2013-04-03 18:51:02
Gorąca dyskusja o zimowej olimpiadzie w Tatrach
W „Jasnym Pałacu” w Zakopanem odbyło się ostatnie już spotkanie w ramach II Salonu Marcowego. Olimpijskie Szanse Zakopanego – tak brzmiał temat spotkania.
Moderatorem salonowej dyskusji był Edward Nadarkiewicz, działacz sportowy i sędzia skoków narciarskich, który przywitał obecnych na spotkaniu i przedstawił gości specjalnych – profesora Szymona Krasickiego oraz posła na Sejm RP Jagnę Marczułajtis – Walczak. Goście zaprezentowali projekt zorganizowania wspólnej olimpiady przez Polskę i Słowację w 2022 roku.
- Olimpiada obejmowałaby dwie strefy: Kraków i Tatry-Zakopane. Strefa „Tatry – Zakopane” przewiduje zorganizowanie w Zakopanem zawodów w konkurencjach: skoki narciarskie, kombinacja norweska i biegi narciarskie, w Kościelisku przewiduje się zorganizowanie zawodów biathlonowych, w Jurgowie zmagań snowboardowych oraz konkurencji zjazdowych w Jasnej na Słowacji – powiedział Szymon Krasicki.
Natomiast Jagna Marczułajtis w skrócie przypomniała historię starania się Polski o organizację Zimowych Igrzysk Olimpijskich.
Ponadto głos w dyskusji zabrali: Edward Budny, który wypowiedział się krytycznie o dotychczasowych staraniach lokalnych władz, Zofia Kiełpińska, która udowadniała, że owe starania przygotowuje profesjonalny zespół ludzi i że ona zaangażowana jest w te działania ponad 20 lat, Dariusz Galica, który stwierdził, że jak zwykle „na gadaniu” się skończy.
Swój punkt widzenia przedstawili stali „salonowcy”: Marta Fogler, Łukasz Dorula, Stanisław Karpiel, Jacek Kowalski, Renata Nadarkiewicz, Stanisław Karpiel, Antoni Marmol oraz Franiczek Bachleda – Księdzularz.
W dyskusji aktywni byli także goście specjalni. Zebrani podziękowali staroście tatrzańskiemu za zorganizowanie Salonu Marcowego oraz wyrażali nadzieję, że cykl będzie kontynuowany. Z kolei starosta podziękował wszystkim, którzy uczestniczyli w zorganizowanych spotkaniach i zaprosił na salon w przyszłym roku.
Adam Kitkowski
jesteśmy jak najbardziej za spotkaniami , ale w celu rozpoczęcia rozmów o PARTNERSTWIE a nie WYZYSKU i wywłaszczeniach .
Widać nie masz nic , jesteś pospolitym gołodupcem , to i nic nie możesz stracić .
i tu się zgadzamy wszyscy .
Oni chcą budować wyciągi ale nie na swoim . / zakopiańska elita /
A właścicielom terenów skutecznie tego zabraniają .
I w tym leży problem Gubałówki .
Gubałowka zawsze była wioską w mieście ,. a do podatku jest miastem.
Po co czekać do olimpiady pierwszy zryw będzie po sprzedaży PKL
Co do Wyciągu w Suchym super sprawa, myślę że to pozwoli jakos Gubałowce przetrwać ,a poza tym w Grapie nie da się budować i dlatego była " zgoda' sami swoi.
Na Gubałowce sa Pawlaki i Kargule no i oczywiście BBeton ze swoją własnością
miieszkańcami nie są i wcale nie chodzi im o dobro Gubałówki . W tym celu zamkneli Trasę żeby ugrać na Kotelnicy , to o czym wcześniej mówiłam .
Bo niby dlaczego rodzina T. bedąca w FOP zablokowała Kotelnicę ,Są Oni właścicielami kluczowych działek tego wyciągu i czerpali największe zyski z dzierżawy, a tak że mieli Bar przy górnej stacji wyciągu .
Więc gdzie tu sens i logika . ?.
