Polecamy
Z uwagi na Boże Ciało, Tygodnik Podhalański ukaże się już jutro. Miłej lektury.

Reklama

2019-05-07 15:30:34

VeloDunajec

Ponad 600 podpisów

Reklama

Reklama

Mieszkańcy gminy Ochotnica podpisują się pod petycją do marszałka województwa małopolskiego, a radni jednogłośnie przyjmują rezolucje.

- Podpisów wciąż przybywa - podkreślają organizatorzy akcji. - Listy cały czas są w terenie, według wstępnych szacunków podpisów jest już kilkaset - mówi wójt Tadeusz Królczyk. W ubiegłym tygodniu w gminie Ochotnica Dolna rozpoczęła się zbiórka podpisów pod petycją w sprawie przebiegu trasy VeloDunajec.

Oto treść petycji i rezolucji radnych:
   
Petycja mieszkańców Tylmanowej w przedmiocie przebiegu trasy VELO Dunajec.

My, podpisani mieszkańcy Tylmanowej wnosimy bardzo usilnie o rozważenie naszych poniższych propozycji dotyczących optymalnego przebiegu trasy VELO-DUNAJEC w obszarze naszej miejscowości. Nasze propozycje mają na celu  racjonalizację nakładów w taki sposób, by przebiegła ona z korzyścią zarówno dla rowerzystów, jaki i mieszkańców,a przy tym wykorzystywała infrastrukturę już istniejącą i pozostała atrakcyjna turystycznie, bo taki jest jej główny cel.

1.  Uważamy za nieodzowne podjęcie decyzji o budowie kładki rowerowej z os. Kłodnego do os. Królowo w Tylmanowej. Będzie to korzystne zarówno dla mieszkańców osiedla, pozbawionego jako już jedynego dostępu doDW969 i skazanego na przepływy łodzią, ale i dla turystów, mogących jechać z Krościenka n/D do Królowa prawą ładniejszą i spokojniejszą stroną Dunajca, nie zaś trasą  wzdłuż drogi wojewódzkiej o dużym natężeniu ruchu samochodowego, zagrożonej dodatkowo przez osuwiska w Łąkcicy.
Również nieodzowny byłby wówczas remont drogi pomiędzy os. Królowo a Krościenkiem n/D, w stopniu wymaganym dla bezpiecznego ruchu rowerowego. Droga ta została już przygotowana za staraniem Gminy Ochotnica Dolna i Gminy Krościenko n/D właśnie z zamiarem poprowadzenia tędy Velo Dunajec, co potwierdza koncepcja trasy przyjęta przez Urząd Marszałkowski.

2.   Również odcinek planowany odcinek Velo Dunajec biegnący wzdłuż drogi gminnej prawym brzegiem Dunajca pomiędzy osiedlami Brzegi i Paluchy musi zostać zmodernizowany. Obecny jest zbyt wąski, aby obsługiwać i ruch lokalny i wzmożony ruch rowerowy, jaki wygeneruje VELO Dunajec. Mieszkańcy prawobrzeżnej Tylmanowej dysponują tylko tą jedną drogą dojazdową i już obecnie jest ona niewystarczająca nawet dla małego jeszcze natężenia turystyki rowerowej.Droga ta wymaga rozbudowy tak aby bezpiecznie mógł po niej odbywać się ruch pieszy, rowerowy oraz zmotoryzowany nie powodując kolizji i konfliktów.Brak poprawy parametrów tej drogi bez wątpienia doprowadzi do zdecydowanych protestów mieszkańców i do depopularyzacji trasy wśród turystów.

3.   Uważamy również, że należałoby przeanalizować sens budowy nowych kładek rowerowych 8 i 9A w kontekście możliwej modernizacji istniejących mostów w Tylmanowej. W szczególności Kładki nr 8 w kontekście przebudowy istniejącego mostu na os. Brzegi, mającego już ponad 40 lat i będącego w opłakanym stanie.

