz – „trafiły pod strzechy”. Żeby były czytane.
Jacek Kalata
Nabici w poroniański węzeł .
Podsumowanie przedwyborczych obietnic a rzeczywistość .
Zbigniew Sikora
Polska budzi się
25 maja 2015 roku skończą się miodowe dwa tygodnie, które otrzymał Paweł Kukiz i jego wyborcy od obecnego układu politycznego, zszokowanego jego wyborczym sukcesem. Niektórzy już teraz nie mogą się powstrzymać. Jeżeli już dzisiaj wyborcy Pawła Kukiza nazywani są „gówniarzami” bez zdrowego rozsądku, to jak będziemy nazywani, kiedy nie będą już nas potrzebować do ewentualnego poparcia jedynie słusznego kandydata na prezydenta w niedzielnych wyborach ?
Maciej Krupa
ZBRODNIA W MURZASICHLU
Głodny, zmęczony letnim upałem i długą wędrówką niedźwiedź, gdzieś w Dolinie Suchej Wody pomiędzy Brzezinami a Psią Trawką, zwabiony zapachem padliny, ryjąc w stromo opadającej ku wodzie skarpie potoku, wykopuje z ziemi, rozrywa i roznosi wokół – jak się wkrótce okaże – ludzkie szczątki. W tym samym czasie Anna Serafin, młoda doktor antropologii z Krakowa pakuje w domu plecak i szykuje się do wyjazdu na krótkie wakacje do Murzasichla, gdzie przed laty, jako młoda panienka, co roku spędzała lato.
Beata Czerska
Cudowny zapach lipy.
Od paru dni w powietrzu czuć słodki aromat lip rosnących w pobliżu zabytkowej willi Świetlana.
Maciej Krupa
AGGIORNAMENTO
W Domu Pracy Twórczej ASP na Harendzie wciąż oglądać można wystawę zatytułowaną „Od soboru do kanonizacji. 11 X 1962 – 27 IV 2014”, która towarzyszy wystawie „Jan Paweł II w twórczości artystów zakopiańskich”. Ta pierwsza wystawa została zorganizowana i pokazana po raz pierwszy w Rzymie staraniem Ambasady Rzeczpospolitej Polskiej przy Stolicy Apostolskiej, w związku z kanonizacją papieży Jana XXIII i Jana Pawła II. Do Zakopanego trafiła dzięki staraniom pana Janusza Bazydły i łaskawej zgodzie jej twórców i organizatorów. Ekspozycję w Zakopanem przygotowała Fundacja „Zakopiańczycy. W poszukiwaniu tożsamości” przy współpracy burmistrza miasta Zakopanego Leszka Doruli oraz Dworca Tatrzańskiego, Muzeum Tatrzańskiego, Biura Promocji Zakopanego i Domu Pracy Twórczej ASP.
Maciej Krupa
WŁADYSŁAW BARTOSZEWSKI W ZAKOPANEM
Odszedł Władysław Bartoszewski, jeden z najwybitniejszych Polaków ostatniej doby, jeden z ostatnich wielkich autorytetów w naszej ojczyźnie, jeden z najbardziej znaczących świadków polskich, żydowskich i niemieckich losów, w którego życiu jak w zwierciadle odbija się cały dramat ostatnich siedemdziesięciu pięciu lat polskiej historii, ale także sukcesy ostatniego ćwierćwiecza. Nie chcę tu pisać o całym życiu Profesora, obszernie donoszą o tym wszelkie media ogólnopolskie. Skupię się tylko na kilku wątkach losów Bartoszewskiego związanych z Zakopanem i Podtatrzem. Poniższy tekst mojego autorstwa ukazał się w numerze 18/2015 „Tygodnika Podhalańskiego”, ale z nieznanych mi przyczyn nie znalazł uznania wydawcy edycji internetowej, więc publikuję go w tym miejscu.
Stowarzyszenie Przewoźników do Morskiego Oka
Klemens i Agnieszka Murańkowie o weselu i koniach
W ostatni weekend kwietnia media zwróciły swoje oczy na Podhale. W kościele w Poroninie sakramentalne "tak" wypowiedzieli Agnieszka Rzadkosz i Klemens Murańka - nasz skoczek narciarski, reprezentant kadry, wielokrotny medalista zawodów ogólnopolskich i międzynarodowych. A że skoki to podobno polski sport narodowy, to i wszelkie informacje o weselu cieszyły się sporym zainteresowaniem.
Maciej Krupa
POROZMAWIAJMY O WIELBŁĄDACH
Jak to możliwe, że w zgrzebnej i szarej rzeczywistości PRL-u zdarzały się enklawy dobrego gustu i smaku? Miejsca, instytucje, firmy, pisma, które lansowały oryginalny, ciekawy styl, zarówno nowinki z Paryża, jak i ciekawe projekty polskich artystów. Dlaczego po odzyskaniu wolności straciliśmy gdzieś ten gust? W piątek 8 maja 2015 w Galerii Hasiora przy ulicy Jagiellońskiej spróbuje odpowiedzieć na te pytania Aleksandra Boćkowska, autorka książki "To nie są moje wielbłądy. O modzie w PRL". A książka ta jest lekturą fascynującą.
