Reklama

2019-05-07 15:30:34

VeloDunajec

Ponad 600 podpisów

Reklama

Mieszkańcy gminy Ochotnica podpisują się pod petycją do marszałka województwa małopolskiego, a radni jednogłośnie przyjmują rezolucje.

- Podpisów wciąż przybywa - podkreślają organizatorzy akcji. - Listy cały czas są w terenie, według wstępnych szacunków podpisów jest już kilkaset - mówi wójt Tadeusz Królczyk. W ubiegłym tygodniu w gminie Ochotnica Dolna rozpoczęła się zbiórka podpisów pod petycją w sprawie przebiegu trasy VeloDunajec.

Oto treść petycji i rezolucji radnych:
   
Petycja mieszkańców Tylmanowej w przedmiocie przebiegu trasy VELO Dunajec.

My, podpisani mieszkańcy Tylmanowej wnosimy bardzo usilnie o rozważenie naszych poniższych propozycji dotyczących optymalnego przebiegu trasy VELO-DUNAJEC w obszarze naszej miejscowości. Nasze propozycje mają na celu  racjonalizację nakładów w taki sposób, by przebiegła ona z korzyścią zarówno dla rowerzystów, jaki i mieszkańców,a przy tym wykorzystywała infrastrukturę już istniejącą i pozostała atrakcyjna turystycznie, bo taki jest jej główny cel.

1.  Uważamy za nieodzowne podjęcie decyzji o budowie kładki rowerowej z os. Kłodnego do os. Królowo w Tylmanowej. Będzie to korzystne zarówno dla mieszkańców osiedla, pozbawionego jako już jedynego dostępu doDW969 i skazanego na przepływy łodzią, ale i dla turystów, mogących jechać z Krościenka n/D do Królowa prawą ładniejszą i spokojniejszą stroną Dunajca, nie zaś trasą  wzdłuż drogi wojewódzkiej o dużym natężeniu ruchu samochodowego, zagrożonej dodatkowo przez osuwiska w Łąkcicy.
Również nieodzowny byłby wówczas remont drogi pomiędzy os. Królowo a Krościenkiem n/D, w stopniu wymaganym dla bezpiecznego ruchu rowerowego. Droga ta została już przygotowana za staraniem Gminy Ochotnica Dolna i Gminy Krościenko n/D właśnie z zamiarem poprowadzenia tędy Velo Dunajec, co potwierdza koncepcja trasy przyjęta przez Urząd Marszałkowski.

2.   Również odcinek planowany odcinek Velo Dunajec biegnący wzdłuż drogi gminnej prawym brzegiem Dunajca pomiędzy osiedlami Brzegi i Paluchy musi zostać zmodernizowany. Obecny jest zbyt wąski, aby obsługiwać i ruch lokalny i wzmożony ruch rowerowy, jaki wygeneruje VELO Dunajec. Mieszkańcy prawobrzeżnej Tylmanowej dysponują tylko tą jedną drogą dojazdową i już obecnie jest ona niewystarczająca nawet dla małego jeszcze natężenia turystyki rowerowej.Droga ta wymaga rozbudowy tak aby bezpiecznie mógł po niej odbywać się ruch pieszy, rowerowy oraz zmotoryzowany nie powodując kolizji i konfliktów.Brak poprawy parametrów tej drogi bez wątpienia doprowadzi do zdecydowanych protestów mieszkańców i do depopularyzacji trasy wśród turystów.

3.   Uważamy również, że należałoby przeanalizować sens budowy nowych kładek rowerowych 8 i 9A w kontekście możliwej modernizacji istniejących mostów w Tylmanowej. W szczególności Kładki nr 8 w kontekście przebudowy istniejącego mostu na os. Brzegi, mającego już ponad 40 lat i będącego w opłakanym stanie.

Po przebudowie mógłby on bezpiecznie służyć i mieszkańcom i turystom, a oszczędzono by przez to bardzo wymierne środki planowane teraz na budowę nowej kładki rowerowej nr 8,rozważanej nieco powyżej mostu. Wykorzystując środki z programu rządowego dedykowanego mostom oraz środki z projektu Velo Dunajec można wybudować most spełniający wszystkie funkcje i wyposażony w ciąg pieszo-rowerowy.  