Po przebudowie mógłby on bezpiecznie służyć i mieszkańcom i turystom, a oszczędzono by przez to bardzo wymierne środki planowane teraz na budowę nowej kładki rowerowej nr 8,rozważanej nieco powyżej mostu. Wykorzystując środki z programu rządowego dedykowanego mostom oraz środki z projektu Velo Dunajec można wybudować most spełniający wszystkie funkcje i wyposażony w ciąg pieszo-rowerowy.  

Podobnie, wobec złożenia przez naszą Gminę Ochotnica Dolna wniosku na projekt nowego mostu mającego połączyć osiedla Rzeka i Paluchy, a mogącego obsługiwać również ruch turystyczny rowerowy, zwracamy uwagę na możliwość doraźnego wykorzystania dla potrzeb tego ruchu istniejącego mostu na Dunajcu,będącego bez wątpienia w lepszym stanie niż w/w mostu w Brzegach. Ruch ten przejąłby następnie nowy most oraz wydzielona droga rowerowa na projektowanym moście na rzece Ochotnicy wraz z rondem w pasie drogi wojewódzkiej nr 969,przez co zbędna stała by się również budowa nowej kładki w 9A, planowanej dotychczas nieco poniżej niego.Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze można by przeznaczyć na wkład pieniężny do modernizowanego mostu.

W ten oto sposób mieszkańcy i turyści zyskaliby nie tylko obiekty dedykowane rowerom, ale mosty z ciągami pieszo-rowerowymi, czyli obiekty o pełnej funkcjonalności.

Podsumowując Velo Dunajec naszym zdaniem powinno być projektem służącym turystom i wszystkim mieszkańcom. Trasy rowerowe powinny być tak pomyślane, aby zapewniać bezkolizyjny ruch na drogach gminnych. Kładki powinny być zamienione na ciągi pieszo-jezdne zbudowane w ramach modernizacji mostów na Rzece i Brzegach. Os. Królowo powinno mieć dostęp do drogi wojewódzkiej lub Krościenka zgodnie z obietnicami nieraz złożonymi.

Powyższe propozycje, jako racjonalne i wielostronnie korzystne, posiadają poparcie również innych mieszkańców gminy Ochotnica Dolna, jako także użytkowników przedmiotowej infrastruktury.

Jesteśmy otwarci na współpracę, ale jesteśmy też zdeterminowani do obrony naszych interesów, do upominania się o realizację obietnic nam złożonych oraz do realizacji projektu z uwzględnieniem naszych pomysłów. Chcemy być traktowani po partnersku i chcemy, aby nasz głos był wysłuchany przez Pana Marszałka i brany pod uwagę przy planowaniu projektu, który dotyczy nie tylko turystów, ale nas bezpośrednio, bo ten projekt będzie oddziaływał na nas każdego dnia. Zapraszamy również Pana Marszałka do nas. Chcemy bezpośrednio w terenie wskazać rozwiązania korzystne dla inwestora, turystów i mieszkańców, bo nikt lepiej od nas nie zna tego terenu a konsultacje społeczne, to fundament powodzenia tego projektu"

