2017-03-12 14:11:35
Blog
Kobiety
Kochałem wszystkie kobiety. Nadal to robię. Nie zwracam uwagi na przydługawy nos albo przesadnie okrągłe czoło, na które nie opadają włosy. Skoro o włosach mowa! Kocham też te, których włosy są kolorowe. Jakby tego było mało, kocham kobiety z przesadną tuszą, którą starają się chować w przydługawych i – powtórzę się – przesadnie szerokich podkoszulkach, dresach czy czymkolwiek innym. Kocham je przede wszystkim za ich kobiecość. Nie za numerki, za kawy pite w ekspresowym tempie i drogę prowadzącą do ich pokoi. Choć ich pokoje – przynajmniej niektórzych – są owiane tajemniczością.
– Gasimy światło!
– Dlaczego – pytam?
– Rodzice nie mogą niczego podejrzewać! – odpowiada.
– Myślisz, że przyjeżdżając tutaj o północy nie domyślają się tego, co zaraz się stanie?
– To nieistotne. Musimy zgasić światło! – mówi.
– Ciemność będzie mniej podejrzliwa niż zapalone światło?
Milczy.
– Przecież mogę wziąć cię z dala od okna. Nikt nic nie zauważy.
– Tak myślisz?
– Właśnie tak – odpowiadam.
– Dobra, gasimy światło – mówi, naciskając palcem na przełącznik. Zaprasza do pokoju ciemność.
Kobiety, które kocham, nie wiedzą, jak nie znoszę ciemności. W ciemności nie widać ich nagich ciał, eksponujących słabe strony, z którymi od zawsze staram się współpracować. Jeśli ma małe piersi, mów kobiecie, że są idealne. Przecież to jej piersi. Ty ich nie masz – chyba, że jesteś spaślakiem, przesadnie szerokim kochankiem, którego klatka przypomina namiastkę małych piersi.
Zawsze tak do tego podchodziłem. Bóg stworzył mężczyznę – silnego, dominującego i pewnego. A potem, patrząc z góry stwierdził o tym, jakoby musiał stworzyć coś lepszego. Więc sięgnął po żebro mężczyzny i ulepił kobietę. Szlachetne piękno. Kobieta wypluła mężczyznę ze swoich bioder, walcząc z przeszywającym bólem. Przecież kobieta z małymi piersiami też – kiedyś – rozkładana bólem, wypluje na świat mężczyznę; dlaczego nie oddać jej szacunku – należnego; czci, podług zasady – ja dostarczę ci przyjemności,wysyłając w zaświaty, a ty dasz mi małego człowieka, którego nauczę podobnego szacunku?
Nigdy nie widziałem brzydkiej kobiety. Naprawdę. Czasy takie, że kategorie liche i niejednej przylepia się łatkę ropuchy. A przylepiający, to co? Bogowie zstępujący z Olimpu? Niech zatem czarują, sprawiają cuda, wskrzeszają ogień!
A może to pokolenie bezwartościowych ciot, spełniających zachcianki własnego ego, obarczonego niedowartościowaniem? Tym, że ich tyłek znaczył zbyt długo i zbyt często ślad paska opinającego spodnie? Zapytajmy Promoteusza – w końcu on dał ludziom ogień.
– Co o tym myślisz?
– O czym?
– O kobietach! – krzyczę.
– A co mam myśleć? – pyta.
– Do tego zmierzam: co myśli taki Prometeusz o kobietach?
– Wiesz, wszystkie kobiety są piękne.
– Po czym tak wnosisz?
– Wiesz, gdyby sępy targały ci ciało, każda kobieta byłaby dla ciebie idealna – odpowiada.
– A jeśli nie ma sępów?
– To jest nadzieja.
– Nadzieja?
– Tak.
– Na co? – pytam.
– Na to, że przeżyjesz. A w końcowej fazie uwolni cię kobieta, której kostki będą najlepszymi kostkami z jakimi się spotkałeś. Kiedy odzyskasz wolność, zechcesz je podziwiać codziennie. Dotykać co godzinę. Bez względu na to, czy kostki tej kobiety będą zalane tłuszczem czy przesadnie wychudzone –podsumowuje. – A teraz wybacz, zmykaj stąd: sępy nadlatują.
– A Herkules? – pytam, odchodząc.
– On kochał wszystkie kobiety – odpowiada Prometeusz.
– Ale skąd ta siła?