Podobnie, wobec złożenia przez naszą Gminę Ochotnica Dolna wniosku na projekt nowego mostu mającego połączyć osiedla Rzeka i Paluchy, a mogącego obsługiwać również ruch turystyczny rowerowy, zwracamy uwagę na możliwość doraźnego wykorzystania dla potrzeb tego ruchu istniejącego mostu na Dunajcu,będącego bez wątpienia w lepszym stanie niż w/w mostu w Brzegach. Ruch ten przejąłby następnie nowy most oraz wydzielona droga rowerowa na projektowanym moście na rzece Ochotnicy wraz z rondem w pasie drogi wojewódzkiej nr 969,przez co zbędna stała by się również budowa nowej kładki w 9A, planowanej dotychczas nieco poniżej niego.Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze można by przeznaczyć na wkład pieniężny do modernizowanego mostu.

W ten oto sposób mieszkańcy i turyści zyskaliby nie tylko obiekty dedykowane rowerom, ale mosty z ciągami pieszo-rowerowymi, czyli obiekty o pełnej funkcjonalności.

Podsumowując Velo Dunajec naszym zdaniem powinno być projektem służącym turystom i wszystkim mieszkańcom. Trasy rowerowe powinny być tak pomyślane, aby zapewniać bezkolizyjny ruch na drogach gminnych. Kładki powinny być zamienione na ciągi pieszo-jezdne zbudowane w ramach modernizacji mostów na Rzece i Brzegach. Os. Królowo powinno mieć dostęp do drogi wojewódzkiej lub Krościenka zgodnie z obietnicami nieraz złożonymi.

Powyższe propozycje, jako racjonalne i wielostronnie korzystne, posiadają poparcie również innych mieszkańców gminy Ochotnica Dolna, jako także użytkowników przedmiotowej infrastruktury.

Jesteśmy otwarci na współpracę, ale jesteśmy też zdeterminowani do obrony naszych interesów, do upominania się o realizację obietnic nam złożonych oraz do realizacji projektu z uwzględnieniem naszych pomysłów. Chcemy być traktowani po partnersku i chcemy, aby nasz głos był wysłuchany przez Pana Marszałka i brany pod uwagę przy planowaniu projektu, który dotyczy nie tylko turystów, ale nas bezpośrednio, bo ten projekt będzie oddziaływał na nas każdego dnia. Zapraszamy również Pana Marszałka do nas. Chcemy bezpośrednio w terenie wskazać rozwiązania korzystne dla inwestora, turystów i mieszkańców, bo nikt lepiej od nas nie zna tego terenu a konsultacje społeczne, to fundament powodzenia tego projektu"