ad

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Oby 2019-05-13 21:41:21
Biorąc pod uwagę kolejne kompromituje wpadki to bardzo dobrze by było gdyby ten pan już kończył to wójtowanie.
podhalanin 2019-05-13 20:13:29
Widać, że byłego wójta zadek boli od siedzenia. Ochotnica i tak jest wdzięczna, że pozbyła się poprzedniego nieudacznika. Poczekamy na to co zrobi "nowy", choć tak jak PiS-owi w Polsce "stary układ" rzuca kłody pod nogi nowemu. Dopiero minęło 5 miesięcy a lewactwo drze się, jakby to był koniec kadencji.
Ochotnica żegna Velo 2019-05-13 00:21:26
Co dziwicie się, że Ochotnica przegrała VELO bo ja nic a nic się nie dziwię. To wina wójta królcyka Najpierw skrytykował poprzedników, następnie wdał się w spór z Dyrektorem Zarządy Dróg Wojewódzkich a czarę goryczy przelało mędrkowanie na spotkaniu w Krościenku z Panem Marszałkiem Witoldem Kozłowskim który nie dopuścił Królcyka do głosu bo królcyk chciał podsumowywać spotkanie i okropnie się wymondrzał i czynił marszałkowi zarzuty . Brawo panie marszałku, że pan poskromił tego wielkiego wójta i pokazał mu pan gdzie jego miejsce. Ale trochę szkoda Ochotnicy ale jak ma takiego gazdę to nie ma się co dziwić. A gdzie dziś jest pan wójt Ochotnicy - na saxy w Ameryce - inni wójtowie podpsują kolejne umowy na drogi, na fotovoltaikę na wsparcie szkół z uni europejskiej na budowę boisk sportowych a ochotnica nic i nic i nic acha dzis było miesanie owiec dobrze ze jarek zadboł to pomiesoł dzięki jarek , ale wójta nawet na tym swięcie nie było - hej !!!
Ale wstyd 2019-05-12 18:32:52
To się Ochotnica popisała. Jaki wójt takie velo, moi drodzy Ochotniczanie. Proponuje napisać petycje do własnych rozumów jakiego to się wójta wybrało w ostatnich wyborach. Pokazał pan wójt, jak modelowo można przegrać ważna sprawę dla całego regionu!
Brawo 2019-05-10 17:59:26
gratuluje tym którzy uważają że zamiast velo z kładka w Łąkcicy lepsze jest brak velo. Świetne rozumowanie!
Do Karol 2019-05-10 13:49:35
Bardziej zdrowe jest nic nie robić prócz pieniactwa z petycjami i rezolucjami.
Ochotnica 2019-05-10 13:39:34
Pierwsze to byscie zajeli sie dziurawymi drogami a nie.. oś.Jamne ma taka droge ze wypada samochod na plecy wziąc i go niesc z jednej dziury wpadasz w druga.
Karol 2019-05-10 09:14:56
Pomysł, żeby robić kładkę na Łąkcicę , a potem puszczać rowery drogą wojewódzką jest co najmniej chory.
Velo ala krolcyk 2019-05-08 01:06:11
Brawo tadeusz Wielki Wyprostowałeś już Dyrektora Dróg Wojewódzkich teraz Marszałka i myślisz ze już postraszysz rezolucją i welo gotowe działki po 40 tys za ar gotowe wójcie - trochę pokory a nie tylko ozorem mielić ze wszyscy są zli i ich na strach brać
Turbo 2019-05-07 18:29:45
Zabezpieczyć gruntów pod inwestycję nie potrafią a się z petycjami i rezolucjami kompromitują. Się pan wójt popisał. Wstyd dla Ochotnicy.
Miś Turysta 2019-05-07 16:47:43
Punkt 1 i 2 ma sens. Reszta jest naciągana. Może jeszcze fotoradary co 200 m i sygnalizacja świetlna przy wjeździe na kładki.
Brawo my 2019-05-07 16:11:49