BB eton nad" przecinką" czyli lasem i koło się zamyka.
Reszta na początku wyrażała zgodę. Dwa lata była próba reaktywacji wyciągu
Niestety BBeton poczuł , że wyciąg możę ruszyć i wtedy PA Brońciu
Głupie tłumaczenie, że rurami do na snieżania pójdą szczury rodzina T. zablokowała
na Amen .
A teraz żeby sprawdzic jak jest ? należałoby zrobić zebranie wszystkich właścicieli, a jest ich dość dużo .
No i jeszcze to "wywłaszczenie".
Chcemy jawnych dyskusji i referendum w sprawie poparcia inicjatywy organizacji olimpiady .
Nie może być tak że ludzie wołają CHLEBA , a władza im igrzyska serwuje .
widzisz , wniosek uporządkowania Gubałówki wypracowany przez właścicieli gruntów był złożony w UM w 2010 r .
Do dziś nie doczekał się odpowiedzi , ani konsultacji .
Widze że jesteś jak ten Dzięcioł, ktory chce sobie tylko postukać ,:):)
Czytaj ze zrozumieniem !!! albo oglądnij jesce roz wiad , t.p . te przedostatnie .
Tam jest wszystko nagrane , Cała prawda , taka Nasza " Anatomia upadku"
widzę że jesteś za tym abyśmy wyprzedali działki byłemu burmistrzowi za bezcen , a on i koledzy z pewnością wybudują to co chcecie ??
Nie bądź naiwna .
My chcemy jawnych konsultacji i opracowania konceptu zagospodarowania rejonu Gubałówki .
Ale to jest niestety za dużo dla włodarzy !!!
Dlaczego - bo nie pokrywa się z ich konceptem???
A jaki jest ich koncept ??????
My zapraszamy DO JAWNEJ dyskusji .
A TU SIĘ OKAZUJE ŻE NIE MA Z KIM DYSKUTOWAĆ .
Ja też znam " stanowisko z pierwszej ręki" wygląda Ono tak ;
BBeton chciałby uporządkowania Gubałówki ,czyli budowę kilku domów na rodowych działkach, t.j na zboczu Kotelnicy,
NA to podejrzewam nie chce iśc U.M, bo wywołałoby to " lawine budowy " co za tym idzie całkowita blokada stoków .. .BO CO JAK JEDEN MOZE TO DRUGI NIE !
Zresztą pokazał nam Grzesiu jak mamy to robic ? 10 tys. chupa stoi.
Powiedz Mi jak by BBeton miał czyste Intencje nie było by tyle niewiadomych ?
Po zamknięciu trasy Kacper G.B zapewniał że będą inwestycje ? . Jakie ?
Był pewny że jak bedzie Majcher burmistrzem to pójdzie na to ?
Sam nawet sprowadził busa aby Gubałowiany jechały głosować
Myśle ze w tym wypadku " TEN Interes" był nie do przeskoczenia
Krótko mówiąc " budawa na Kotelnicy Puszczamy Trase "
Reszta Was to tzw" Pionki "którymi sie gra !! Ty do nich należysz
tak jakoś się składa ,że od jakiegoś czasu dosyć często rozmawiam z Osobami które określasz jako BBeton , i miałem okazję poznać ich stanowisko z pierwszej ręki .
Oni są jak najbardziej za uruchomieniem Gubałówki , tylko na warunkach PARTNERSKICH ,
Ale rzeczywistość jest taka , iż nie ma dziś z kim poważnym z UM i POWIATU i PKL-u siąść do rozmów .
Oni po prostu unikają i nie chcą prowadzić ŻADNYCH rozmów .
A nie da się poprowadzić DIALOGU w pojedynkę .
Ja wielokrotnie to pisałem i mówiłem - podejmijmy temat wspólnie .
Ale niestety - nie ma z kim .
pozdrawiam Jawnie
Jacek Kalata
widzisz kochana , ja bynajmniej się niczego nie muszę wypierać w przeciwieństwie do Ciebie .