ad

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Oby 2019-05-13 21:41:21
Biorąc pod uwagę kolejne kompromituje wpadki to bardzo dobrze by było gdyby ten pan już kończył to wójtowanie.
podhalanin 2019-05-13 20:13:29
Widać, że byłego wójta zadek boli od siedzenia. Ochotnica i tak jest wdzięczna, że pozbyła się poprzedniego nieudacznika. Poczekamy na to co zrobi "nowy", choć tak jak PiS-owi w Polsce "stary układ" rzuca kłody pod nogi nowemu. Dopiero minęło 5 miesięcy a lewactwo drze się, jakby to był koniec kadencji.
Ochotnica żegna Velo 2019-05-13 00:21:26
Co dziwicie się, że Ochotnica przegrała VELO bo ja nic a nic się nie dziwię. To wina wójta królcyka Najpierw skrytykował poprzedników, następnie wdał się w spór z Dyrektorem Zarządy Dróg Wojewódzkich a czarę goryczy przelało mędrkowanie na spotkaniu w Krościenku z Panem Marszałkiem Witoldem Kozłowskim który nie dopuścił Królcyka do głosu bo królcyk chciał podsumowywać spotkanie i okropnie się wymondrzał i czynił marszałkowi zarzuty . Brawo panie marszałku, że pan poskromił tego wielkiego wójta i pokazał mu pan gdzie jego miejsce. Ale trochę szkoda Ochotnicy ale jak ma takiego gazdę to nie ma się co dziwić. A gdzie dziś jest pan wójt Ochotnicy - na saxy w Ameryce - inni wójtowie podpsują kolejne umowy na drogi, na fotovoltaikę na wsparcie szkół z uni europejskiej na budowę boisk sportowych a ochotnica nic i nic i nic acha dzis było miesanie owiec dobrze ze jarek zadboł to pomiesoł dzięki jarek , ale wójta nawet na tym swięcie nie było - hej !!!
Ale wstyd 2019-05-12 18:32:52
To się Ochotnica popisała. Jaki wójt takie velo, moi drodzy Ochotniczanie. Proponuje napisać petycje do własnych rozumów jakiego to się wójta wybrało w ostatnich wyborach. Pokazał pan wójt, jak modelowo można przegrać ważna sprawę dla całego regionu!
Brawo 2019-05-10 17:59:26
gratuluje tym którzy uważają że zamiast velo z kładka w Łąkcicy lepsze jest brak velo. Świetne rozumowanie!
Do Karol 2019-05-10 13:49:35
Bardziej zdrowe jest nic nie robić prócz pieniactwa z petycjami i rezolucjami.
Ochotnica 2019-05-10 13:39:34
Pierwsze to byscie zajeli sie dziurawymi drogami a nie.. oś.Jamne ma taka droge ze wypada samochod na plecy wziąc i go niesc z jednej dziury wpadasz w druga.
Karol 2019-05-10 09:14:56
Pomysł, żeby robić kładkę na Łąkcicę , a potem puszczać rowery drogą wojewódzką jest co najmniej chory.
Velo ala krolcyk 2019-05-08 01:06:11
Brawo tadeusz Wielki Wyprostowałeś już Dyrektora Dróg Wojewódzkich teraz Marszałka i myślisz ze już postraszysz rezolucją i welo gotowe działki po 40 tys za ar gotowe wójcie - trochę pokory a nie tylko ozorem mielić ze wszyscy są zli i ich na strach brać
Turbo 2019-05-07 18:29:45
Zabezpieczyć gruntów pod inwestycję nie potrafią a się z petycjami i rezolucjami kompromitują. Się pan wójt popisał. Wstyd dla Ochotnicy.
Miś Turysta 2019-05-07 16:47:43
Punkt 1 i 2 ma sens. Reszta jest naciągana. Może jeszcze fotoradary co 200 m i sygnalizacja świetlna przy wjeździe na kładki.
Brawo my 2019-05-07 16:11:49
Żenada pełna. Nic nie potrafią załatwić prócz pisania płonnych apeli. Puścić kładkę w Łąkcicy i temat załatwiony. Brawo Krościenk, a w szczególności Ci którzy to ogarnęli.