Żenada pełna. Nic nie potrafią załatwić prócz pisania płonnych apeli. Puścić kładkę w Łąkcicy i temat załatwiony. Brawo Krościenk, a w szczególności Ci którzy to ogarnęli.
 • PRACA | dam
  NIEMCY PRACA Niemiecka firma ALP BAU zatrudni od zaraz murarzy oraz cieśli szalunkowych. Niemiecka umowa, mieszkania oraz samochody firmowe, częste zjazdy do kraju.
  Tel.: 722240044
  E-mail: praca@conexio.pl
  WWW: www.conexio.pl
  GG: Opole
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  Kupię działkę budowlaną w Białce Tatrzańskiej
  Tel.: 660797241
  E-mail: marekg@b12.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  MAM DO WYNAJĘCIA HOSTEL W ZAKOPANEM CENTRUM PRZY KRUPÓWKACH możliwość 350 miejsc noclegowych, 50zł/osoba nocleg - lub szukam kierownika, wspólnika. 604 22 33 77
 • PRACA | dam
  Z. R. GŁOWACCY ZATRUDNI PRACOWNIKÓW BUDOWLANYCH DO ROBÓT WYKOŃCZENIOWYCH W ZAKOPANEM. 608 813 506
 • PRACA | dam
  POSZUKUJEMY OSOBY DO OBSŁUGI APARTAMENTÓW W ZAKOPANEM. Praca dorywcza ale całoroczna. Tel.: 662244845
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ POKOJOWĄ i OPIEKUNKĘ DO DOMU OPIEKI DLA OSÓB STARSZYCH. UMOWA O PRACĘ (PEŁNE ŚWIADCZENIE). DOŚWIADCZENIE MILE WIDZIANE. ZAKOPANE -
  Tel.: 608 676 810.
 • PRACA | dam
  Zlecę pracę HYDRAULIKOWI - montaż muszli klozetowej. Zapłacę 1000zł. 660 678 522
 • PRACA | dam
  ZAKOPANE PRACA! TYNKARZA-TYNKI TRADYCYJNE ZEWNĘTRZNE ELEWACJI BUDYNKÓW. Proponowana stawka 35zł/godz. 604 22 33 77
 • PRACA | dam
  Zlecę POKRYCIE BALKONU 10m2 blachą. Wynagrodzenie 5000zł. 604 22 33 77, 697 353 012
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  VOLVO V-70, cena 4800zł. 603 591 587
 • PRACA | dam
  Centralny Ośrodek Sportu w Zakopanem zatrudni na pełen etat KELNERA/KELNERKĘ, a na okres wakacyjny Kucharza/Kucharkę i Pomoc Kuchenną. Oferujemy pracę w miłej atmosferze i atrakcyjne zarobki. Tel.: 725 300 095
  E-mail: patrycja.zapotoczna@cos.pl
  WWW: zakopane.cos.pl
 • POŻYCZKI
  SUPER OFERTA KREDYT GOTÓWKOWY-KONSOLIDACYJNY, MOŻLIWOŚĆ NAJNIŻSZEJ RATY NA RYNKU FINANSOWYM. ZADZWOŃ DO DORADCY. T-500 072 678.
 • POŻYCZKI
  POŻYCZKA wakacyjna -DLA OSÓB, KTÓRE MAJĄ ZALEGŁOŚCI W BAZACH, -IDEALNY PRODUKT DLA CIEBIE, -jasna przejrzysta oferta, - 0 zł ukrytych kosztów. T- 694 567 002.
 • USŁUGI | budowlane
  KOMPLEKSOWE WYKOŃCZENIA WNĘTRZ, KAMIENIARKA. 606 292 966.
 • PRACA | dam
  PANIĄ DO ŚNIADAŃ i SPRZĄTANIA (bez nałogów) - KAMERALNA WILLA W ZAKOPANEM. Co drugi dzień. 730 07 77 11
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA MIESZKANIE 2-POZIOMOWE, Zakopane Pardałówka, 68m2, c.1200zł + media, minimum rok. 608 697 065
 • PRACA | dam
  Zatrudnię pomoc do Pensjonatu w Murzasichlu
  Tel.: 669-493-772
 • USŁUGI | budowlane
  Świadczymy usługi ziemne i przewozowe z wykorzystaniem -samochodu ciężarowego z HDS (wywrotka, max. udźwig 6 ton, wysięg 10 metrow)
  Tel.: 694601628
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - DLA MŁODYCH, AMBITNYCH, POCZĄTKUJĄCYCH! Firma Norweska zatrudni w Oslo, na warunkach norweskich, młodych początkujących (nawet od razu po szkole) pracowników do przyuczenia w zawodzie TYNKARZ, MONTER RUSZTOWAŃ. Języki obce NIE wymagane - w firmie pracują tylko pracownicy z Podhala. Praca na stałe/całoroczna. Zjazdy do kraju (samolot) wg. własnego uznania ~ co 2-3 tygodnie. Zarobki od 13 do 23 Euro/godz. Zapewniamy mieszkanie. Zapraszamy! Tel. 667 602 602