I robię to jawnie .
pozdrawiam
Jacek Kalata
polega na tym że zawsze była łakomym kąskiem już za czasów komuny , obecnie jeszcze bardziej zaostrzyły się na nią apetyty.
Wystarczy popatrzeć jak wyglądała 30 lat temu , a jak teraz co się zmieniło ?
do 97 roku nie było nawet drogi , gdyby nie przejazd JPII do Ludzmierza to może
do tej pory by jej nie było. bus jeżdzi dopiero może 8 lat .
Od czasu gdy BBeton zablokował trasę, PKL przestał wozić dzieci do szkoły pierwsza jazda 8.30 Większośc domów które stoi zostało pod osłoną nocy postawione 50, 40 lat temu .W 85 roku cos "pękło"i powstały aż 4 domy. DO 85 roku bezwzględny zakaz jakiegokolwiek remontu . Wysypanie kupki kamieni oznaczało represje ze strony M.O I Gminy .Życie płynęło jak w" Rezerwacie "
Kolejka przez cały rok była żywicielką dla Mieszkańców , można było Panom przy niej sprzedać Kwaśne mlycko., łoscypek prawdziwą rzeżbe [ nie made in china]
Drugim takim Obiektem był wyciąg Kotelnica piękny stok przy którym w zimie tętniło życie TE Dwa Obiekty ,dawały szansę rozwoju nie tylko Gubałowki , ale i Całego Zakopanego
Wszystko by dziąłało , gdyby nie CHory umysł BBetonu, bo to TYLko Oni sa winni!!
.
Dla Swojego INTERESU zmącili UMYSŁY niektórych Mieszkańców, że mamy tak jak mamy.
Psychoza wywłaszczenia 8 lat temu zrobiła swoje .
Głupia gadka dla żmylenia o"krzywdach" ,[ a kto wtedy nie był skrzywdzony?]
żeby ugrać " Swoje"
Rozumiem Wsciekłosć Wszystkich
Komuna nie wysiedliła Gubałowki [plany lat 70] to tym bardziej @Jarząbek tego nie dokona .Chyba że sami zechcą iśc stąd
Plucie na mieszkańców jest nie na miejscu , Nie wrzucajcie Wszystkich do jednego worka .!!!!!!!
sam sobie zasłużyłeś baranie!!!!!
Jak na co poniektórych patrzę do brak szacunku...
Oj to Zakopane...
A Jagna niech z ciocią pogada a gubałowka może ruszy...
cyt.
"Jej zdaniem negatywny wpływ na rozwój i wizerunek miasta ma wąska grupa ludzi, którzy protestują przeciwko rozbudowie infrastruktury sportowej i drogowej. - Przecież dzięki rozwojowi infrastruktury przyjedzie pod Tatry więcej gości, a to przełoży się na zarobki mieszkańców – akcentowała Marczułajtis-Walczak."
-ma wąska grupa ludzi- TAK Z TYM SIĘ ZGODZĘ , ALE NE JET TO GRUPA PUBLICZNIE OBWINIANA ,
TYLKO GRUPA ZWIĄZANA Z NASZYMI ZAKOPIAŃSKIMI BIZNESMENAMI , UM I RADNYMI - KTÓRZY NAJCHĘTNIEJ BY WYSIEDLILI RDZENNYCH MIESZKAŃCÓW GUBAŁÓWKI .
TAK ABY ELITY ZAKOPIAŃSKIE MIAŁY WOLNE POLE DO WŁASNEJ EKSPANSJI .
Pozdrawiam
Jawnie
Jacek Kalata
Pasowałoby może najpierw zapytać mieszkańców co o tym myślą . powiedzieć im prawdę o wieloletnich skutkach finansowych ITP.
Pojawia się coraz więcej głosów na „tak” w sprawie organizacji Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Małopolsce. Zawody na najwyższym poziomie miałyby się odbyć m.in. w Krakowie i Zakopanem w 2022 roku. Tym razem na ten temat debatowali posłowie z komisji sportu.