 • PRACA | dam
  Pensjonat zlokalizowany w okolicach Centrum Zakopanego (odległość od ul. Krupówki ok 1,5 km) - zatrudni na stałe rezydenta do przygotowywania śniadań i sprzątania pokoi. Oferujemy stawkę 18 zł netto/h i zakwaterowanie. CV wraz z danymi kontaktowymi proszę przysyłać na poniższy adres mailowy:
  E-mail: pensjonat_zakopane@o2.pl
 • PRACA | dam
  Do remontów i wykończeń: PŁYTKARZA.
  Tel.: 602839607
 • SPRZEDAŻ | różne
  SPRZEDAM MEBLE HOLENDERSKIE I BYDGOWSKIE Z LITEGO DRZEWA (meblościanka, stół owalny rozkładany z krzesłami, wypoczynek - fotele). 602 156 678
 • POŻYCZKI
  KREDYTY BANKOWE POŻYCZKI POZABANKOWE, -ODDŁUŻENIOWE, -NA OŚWIADCZENIE, -TYLKO DOWÓD OSOBISTY. T- 694 567 002.
 • POŻYCZKI
  TYLKO U NAS ODPOWIEDNIE FINANSOWANIE -DLA PRZEDSIĘBIORCÓW, - DO 300 000 ZŁ. GOLD CENT FINANSE. T-18 542 40 56.
 • PRACA | dam
  PANIĄ DO SPRZĄTANIA W CUKIERNI W NOWYM TARGU. 694 357 379.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię POMOC KUCHENNĄ do pensjonatu w Marzasichlu.
  Tel.: 669 493 772
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  ZAKOPIAŃSKIE CENTRUM KULTURY ogłasza PRZETARG NA ODDANIE W DZIERŻAWĘ nieruchomości gruntowej położonej w Zakopanem przy ul. Chałubińskiego 38A przeznaczonej na prowadzenie działalności gospodarczej o charakterze handlowo-usługowym od 15 października 2019 do 31 maja 2023. Szczegółowe informacje można uzyskać:
  WWW: https://bip.zakopane.eu/przetarg-na-oddanie-w-dzierzawe-nieruchomosci-gruntowej-stanowiacej-czesc-dzialki-nr-ew-513-9-obr-12-polozonej-w-zakopanem-przy-ul-chalubinskiego-38a-1
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Do wynajęcia 3 POKOJOWE MIESZKANIE 61 m2 w Nowym Targu.
  Tel.: 660797241
  E-mail: marekg@b12.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Nowy Targ do sprzedania 2 pokojowe mieszkanie z balkonem
  Tel.: 660797241
  E-mail: marekg@b12.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  LOKAL do wynajęcia w Galerii Białczańskiej ul. Środkowa 178 Białka Tatrzańska. Powierzchnia lokalu ok. 60 m2.
  Tel.: 512874773
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI: KELNERKĘ i POMOC KELNERSKĄ. WYNAGRODZENIE 3400zł - 5800zł brutto miesięcznie. 601 533 566, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ PRACOWNIKA GOSPODARCZEGO DO RESTAURACJI I PENSJONATU W ZAKOPANEM, WYMAGANE PRAWO JAZDY. PEŁNE ŚWIADCZENIA. 601 84 66 59 (dzwonić w godz. 10-18)
 • PRACA | dam
  POMOC KUCHENNA I KUCHARZ WYDAJĄCY - Nowy Targ. 502 64 84 94.
 • PRACA | dam
  Hotel "Foluszowy Potok" Zakopane, ul. Zamoyskiego 42 zatrudni: RECEPCJONISTKĘ/-TĘ, praca stała, w systemie zmianowym, bez nocek. KUCHARKĘ/-RZA. Praca stała, zmianowa. 660 41 00 46
 • PRACA | dam
  Zatrudnimy OSOBY CHĘTNE DO PRACY W SKLEPIE CARREFOUR EXPRESS. Sklep zlokalizowany jest przy ulicy Sabały 3 w Zakopanem. Zarobki 2200 - 3500 złotych. Możliwość zakwaterowania. Kontakt pod numerem 519 718 893