– Nie wierz w bajki jakoby był synem Zeusa – dodaje.
– Więc?
– Jego moc brała się z miłości. Z uczucia do odrzuconych. Z emocji. Z kochania otłuszczonych kostek i tych wychudzonych także.
– Więc nie był bogiem? – pytam.
– A czy bóg umiera? – Intryguje mnie tym pytaniem. Oddalam się od niego na kilkadziesiąt stóp. W końcu wykrzykuję ostatnie pytanie:
– Serio kręcił z Xeną?!
– Bardzo serio. Miała najlepsze kostki, jakie widziałem. Choć jej nos. Ach,ten nos! – Głos Prometeusza dociera do mnie z opóźnieniem: śledzę ruchy jego warg – zamykają się, a potem echo wciska słowa w moje uszy.
Ważne jest to, by kochać wszystkie kobiety. Bez względu na ich kostki. Naprawdę. Otłuszczone mogą stać się wychudzone i odwrotnie. Jeśli zakochasz się w kostkach, zakochasz się w kobiecie. W takiej chwili nie ma odwrotu.
Pozostają jedynie sępy.
@Koniczyna- to była żona
"Baśka miała fajny biust,
Ania ? styl, a Zośka ? coś, co lubię.
Ela całowała cudnie,
nawet tuż po swoim ślubie.
Z Kaśką można było konie kraść,
chociaż wiem,
że chciała przeżyć ze mną swój pierwszy raz.
Magda ? zło, Jolka mnie
zagłaskałaby na śmierć,
a Agnieszka zdradzała mnie.
[...]
Karolina ? w Hollywood,
z Aśką nigdy nie było tak samo.
Ewelina zimna jak lód,
więc na noc umówiłem się z Alą.
Wszystko mógłbym Izie dać,
tak jak Oli,
ale one wcale nie chciały brać.
Małgorzata ? jeden grzech,
aż onieśmielała mnie,
a Monika była okej."
* turbośmigłowy LOT Wawa-Kr :)
Pan Robert był z jakąś piękną kobietą ;(
jakby tak bardziej realnie, co panowie czasem myślą o kobietach :)
Może nie straci pan ojcostwa przez to :)))
Ps
Troche złośliwości z mojej strony :) co to nowa funkcja w
TP ? Gdy inni blogerzy się zwinęli, to wszystko wina moderacji... co spowalnia dyskusję...dlatego nikt nie
komentuje... Nie ze tekst jest do bani... To tak gwoli wyjaśnienia....
-
NIERUCHOMOŚCI | wynajem
SZUKAM POKOJU DO WYNAJĘCIA NA DŁUŻEJ. 511 231 863 -
PRACA | dam
SUPERMARKET LEWIATAN W MURZASICHLU zatrudni pełny etat na stanowisko sprzedawca kasjer praca zmianowa. 601514066
Tel.: 601514066 -
PRACA | dam
Pensjonat w Zakopanem zatrudni KONSERWATORA, koniecznie zmotoryzowanego. Praca na 1/2 etatu 666378357. -
NIERUCHOMOŚCI | pośrednictwo
Zarządzanie domkami i apartamentami na wynajem krótkoterminowy. 788 63 36 33 www.zarzadzanieapartamentami.info
Tel.: 788 -
NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
DOMEK LETNISKOWY W GORCACH. 515 503 494. -
NIERUCHOMOŚCI | wynajem
Do wynajęcia MIESZKANIE, I piętro, Waksmund. 515 503 494. -
MOTORYZACJA | sprzedaż
SKUTER SNIEŻNY POLARIS. 515 503 494. -
SPRZEDAŻ | zwierzęta
BORDER COLLIE szczenięta. 791 669 932. -
NIERUCHOMOŚCI | pośrednictwo
Zarządzanie apartamentami i domkami na wynajem. http://zarzadzanieapartamentami.info -
USŁUGI | budowlane
MALOWANIE DACHÓW I ELEWACJI. 602 882 325. -
NIERUCHOMOŚCI | wynajem
Zakopane centrum - MAŁY POKÓJ Z BALKONEM NA DŁUŻEJ - TANIO - 502 879 648. -
PRACA | dam