- Właśnie na komisji podjęta została inicjatywa uchwałodawcza dotycząca ZIO i poparcia Sejmu – poinformowała posłanka Jagna Marczułajtis - Walczak. - Komisja przyjęła projekt uchwały, który zostanie skierowany do laski marszałkowskiej.
Jak dodaje parlamentarzystka, prawdopodobnie na kolejnym posiedzeniu Sejmu powinno odbyć się pierwsze czytanie projektu.
Salon Marcowy to spotkanie przedstawicieli różnych środowisk: polityków, przedstawicieli organizacji pozarządowych, działaczy sportowych i kultury, samorządowców i przedsiębiorców. Podczas spotkań omawiane są różne sprawy ważne dla regionu Podhala.
Podczas spotkania szefowa komisji aplikacyjnej Kraków 2022 przekonywała, że organizacja igrzysk daje wielką szansę rozwojową dla Zakopanego.
REKLAMA
- Musimy przejrzeć na oczy. Aby Zakopane miało statut zimowej stolicy Polski musimy cały czas się rozwijać. Taką szansę daje organizacja olimpiady. Przez samą nazwę "Zakopane" i to, że mamy piękne skocznie i kilka wyciągów, nie będziemy wiecznie zimową stolicą. Jeżeli będą prowadzone protesty przeciwko poszerzeniu drogi do Zakopanego lub przeciwko budowie tras narciarskich, to się nie rozwiniemy – przekonywała.
Jej zdaniem negatywny wpływ na rozwój i wizerunek miasta ma wąska grupa ludzi, którzy protestują przeciwko rozbudowie infrastruktury sportowej i drogowej. - Przecież dzięki rozwojowi infrastruktury przyjedzie pod Tatry więcej gości, a to przełoży się na zarobki mieszkańców – akcentowała Marczułajtis-Walczak.
Posłanka uważa, że środowe spotkanie premiera Tuska z szefem słowackiego rządu w Popradzie, to kolejny ważny krok na drodze ku organizacji zimowych igrzysk olimpijskich w Polsce i na Słowacji.
- Zapewnienie o poparciu obydwu rządów to zielone światło do dalszych działań. Na ten krok najbardziej czekaliśmy – powiedziała.
Dodała, że na szczeblu rządowym jest konsultowana kwestia finansów, jakie mają być przeznaczone na organizację ZIO. - Wstępne koszty operacyjne na realizację olimpiady to 1 mld 800 tys. dolarów, w 40 procentach dofinansowane ze strony MKOL. Musimy do tego pamiętać o kosztach poprawy infrastruktury drogowej, o obiektach sportowych – podsumowała szefowa komisji aplikacyjnej.
- Kolejnym krokiem ze strony rządu będą gwarancje dotyczące finansowania – oceniła.
Oficjalne zgłoszenie polsko-słowackiej kandydatury w MKOl ma nastąpić pod koniec 2013 roku. Zainteresowane organizacją igrzysk w 2022 roku są też m.in. Barcelona, Monachium, Oslo, Nicea i Lwów. Ostateczny wybór organizatora zostanie dokonany podczas sesji MKOl w Kuala Lumpur w sierpniu 2015 roku.
Zgodnie z uzgodnieniami, miastem–gospodarzem igrzysk w 2022 roku ma być Kraków i to właśnie stolica Małopolski zaproponuje szczegółową lokalizację miejsc rozgrywania zawodów w poszczególnych dyscyplinach. W Zakopanem mogłyby się odbyć skoki narciarskie, kombinacja norweska oraz biegi narciarskie. Konkurencje alpejskie mają być zorganizowane na Słowacji.