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - BUDOWLAŃCY. Firma Norweska zatrudni w Oslo: TYNKARZY, STOLARZY, MALARZY, MONTERÓW RUSZTOWAŃ, BLACHARZY oraz młodych chętnych do przyuczenia w zawodzie - tynkarz. Języki obce NIEWYMAGANE - w firmie pracują tylko pracownicy z Podhala. Praca na stałe/całoroczna. Zjazdy do kraju (samolot) wg.własnego uznania ~ co 2-3 tygodnie. Zarobki od 13 do 23 Euro/godz. Zapewniamy mieszkanie. Zapraszamy! Tel. 667 602 602
 • PRACA | dam
  Firma Usługowo Transportowa MISINIEC zatrudni KIEROWCĘ kat:C E
  Tel.: 602 107 107
 • ANTYKI
  KOLEKCJONERSKIE TARGI STAROCI W ZAKOPANEM W DNIACH 21-22 WRZEŚNIA NA PLACU NIEPODLEGŁOŚCI.
  Tel.: 668 589 537
 • PRACA | dam
  Zatrudnię PŁYTKARZA.
  Tel.: 602839607
 • PRACA | dam
  Z. R. GŁOWACCY ZATRUDNI PRACOWNIKÓW BUDOWLANYCH DO ROBÓT WYKOŃCZENIOWYCH W ZAKOPANEM. 608 813 506
 • PRACA | dam
  HOTEL RYSY w Zakopanem zatrudni RECEPCJONISTKĘ/RECEPCJONISTĘ oraz PORTIERA NOCNEGO/KONSERWATORA. Zapewniamy niezbędne przeszkolenie. Praca w miłym, zgranym zespole. Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie CV na adres:
  E-mail: recepcja@hotelrysy.pl
 • PRACA | dam
  WYPOŻYCZALNIA NART w Zakopanem zatrudni mężczyzn (18-29 lat). Praca: przygotowanie sprzętu do wypożyczenia, serwis narciarski. Dla zaangażowanych oferujemy przyuczenie do pracy i doskonałe zarobki! CV - biuro@zakopane-goski.pl
  Tel.: 692987940
 • PRACA | dam
  Firma SKICONTROL H.Martinczak S.K.A.- Białka Tatrzańska, zatrudni INFORMATYKA. Oferujemy:umowę o pracę. Wymagania: Wykształcenie techniczne, Znajomość rozwiązań IT, język angielski. Główne obowiązki: Utrzymanie sieci teleinformatycznych Klienta rozumiane jako wsparcie techniczne, zapewnienie ciągłości pracy poprzez bieżące diagnozowanie i usuwanie usterek sprzętu oraz oprogramowania. Prowadzenie dokumentacji technicznej i serwisowej. CV prosimy przesyłać na adres praca@skicontrol.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Uniwersytet Warszawski jako właściciel nieruchomości położonej w Kościelisku, przy ul. Kiry 36, zaprasza do udziału w postępowaniu ofertowym na wydzierżawienie w/w nieruchomości. Pełna treść ogłoszenia znajduje się pod adresem internetowym:
  WWW: https://www.uw.edu.pl/wynajem-sal-i-inne-usługi/
  Inne: oraz można się z nią zapoznać w DPTiW Wrzos pod wskazanym powyżej adresem.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Do sprzedania atrakcyjny, funkcjonujący PENSJONAT w Kościelisku -
  Tel.: 607 506 428
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  LUKSUSOWY DOM W GLICZAROWIE GÓRNYM -
  Tel.: 607 506 428
 • PRACA | dam
  Poszukujemy kandydatów na stanowisko RECEPCJONISTKA/RECEPCJONISTA do Hotelu Eco Tatry*** 608 088 017, ksiegowosc@projinwest.pl- praca w systemie zmianowym bez nocy
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DZIAŁKA ZA STRUGIEM -
  Tel.: 532 107 701
 • PRACA | dam
  Niemiecka firma budowlana poszukuje fachowców: murarzy, cieśli, malarzy-tapeciarzy, elektryków, dociepleniowców. Praca w brygadach z Podhala. Darmowe zakwaterowanie, samochody służbowe, zjazdy do kraju co 2 tygodnie. Zadzwoń Conexio tel. 722240044 www.conexio.pl
  Tel.: 722240044
  E-mail: praca@conexio.pl
  WWW: www.conexio.pl
 • SPRZEDAŻ | budowlane