 • PRACA | dam
  Kucharka - Pomoc KUCHENNA - Zakopane
  Tel.: 600712721
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Apartament 90 m, 2 sypialnie, duży salon z jadalnią i otwartą kuchnią, podziemny garaż, okolice rondo Kuźnice, dostępny od zaraz, najem długoterminowy.
  Tel.: +48608450888
 • PRACA | dam
  RENOMOWANY HOTEL W ZAKOPANEM ZATRUDNI RECEPCJONISTKĘ/RECEPCJONISTĘ ORAZ KELNERKĘ/KELNERA. Zapewniamy niezbędne przeszkolenie. Praca w miłym, zgranym zespole. Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie CV na adres: recepcja@hotelrysy.pl Tel: 182011800
 • PRACA | dam
  Nowoczesna klinika stomatologiczna w centrum Zakopanego zatrudni, na dogodnych warunkach, osobę w charakterze asystentki stomatologicznej.
  Tel.: 530602603
  E-mail: stomatologia@przyrowni.eu
 • PRACA | dam
  KELNERKĘ/-RA, BARMANA/-KĘ, KUCHARZA dorywczo lub na stałe, do przyuczenia. RESTAURACJA, ZAKOPANE -
  Tel.: 501 467 829.
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI: POMOC KUCHENNĄ praca stała lub sezonowa z możliwością noclegu. 694 184 929, 18 20 64 305
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Drewniany domek z duszą w Gronkowie k. Białki Tatrzańskiej. Na dole salon z kominkiem, aneksem kuchennym w pełni wyposażonym (kuchenka, lodówka, zmywarka, piekarnik, naczynia) i z przestrzenną łazienką. Na górze dwie sypialnie 2-osobowe. Taras, ogród z kącikiem dla dzieci. Grill, hamak, parking. Mile widziane zwierzaki. Idealny dla 4-osobowej rodziny. Tel. +48602152509
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI: POMOC KELNERSKĄ weekendy, święta, wakacje (z możliwością noclegu). 694 184 929, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI: KELNERKĘ, praca stała z możliwością noclegu. 694 184 929, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI: POMOC KELNERSKĄ na 4-miesięczny kontrakt (czerwiec-wrzesień), 15 000zł netto. 694 184 929, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA MAŁA SZWAJCARIA ZATRUDNI KUCHARZA NA PEŁNY ETAT -
  Tel.: 600 076 107.
 • PRACA | dam
  GOSPODA PODKOWA W ZAKOPANEM OSOBĘ NA ZMYWAK. Praca stała, sezonowa. 694 184 929, 18 20 64 305
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  GÓRALSKI DOMEK - Zapraszamy do Cichego - spokojnej miejscowości, kilkanaście kilometrów od Zakopanego, gdzie czeka gotowy na Wasz przyjazd góralski domek "z duszą". Do dyspozycji: obszerny salon z tv, w pełni wyposażona kuchnia, 3 sypialnie (jedna 4-osobowa i dwie 2-osobowe, z możliwością dostawki) oraz 2 łazienki. Na miejscu parking.
  Tel.: 507 171188.
  WWW: www.goralskidomek.podhale.pl
 • PRACA | dam
  FIRMA JERONIMO MARTINS POLSKA S.A. WŁAŚCICIEL SKLEPÓW BIEDRONKA, POSZUKUJE OSÓB NA STANOWISKA: KASJER, SPRZEDAWCA- KASJER I PRACOWNIK SKLEPU W ZAKOPANEM TEL. +48 22 205 33 10