-
PRACA | dam
Przyjmę dwie dziewczyny najlepiej z Zakopanego NA STOISKO Z OSCYPKAMI w Zakopanem (12.12.25-12.01.26). Praca dobrze płatna. 664 497 808. -
NIERUCHOMOŚCI | wynajem
DOMEK długoterminowo, 35 m2, Szaflary, 1800 zł na miesiąc, rachunki wliczone w czynsz. 668 774 208. -
USŁUGI | inne
Chętnie zaopiekuję się psiakami i innymi zwierzakami domowymi. Najlepiej po 14.00. 530806950 przemkoh2o@wp.pl
Tel.: 530806950 -
NIERUCHOMOŚCI | wynajem
Do wynajęcia w Nowym Targu POKÓJ Z ANEKSEM KUCHENNYM I ŁAZIENKĄ. 889 694 718. -
PRACA | dam
Hotel "Foluszowy Potok" Zakopane, ul. Zamoyskiego 42 zatrudni do restauracji hotelowej: KELNERA/-KĘ. Zapewniamy stabilną, całoroczną pracę w restauracji hotelowej. Kontakt wyłącznie telefoniczny: 660 41 00 46 -
PRACA | dam
WIZY USA, WYJAZDY, ZIELONA KARTA. 501 809 644 -
PRACA | dam
Przyjmę do pracy PIZEERA Z DOŚWIADCZENIEM, praca 4/5 dni w tygodniu, od 16:00 do 1:30. Zakopane. Stawka: 30 zł/godz. 692 242 042. -
PRACA | dam
PKL Horeca Sp. z o.o. jest Spółką wchodzącą w skład Grupy PKL. Obecnie poszukujemy osoby na stanowisko: SPECJALISTA DS. JAKOŚCI SPRZEDAŻY. Miejsce pracy: Zakopane. CO BĘDZIE NALEŻEĆ DO TWOICH OBOWIĄZKÓW? - Monitorowanie wyników tajemniczego klienta i analiza raportów sprzedażowych, - Identyfikacja trendów oraz obszarów wymagających poprawy, - Współpraca z liderami obiektów - motywowanie zespołów, spotkania, ustalanie celów jakościowych i sprzedażowych, - Opracowywanie i wdrażanie standardów obsługi w hotelach i restauracjach, - Organizacja szkoleń z zakresu jakości obsługi, upsellingu i cross-sellingu, - Przygotowywanie raportów jakościowych i sprzedażowych, monitorowanie postępów, - Analiza feedbacku od klientów i wdrażanie działań korygujących, - Poszukiwanie innowacji i nowych technologii wspierających jakość usług, - Ścisła współpraca w obrębie działu, oraz z klientem wewnętrznym i zewnętrznym, - Tworzenie zestawień, porównań i raportów na zlecenie przełożonego. DOŁĄCZ DO NAS! Więcej informacji i rekrutacja: https://www.pkl.pl/post/specjalista-ds-jakosci-sprzedazy.html
WWW: www.pkl.pl/post/specjalista-ds-jakosci-sprzedazy.html -
NIERUCHOMOŚCI | kupno
Skupujemy nieruchomości za GOTÓWKĘ, PODHALE. 600404554
Tel.: 600404554 -
USŁUGI | inne
PROFESJONALNA WYCINKA DRZEW, GAŁĘZI Z PODNOŚNIKA I Z UŻYCIEM LINY. 889 105 476 -
PRACA | dam
Zatrudnię Recepcjonistkę/Recepcjonistę: - umowa o pracę - w hotelu 4* - możliwość rozwoju: szkolenia, kursy - konieczna znajomość języka angielskiego - doświadczenie mile widziane, ale jeżeli nie masz doświadczenie, to wszystkiego Cię nauczymy:). 600087765 stamary.pl praca@wo-ma.com
Tel.: 600087765 -
PRACA | dam
PRODUCENT ŻYWNOŚCI w Zakopanem zatrudni PRZEDSTAWICIELA. Praca stała, dobre warunki. 604 102 804, 602 285 793. -
PRACA | dam