  Sprzedam połówki płazy 502610248
 • PRACA | dam
  FIRMA JERONIMO MARTINS POLSKA S.A. WŁAŚCICIEL SKLEPÓW BIEDRONKA, POSZUKUJE OSÓB NA STANOWISKA: KASJER, SPRZEDAWCA- KASJER I PRACOWNIK SKLEPU W ZAKOPANEM I NOWYM TARGU TEL. +48 22 205 33 10
 • IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE
  IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE - KARCZMA GÓRALSKI SZAŁAS "KURNIAWA" - ZAKOPANE 601 50 44 86.
  WWW: www.willasport.pl
 • PRACA | dam
  PENSJONAT 10-POKOJOWY W PORONINIE ZATRUDNI z zakwaterowaniem (sprzątanie, przygotowanie śniadań), tel. 691888444
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  GÓRALSKI DOMEK - Zapraszamy do Cichego - spokojnej miejscowości, kilkanaście kilometrów od Zakopanego, gdzie czeka gotowy na Wasz przyjazd góralski domek "z duszą". Do dyspozycji: obszerny salon z tv, w pełni wyposażona kuchnia, 3 sypialnie (jedna 4-osobowa i dwie 2-osobowe, z możliwością dostawki) oraz 2 łazienki. Na miejscu parking.
  Tel.: 507 171188.
  WWW: www.goralskidomek.podhale.pl
2019-09-18 22:07 Powstaje gminny zespół 2019-09-18 20:26 Lampy świecą w kratkę 1 2019-09-18 19:34 Tak z powietrza wygląda budowa tras biegowych w Zakopanem 3 2019-09-18 18:40 Bezpośrednio do Nowego Jorku, więcej lotów do Chicago 2019-09-18 17:59 Biały miś na Krupówkach. Wasze zdjęcia sprzed lat 3 2019-09-18 17:26 Zespół "Wiyrchowianie" zaprasza na próby 2019-09-18 16:15 Plakaty z Chamonix 2019-09-18 15:55 Obóz na dobry początek - nowotarscy kadeci rozpoczęli nowy rok szkolny 2019-09-18 15:30 Spacer wśród pamiątek 1 2019-09-18 15:00 Uważajcie na tym szlaku. Zniszczone mostki (WIDEO) 1 2019-09-18 13:43 Znowu przejedziemy przez skrzyżowanie na Bystrem (WIDEO) 10 2019-09-18 13:15 Śnieg także na Giewoncie. Trudne warunki w Tatrach 2019-09-18 12:57 Bakterie E.coli w wodzie 3 2019-09-18 11:58 Kładą asfalt. Utrudnienia w ruchu 2019-09-18 11:56 Rybie wrzaski. Zapraszamy na poetyckie spotkanie na Harendzie 2019-09-18 11:42 630 tysięcy nielegalnych papierosów (WIDEO, ZDJĘCIA) 2019-09-18 10:59 Targowica z nowymi podziałami 2 2019-09-18 10:05 Ostatni koncert w starym MOK-u 2019-09-18 09:59 Gazda ze Stasikówki, bońtar z Gronia 2019-09-18 08:50 14-latka odnalazła się 2 2019-09-18 08:44 Wysoko w Tatrach sypie i wieje (WIDEO) 2019-09-18 08:00 Szukają domu 2019-09-18 08:00 Rak jelita grubego: Nie daj szansy chorobie - zbadaj się! 2019-09-17 21:51 Koalicja Obywatelska przyjeżdża do miasta - niepostrzeżenie 27 2019-09-17 21:20 Kolejne sukcesy na zawodach jeździeckich 2019-09-17 20:24 Polskie zakupy w Chicago. Ile kosztuje obiad? (WIDEO) 8 2019-09-17 19:35 Tak wygląda siedziba górali w Chicago (WIDEO) 2019-09-17 19:22 Zbliżają się jesienne zebrania 2019-09-17 19:18 Rozpoczęła się budowa świateł na zakopiance 7 2019-09-17 17:29 Akcja ratowników TOPR Jaskini Wielkiej Śnieżnej ostatecznie zakończona 1 2019-09-17 16:40 Szlak wokół Tatr wyróżniony certyfikatem Polska Marka Turystyczna 1 2019-09-17 15:30 Siedemnaście stacji narciarskich i jeden karnet 12 2019-09-17 14:58 Pokaz filmu Ostatni korespondent. Oblężenie Warszawy 2019-09-17 14:41 Na samym przedzie