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  KUPIĘ DZIAŁKI BUDOWLANE, DOMY, MIESZKANIA Zakopane i najbliższe okolice tel. 606 253 595.
2019-06-18 14:41 Lisy buszują przy ulicy Szkolnej (WIDEO) 2019-06-18 13:37 Będzie cieplej i bez dymu 2019-06-18 12:26 Rozmawiamy z turystami o ławeczkach multimedialnych. Jedna kosztowała 40 tysięcy 8 2019-06-18 12:16 Lato z Radiem na początek sezonu w Zakopanem. Wystąpi Kayah 1 2019-06-18 11:27 Radni odebrali mandat Michałowi Glonkowi 2019-06-18 10:42 Nożownik zaatakował… krowy 1 2019-06-18 10:05 Jechał na quadzie i przewrócił się. Miał blisko 3 promile alkoholu 2019-06-18 09:56 Konto dla pogorzelców z Czarnego Dunajca 2019-06-18 09:13 Kajakarze na Dunajec - rusza największy spływ 2019-06-18 07:59 Sukcesy nowotarskich kadetów w ogólnopolskim konkursie historycznym 1 2019-06-17 21:59 Budżet bez zastrzeżeń 2019-06-17 20:59 Nowe multimedialne ławeczki w Zakopanem 8 2019-06-17 20:00 Śmierć funkcjonariusza 1 2019-06-17 19:39 Wspólne drogi malarskie 2019-06-17 19:06 W mieście trwa dyskusja czy dać milion na hokej 4 2019-06-17 18:54 W Murzasichlu uważajcie na kozy wchodzące na auta 6 2019-06-17 18:21 Droga do Zubrzycy już przejezdna 2019-06-17 18:06 Klub po nowemu 2019-06-17 18:00 Po deszczu wyszło słońce. Zieleń znowu taka soczysta 2019-06-17 17:25 Zablokowana droga z Jabłonki do Zubrzycy Dolnej (WIDEO) 1 2019-06-17 16:58 Trzech poszkodowanych w Niedzicy 1 2019-06-17 16:30 Szukają statystów do komedii Michała Milowicza 3 2019-06-17 16:03 Pijany motocyklista spowodował kolizję i uciekł 2019-06-17 15:52 400 milionów na inwestycje Polskich Kolei Linowych (WIDEO) 3 2019-06-17 15:15 Straż organizuje akcję pomocy dla pogorzelców 3 2019-06-17 14:37 Narciarskie inwestycje i więcej turystycznych atrakcji 3 2019-06-17 14:03 Program „Wakacji w Mieście 2019” 2019-06-17 13:54 Szlak ze Świnicy na Zawrat nadal zamknięty 1 2019-06-17 13:52 Piknik parafialny i deszczowy 2 2019-06-17 12:39 Policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę (WIDEO) 2019-06-17 12:38 Uwaga kierowcy przygotujcie się na utrudnienia 2019-06-17 11:20 Pojedziemy przez most tymczasowy 2019-06-17 10:58 Sarsa, Afromental i bezsenna noc na powitanie lata 2019-06-17 10:31 Strażacy reanimowali psa 2019-06-17 09:41 Wypadek na zakopiance 2019-06-17 09:21 I mamy deszcz, dużo deszczu 1 2019-06-17 08:01 Odpoczywamy od upałów, a tak było wczoraj pod Świnicą 2019-06-17 00:00 Pstrąg w „Regionalnej” odsłonie 2019-06-16 21:40 Hotel przy dworcu kolejowym wkrótce ma być gotowy 1 2019-06-16 21:20 O MATKACH HOLOCAUSTU 2019-06-16 20:30 85 lat w służbie 2019-06-16 19:13 Wielka burza nad Orawą 2019-06-16 19:07 Bus i czarna chmura dymu (WIDEO) 5 2019-06-16 18:30 Kosmiczny Bajzel (ZDJĘCIA) 2019-06-16 16:50 Trzy zwycięstwa dla AZS Zakopane 2019-06-16 16:25 Pożar w Podczerwonem 4 2019-06-16 15:50 Smrody na Samorodach 2 2019-06-16 14:53 Tak wyglądało zderzenie na Grunwaldzkiej (WIDEO) 10 2019-06-16 14:20 Fatalny wypadek na trasie Małopolskiego Wyścigu Górskiego 2 2019-06-16 13:27 Burze nad Podhalem i Tatrami
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Album TP

FILMY TP

Pożegnania

Bojcorka