Beata Czerska
Fasiąggate?
Dzisiejsze rewelacje z GK można okreslić jednym słowem- bzdura. Zastanawia tylko, w jaki sposób doszło do upublicznienia treści pozwu, zanim jeszcze otrzymali go sami pozwani.
Maciej Wirmański
F&Q jawności
Jestem doprawdy zdumiony liczbą maili, które otrzymałem od różnych osób w związku z prowadzony przeze mnie badaniami i działalnością publiczną. W związku z tym, że sprawy, którymi się zajmuję cieszą się, w moim przekonaniu, sporym zainteresowaniem, postanowiłem odpowiedź na kilka powtarzających się pytań. Przypominam również, że do końca tego tygodnia można wziąć udział w badaniu zaufania wobec instytucji gminnych w powiecie tatrzańskim. Link do ankiety znajduje się poniżej: http://goo.gl/forms/TlLz5Z5WGc
Stowarzyszenie Przewoźników do Morskiego Oka
Nasze konie na Małych Bajaniach
2 maja w Bukowinie Tatrzańskiej odbyły się Małe Bajania, na których nie mogło zabraknąć również nas i naszych koni.
Zobacz więcej wpisów na blog.24tp.pl! Chcesz prowadzić blog? Zapraszamy!
Różności
Z kroniki policyjnej
 Wataha psów zaatakowała stado owiec  Pijany kierowca potrącił dwóch nastolatków  Gazowe utarczki  Samochód potrącił na pasach 80-latkę. Kierująca autem odjechała  Spalone auto w Kirach  Krewki Austriak wybijał szyby  Uwaga na oszustów, którzy podają się za hydraulików  Piorun uderzył w budynek  Młody kierowca zniszczył barierki. Kto za to zapłaci?  Złodziej w hotelu
Kultura
 W Jurgowie nagrywają film  Konkurs o przydrożnych kapliczkach rozstrzygnięty  "Turlikowe" otwarcie festiwalu  Kolejna gwiazda wystąpiła w zakopiańskiej "Watrze"  Kabaret Hrabi  Tischner w mojej wyobraźni  Majówka Papieska na Bachledówce  Juwenalia już w czwartek  „Noc muzeów” po raz piąty  Muzealne atrakcje
Ekonomia, finanse, inwestycje
 Garaż jak marzenie  Kto ma rację, starosta, poseł, czy minister?  Trochę konsultacji, trochę kłótni  Burza wokół alkoholu w gminie Ochotnica Dolna  Zagrożeni katastrofą budowlaną  Pomoc dla GOPR  Właściciele działek zgodzą się na narciarskie inwestycje?  Koniec "Promyczkowa": To nie likwidacja, a rozszerzenie oferty  Burzliwe obrady w Czarnym Dunajcu  Defibrylator dla nowotarskich strażaków

 
Kamery on-line
Ławeczka w Nowym Targu
Ławeczka w Zakopanem
AKTUALNY NUMER POPRZEDNIE
2015/21/1315
Dodaj ogłoszenie do Tygodnika Podhalańskiego
Zaloguj się! | Zarejestruj się!
Zapomniałem hasła | Regulamin komentowania
Beata Czerska
Nie mój cyrk, nie moje małpy?
W Zakopanem jesteśmy skazani na występy zwierząt-cyrkowców. Ich przyjazd staje się "tradycją" w kontekście wynajmu namiotu pod festiwal folkloru, czyli flagową imprezę Biura Promocji.
Jakub Brzosko
ANIOŁ i SYN
W Galerii Sztuki im. W. i J. Kulczyckich na zakopiańskim Kozińcu dzieją się prawdziwe cuda. Za drobną opłatą uiszczoną na rzecz prężnie działającego Muzeum Tatrzańskiego, można doświadczyć i zrozumieć, a przede wszystkim wsłuchać się, w nieprzeciętny dialog między ojcem i synem- Stanisławem Witkiewiczem i Stanisławem Ignacym Witkiewiczem. Jednak co ważniejsze stajemy się świadkami relacji między dwójką wybitnych, opiniotwórczych artystów, którzy jakże hojnie obdarowali podtatrzańską ziemię swymi talentami w okresie Młodej Polski i Dwudziestolecia Międzywojennego.
Zobacz więcej wpisów na blog.24tp.pl!
Chcesz prowadzić blog? Zapraszamy!
FILMY TP
POD PATRONATEM TP
:: Kino, którego szukasz: Dumni i wściekli - powtórka
:: Scena A2: Sztuka kompromisu
:: Spotkanie: Gwizdać na Stalina!