Galica jedzie 2019-09-17 13:13 Andrzej Bargiel pod Mt. Everestem. Nie jest łatwo 2019-09-17 13:11 Młodzi rowerzyści na Równi Krupowej 2019-09-17 11:52 Ostrzeżenie przed silnym wiatrem. Spadnie śnieg 2019-09-17 10:31 Centrum komunikacyjne w Zakopanem coraz bliżej 9 2019-09-17 09:27 Salatyński Wierch. Piękny dwutysięcznik na dobry początek 2019-09-17 08:05 Kurierzy Tatrzańscy farbą i kredką. Konkurs dla dzieci i młodzieży 1 2019-09-16 21:50 Zmarł pan Andrzej. Przez lata robiliśmy sobie z nim zdjęcia na Krupówkach 4 2019-09-16 21:41 Taaaaka dziura na poboczu 2 2019-09-16 20:17 Widmo Brockenu nigdy się nie znudzi 2019-09-16 18:57 Uczcili policjanta, który zginął na służbie 2019-09-16 17:57 Szybowce i wiatrakowce nad Litwinką. Zobaczcie widowiskowe pokazy (WIDEO) 2019-09-16 16:42 Interwencja TP: Busy jeżdżą jak chcą 5 2019-09-16 15:54 Dwa bombowe znaleziska w Lipnicy Wielkiej 2 2019-09-16 15:44 Pożar na terenie stacji Gaspolu 1 2019-09-16 15:21 Piotr Szewczyk z Pyzówki zaśpiewał utwór Kayah (WIDEO) 2019-09-16 13:52 W środę znowu przejedziemy przez skrzyżowanie na Bystrem w Zakopanem 2
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2019-09-18 22:17 1. W krotke swiyciy, bo w krotke jest burmistrz nowo Jest z łopcji ciymnotumanoskus 500cyt plus do łapy włóż 2019-09-18 21:58 2. i co @rysie - wygarną dziadek ?,@Jo masz całkowitą racje z tym jasnogrodem to nowa elita IV RP bezideowa, bezpaństwowa wrogo nastawiona do Polski ,narodu polskiego , wartości w których jesteśmy wychowani , tradycji, patriotyzmu , wiary lecz pomimo wszystko to nasi bracia więc szanujmy ich i ich poglądy a ja wierzy w siłę modlitwy to mam nadzieje odmówić modlitwe za zbłąkane owieczki Pana 2019-09-18 21:24 3. Hej tepsiarze, czy pamiętacie jeszcze Tomasza Tywonka? Poczytajcie w Wiki. 2019-09-18 21:23 4. a Witkacy już tędy nie pójdzie.. 80 lat temu się zabił 2019-09-18 21:20 5. Jeżeli takie strumyki są problemem dla czytelnika, to mam dobrą radę dla niego. Niech nie wychodzi w góry, bo zdecydowanie go przerastają. 2019-09-18 21:02 6. Dobrze że przyjechali i sobie z ludźmi pogadali. Jedną z podstaw demokracji jest rzeczowa dyskusja bez obrzucania się błotem. @rys - piszesz " Powodzenia ciemnogrodzie w niszczeniu i sprzedawaniu Ojczyzny." Kpisz czy o drogę pytasz? Lista 10 kontrowersyjnych prywatyzacji III RP. Oto jak pozbywano się wielkiego majątku Skarbu Państwa. 10. Exbud, czyli jak Wejchert z Walterem pomnożyli majątek pod nadzorem Balcerowicza. 9. Radomska Fabryka Łączników, czyli jak szukać okazji na wyprzedażach. 8. Ciech, czyli doktor Jan kupuje polską chemię. 7. Zakłady Papiernicze w Kwidzynie, czyli zmodernizuj i sprzedaj za połowę wartości. 6. KWB Adamów, czyli jak Tusk sprzedał właścicielowi Polsatu kopalnię węgla. 5. SPEC. Ludzie z PO musieli wyprzedawać wszystko co cenne i przynosiło zyski. 4. PKP Energetyka, czyli jak sprzedać kurę znoszącą złote jaja. 3. Polskie Huty Stali, czyli jak modelowo zaniżyć ceny sprzedawanych akcji. 2. PZU, czyli prywatyzacja za którą trzeba by zapłacić wielomiliardową karę. 1. TPSA, czyli jak państwowego giganta sprzedać innemu państwowemu gigantowi. A o Kasprowym to rysie słyszałeś? 