POLSKIE KOLEJE LINOWE S.A. poszukują osoby na stanowisko: SPECJALISTA DS. ZAKUPÓW. Miejsce pracy: Zakopane. CO BĘDZIE NALEŻEĆ DO TWOICH OBOWIĄZKÓW? - Udział w opracowaniu i wdrożeniu strategii zakupowej dla wybranych kategorii (direct i indirect), - Efektywne zarządzanie kategoriami zakupowymi, - Budowanie i utrzymywanie długofalowej relacji biznesowych z dostawcami, - Koordynacja procesów przetargowych i zakupowych, - Negocjowanie cen i warunków handlowych, - Rozwój oraz prowadzenie bazy dostawców, - Tworzenie zapytań ofertowych i analiza ofert dostawców (również zagranicznych), - Obsługa zamówień w systemie ERP oraz monitorowanie terminów dostaw, - Współpraca z innymi działami Grupy PKL, - Udział w targach i wydarzeniach branżowych. DOŁĄCZ DO NAS! Więcej informacji i rekrutacja: https://www.pkl.pl/post/specjalista-ds-zakupow.html
WWW: https://www.pkl.pl/post/specjalista-ds-zakupow.html -
NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
Sprzedam DOMY po 100 m2 - Klikuszowa, koło Centrum Narciarstwa. 608 729 122. -
NIERUCHOMOŚCI | kupno
Kupię działkę budowlaną Nowy Targ i okolice. 608 729 122. -
BIZNES
Wydzierżawię działkę w Ludźmierzu przy trasie Nowy Targ-Czarny Dunajec lub przyjmę reklamę. 608 729 122. -
PRACA | dam
Przyjmę MURARZY. Praca Polska, Niemcy. 608729122. -
PRACA | dam
Przyjmę CIEŚLI DACHOWYCH, DEKARZY, POMOCNIKA DEKARZA. 608729122. -
PRACA | dam
INSTRUKTORZY NARCIARSCY www.szkolajurgow.pl tel. 692001268 -
USŁUGI | inne
WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098. -
PRACA | dam
Zatrudnie tynkarza z doświadczeniem lub pomocnika do przyuczenia. praca na terenie Podhala. wiecej informacji na nr tel. 535 290 865
Tel.: 535 -
SPRZEDAŻ | różne
LIKWIDACJA SKLEPU "WOD-NA I ŁAZIENKI". WYPRZEDAŻ ASORTYMENTU W ATRAKCYJNYCH CENACH. W tym: baterie, umywalki, itp. Zapraszamy: ul. Chramcówki 33, Zakopane. -
NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
Sprzedam DOM, centrum Zakopanego - 602 633 931. -
PRACA | dam
ZATRUDNIMY W KARCZMIE oraz W BARZE MLECZNYM: KUCHARZA, POMOC KUCHENNĄ, OBSŁUGĘ BARU MLECZNEGO, KELNERKĘ. Zakopane, bez zakwaterowania - 600 035 355. -
USŁUGI | budowlane
FLIZOWANIE, REMONTY, WYKOŃCZENIA. 882080371. -
USŁUGI | budowlane
KAMIENIARSTWO. 882080371. -
NIERUCHOMOŚCI | wynajem
WYDZIERŻAWIĘ DZIAŁKĘ W LUDŻMIERZU PRZY DRODZE NA CZARNY DUNAJEC. 608 729 122 -
PRACA | dam
PRZYJMĘ MURARZY, DEKARZY, CIESLI DACHOWYCH. PRACA POLSKA-NIEMCY. 608 729 122 -
PRACA | dam
NIEMCY: murarz, cieśla, malarz, ocieplenia, elekryk, spawacz, operator koparki, dźwigowy. Umowy na warunkach Niemieckich 0048 601 218 955 -
NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
PORONIN MAJERCZYKÓWKA - DZIAŁKA 4000 m - dojazd bezpośredni z drogi, uzbrojona - 607 506 428. -
NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
DZIAŁKA NIEBUDOWLANA, Zakopane, ul. Broniewskiego, 1900 m, dojazd prosto z ulicy, widok na Tatry - 607 506 428. -
PRACA | dam
Regipsy Austria 2500 Euro netto bez zakwaterowania Wiedeń szukamy parami Monterów zatrudnienie na warunkach austryjackich + kasa urlopowa. +436606388124 office@mpabau.at
Tel.: +436606388124
E-mail: office@mpabau.at -
PRACA | dam
Przyjmę PIEKARZA. 607 44 55 66. -
SPRZEDAŻ | różne
DREWNO KOMINKOWE. 501 577 105. -
USŁUGI | budowlane
OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.