Piekarnia rzemieślnicza TuChleb w Zakopanem zatrudni piekarkę/piekarza, cukierniczkę/cukiernika oraz osobę do przyuczenia. 602124461
Tel.: 602124461 -
NIERUCHOMOŚCI | wynajem
Do wynajecia ładne mieszkanie 2 pokojowe 36m2 w Nowy Targu -ul Szaflarska w bloku z windą tel 660797241 b12.pl. -
USŁUGI | budowlane
DOTACJA Z CZYSTEGO POWIETRZA - TERMOMODERNIZACJA. Oferujemy bezpłatną pomoc od A do Z w pozyskiwaniu dotacji, przeprowadzeniu termomodernizacji oraz rozliczeniu dotacji z programu Czyste Powietrze. Zmień swój dom. 888 276 582. -
NIERUCHOMOŚCI | kupno
Osoba prywatna KUPI DZIAŁKĘ BUDOWLANĄ - okolice Nowego Targu. Płacę gotówką. 608 729 122. -
NIERUCHOMOŚCI | wynajem
DO WYDZIERŻAWIENIA DZIAŁKA W LUDŹMIERZU PRZY DRODZE NA CZARNY DUNAJEC. 608 729 122 -
PRACA | dam
SUPERMARKET LEWIATAN W MURZASICHLU zatrudni pełny etat na stanowisko sprzedawca kasjer praca zmianowa. 601514066
Tel.: 601514066 -
PRACA | dam
Pensjonat w Zakopanem zatrudni KONSERWATORA, koniecznie zmotoryzowanego. Praca na 1/2 etatu 666378357. -
NIERUCHOMOŚCI | pośrednictwo
Zarządzanie domkami i apartamentami na wynajem krótkoterminowy. 788 63 36 33 www.zarzadzanieapartamentami.info
Tel.: 788 -
SPRZEDAŻ | zwierzęta
BORDER COLLIE szczenięta. 791 669 932. -
USŁUGI | budowlane
MALOWANIE DACHÓW I ELEWACJI. 602 882 325. -
NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
Sprzedam DOMY po 100 m2 - Klikuszowa, koło Centrum Narciarstwa. 608 729 122. -
NIERUCHOMOŚCI | kupno
Kupię działkę budowlaną Nowy Targ i okolice. 608 729 122. -
BIZNES
Wydzierżawię działkę w Ludźmierzu przy trasie Nowy Targ-Czarny Dunajec lub przyjmę reklamę. 608 729 122. -
PRACA | dam
Przyjmę MURARZY. Praca Polska, Niemcy. 608729122. -
PRACA | dam
Przyjmę CIEŚLI DACHOWYCH, DEKARZY, POMOCNIKA DEKARZA. 608729122. -
PRACA | dam
INSTRUKTORZY NARCIARSCY www.szkolajurgow.pl tel. 692001268 -
USŁUGI | inne
WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098. -
SPRZEDAŻ | różne
LIKWIDACJA SKLEPU "WOD-KAN I ŁAZIENKI". WYPRZEDAŻ ASORTYMENTU W ATRAKCYJNYCH CENACH. W tym: baterie, umywalki, itp. Zapraszamy: ul. Chramcówki 33, Zakopane. -
NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
Sprzedam DOM, centrum Zakopanego - 602 633 931. -
PRACA | dam
ZATRUDNIMY W KARCZMIE oraz W BARZE MLECZNYM: KUCHARZA, POMOC KUCHENNĄ, OBSŁUGĘ BARU MLECZNEGO, KELNERKĘ. Zakopane, bez zakwaterowania - 600 035 355. -
USŁUGI | budowlane
FLIZOWANIE, REMONTY, WYKOŃCZENIA. 882080371. -
USŁUGI | budowlane
KAMIENIARSTWO. 882080371. -
PRACA | dam
NIEMCY: murarz, cieśla, malarz, ocieplenia, elekryk, spawacz, operator koparki, dźwigowy. Umowy na warunkach Niemieckich 0048 601 218 955 -
PRACA | dam
Przyjmę PIEKARZA. 607 44 55 66. -
SPRZEDAŻ | różne
DREWNO KOMINKOWE. 501 577 105. -
USŁUGI | budowlane
OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.