2019-09-18 20:56 7. A jak wygląda budowa kompleksu 5 skoczni zbudowali już tą małą K 15 co mieli do końca sierpnia zrobić czynie będzie jakieś foto? Do sp Tor lodowy na razie nie jest w planie jego zadaszenie choć są takie plany ale na razie nie ma na to kasy. 2019-09-18 20:41 8. Czerwony jasnogród się odradza po prawie trzydziestu latach Engels, Marks i Lenin mają znów branie. 2019-09-18 20:26 9. Przeciez lyzwiarze zdobywaja medale olimpijskie zaczynajac od Pan Pilejczykowej I Soroczynskiej (1962?) im {panczenistom} sie to nalezy?.ile medali zdobyli biegacze ? 2019-09-18 20:16 10. @rysiu: "Na razie pieniazki sie drukuje." A wcześniej i "puźniej" to co, rosły i będą rosnąć na grządce obok rzodkiewki (i stąd nazwa sałata)? Jesteś niezastąpiony, jak ten petru, szkoda, rze jórz nie wruci do POlytyki. A morze jeszcze.... ?
2019-09-12 08:22 1. Bak jest Starostą, ale z tego co pamiętam także za czasów Solidarności serce miał po prawej stronie.... 2019-09-03 12:13 2. niech Jagna nie robi się nagle medialna przed wyborami, bo to nic nie pomoże, nic nie robi się cały rok i nie bierze się udziału w niczym aż tu nagle blisko wybory to trzeba sie pokazać, trzeba całe 4 lata pracować na głosy a nie przed samymi wyborami być nagle bardzo aktywnym. 2019-09-03 07:11 3. A Pan Zacharko to czasem nie był wcześniej w PZPR? Bo tak gdzieś wyczytałem... Może Tygodnik by to wyjasnil... Widać szczególnie silne parcie na szkło Pana Zacharki byle dorwać się do żłoba a mógł by już dać sobie siana i odpoczywać na emeryturze... Ciekawe jaki związek z Solidarnością ma Bąk... 2019-08-31 10:02 4. piękne 2019-08-25 20:39 5. Byłam pare lat temu . Co prawda nie spotkałam takich towarzyszek jak Pan ale polecam serdecznie. 2019-08-23 02:19 6. Brawo brawo prawdziwi herosi ktorych mialem okazje spotkac I dopingowac w drodze z giewontu na kasprowy. Niewiarygodny wysilek wielki szacun dla wszystkich a w szczegolnosci dla pan .Jestem pelen podziwu pozdrawiam. 2019-08-20 00:42 7. Gratulacje !!! - to sa PRAWDZIWI SPORTOWCY walcza i wygrywaja . Dziekujemy i cieszymy sie wami . JESTESCIE WIELCY ! 2019-08-10 15:56 8. Panowie kolarze wspaniali ale kobiety były cudne 2019-08-06 18:18 9. Nie do wiary a gdzie Pani Poseł Paluch ? zawsze jest na pierwszym planie ! Konia z rzędem temu kto się umówi z Posłanką w jej biurze w nowym targu, próbowaliśmy cztery razy, niestety Pani Poseł jest zawsze bardzo zajęta lub wykonuje obowiązki etc... nawet po umówieniu z pracownikiem biura Pani Poseł nie ma czasu ... Może jest ktoś komu się udało spotkać z Panią poseł ? jeśli tak to gratuluję ! 2019-08-06 01:16 10. Mamy WSPANIALEGO PREZYDENTA ! Dziekujemy Panie Prezydencie ze przyjechal Pan do nas aby swoja obecnoscia zaszczycic nasze tak WIELKIE wydarzenie My zas ostomiyli ciesmy siy ze dalyj dzierzyme naskiy Korzyniy przekozane nom z Chlebem . Dejciy Paniy Boze dalyj tom naskom tradycyjy przekazowac nasym dzieciom zas Pani Ludzmiyrsko niech zawse mo nos w swojyj opiece .
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Pożegnania

FILMY TP

Album TP

Bojcorka