Maj 2015
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
WYDARZY SIĘ WKRÓTCE
::  10. Festiwal Twórczości Chrześcijańskiej ::  IX Podhalańskie Festiwal Orkiestr Dętych ::  Koncert muzyki dawnej Ave Maria ::  Festiwal Fizyki ::  N. Targ: Bajdurek 2015 ::  Zakopane: Uniwersytet Trzeciego Wieku - maj ::  Rabka: Najpiękniejsze arie i pieśni ::  Profesor Wiolinek w Witkacym ::  Wystawa fotografii tatrzańskiej Roberta Gąsienicy ::  Oddaj krew - to nie boli!
NIERUCHOMOŚCI | wynajem
CICHE - WYNAJMĘ LOKAL pod aptekę obok Ośrodka Zdrowia. 784-016-042 Tel.:
TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
WCZASY NAD MORZEM - WŁADYSŁAWOWO, centrum. Pokoje 2 i 3-osobowe z łazienkami, cena 35-55 zł. 668 799 704.
TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
GÓRALSKI DOMEK - Zapraszamy do Cichego - spokojnej miejscowości, kilkanaście kilometrów od Zakopanego, gdzie czeka gotowy na Wasz przyjazd góralski domek "z duszą". Do dyspozycji: obszerny salon z tv, w pełni wyposażona kuchnia, 3 sypialnie (jedna 4-osobowa i dwie 2-osobowe, z możliwością dostawki) oraz 2 łazienki. Na miejscu parking. Tel.: 507 171188. WWW: www.goralskidomek.podhale.pl
NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
Sprzedam DZIAŁKĘ BUDOWLANĄ 2900 mkw. Poronin-Stasikówka. Tel.: 600350772
PRACA | dam
PRACA W ANGLII NA STAŁE DLA KOBIET Z DOŚWIADCZENIEM (PRACA W SKLEPIE SPOŻYWCZYM) oraz dla RZEŹNIKA z doświadczeniem. 00447828874646.
PRACA | dam
ZATRUDNIMY PRACOWNICĘ NA STOISKO SEROWO-WĘDLINIARSKIE. Umowa o pracę, cały etat. CV prosimy przesyłać na adres e-mail. Tel.: 602 559 182 E-mail: sklep@sklepycynamonowe.pl
PRACA | dam
KUCHARZA,POMOCE KUCHENNE, KELNERÓW zatrudni na stałe karczma w Kościelisku. Tel.: 668115397
PRACA | dam
Zatrudnię KRAWCA do szycia kurtek, kożuchów. Tel.: 601086380
NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
DZIAŁKA BUDOWLANA uzbrojona, Bukowina Tatrzańska. Tel.: 1708-278-0048
NIERUCHOMOŚCI | wynajem
Do wynajęcia POKÓJ 2-OSOBOWY. 505 086 278.
PRACA | dam
WILLA W ZAKOPANEM zatrudni RECEPCJONISTKĘ. Wymagany j. angielski w stopniu komunikatywnym oraz dyspozycyjność. 690 329 911.
PRACA | dam
Zatrudnię monterów do rigipsów. 731 877 220.
NIERUCHOMOŚCI | wynajem
Wynajmę na dłużej nowe MIESZKANIE w Kościelisku, ul. Strzelców Podhalańskich. Tel.: 602124461
RÓŻNE
EKOGROSZEK Pakowany 25kg CZESKI 530/Tone Zakopane Kasprowicza Tel.: 602 355 502 WWW: wegielpodhale.pl
RÓŻNE
Węgiel EKOGROSZEK, Zakopane Kasprowicza 32 Tel.: 792113113 WWW: wegielpodhale.pl
Zobacz więcej ogłoszeń! Chcesz dodać ogłoszenie?
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
1 @palmuz- cos w tym jest ..
2 @jankowski1- kolejny nawiedzony uczeń antoniego EM :P
3 a wiesz czemu? bo przez lata taka siłą był i ludzie poznali jak to "sdmakuje". Zreszta, doczytaj o proboszczu z Poronina, to moze cos zrozumiesz ze tylko postawa papieza Franciszka moze ujac ludzi ..
 
   
©2015 Zakopiańskie Towarzystwo Gospodarcze Sp. z o.o.   ul. Zwierzyniecka 14, 34-500 Zakopane, Tel.: (18) 2-000-000 Kontakt techniczny: Adrian Gładecki    Kontakt redakcyjny: Paweł Pełka

Cookies na stronie www.24tp.pl Stosując pliki cookie (tzw. ciasteczka), portal Tygodnika Podhalańskiego www.24tp.pl zapamiętuje parametry logowania użytkownika oraz prowadzi statystyki oglądalności strony. Korzystając z portalu akceptują Państwo otrzymywanie plików cookie z serwisu www.24tp.pl. Ustawienie to mogą Państwo zmienić w dowolnym momencie blokując pliki cookie w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki internetowej.
Zamknij