Reklama

2025-01-07 13:40:13

Zakopane

Sprawa "poideł dla koni" przed zakopiańskim sądem, oskarżony nieobecny

Góral, który od lat ma prawo budowlane za nic i w terenach rolnych zabudowuje Bachledzki Wierch domami na wynajem, nie stawił się dziś przed zakopiańskim sądem.

Sala nr 219 Wydziału Karnego w Sądzie Rejonowym w Zakopanem pękała dziś w szwach. Licznie przybyli dziennikarze i mieszkańcy Zakopanego, którym na sercu leży to, co dzieje się z ich miastem. Czary goryczy przelała kolejna samowola budowlana, jaką stawia Józef G-M na Bachledzkim Wierchu. To pięć budynków pod wynajem. Gdy nasz dziennikarz pytał go latem o inwestycję, bronił się, że stawia tylko "poidła dla koni". Dziś inwestor miał stanąć przed sądem. Nie stawił się na sali rozpraw. Ani on, ani jego obrońca. 


Sędzia Janusz Knapczyk odczytał pisemny wniosek obrońcy, który poprosił o zmianę terminu rozprawy. Argumentując, że wcześniej o tej samej porze został już zobowiązany do wystąpienia przed sądem w Krakowie. Oskarżyciel z ramienia miasta, Henryk Ziemianek ze Straży Miejskiej przychylił się do wniosku obrony, przyznając, że każdy ma prawo bronić się przed zarzutami z pomocą swojego adwokata. Sędzia wyznaczył kolejny termin rozprawy na 11 lutego. 

Wieloletnia recydywa

- Mamy tu do czynienia ze złamaniem nie tylko ustaleń Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego, zapisów Parku Kulturowego Kotliny Zakopiańskiej, jak też prawa budowlanego - podkreśliła w rozmowie z nami Małgorzata Staszel, koordynator ds. Parku Kulturowego Kotliny Zakopiańskiej Urzędu Miasta Zakopanego. Przypomina, że po kontroli nadzór budowlany wydał postanowienie o wstrzymaniu prac budowlanych na Bachledzkim Wierchu. Bo stawiane są nie żadne "poidła", tylko pięć kilkukondygnacyjnych budynków. To nie pierwsza samowola budowlana górala. - Ten hotel w zielonym kolorze został rozbudowany, platforma widokowa ze względu na powierzchnię wymagała zgłoszenia, tego nie ma. Wyciągi, które działają także nie zostały zgłoszone, pomimo że plan dopuszcza ich działanie, to nie posiadają wymaganych pozwoleń. Po drugiej stronie drogi u pana M. też stoi kilka budynków o różnej funkcji. 

Rak samowoli

Urzędniczka przypomniała, że w ocenie oskarżonego nie robi on nic złego. Jest przedsiębiorcą, rozwija swą działalność i płaci podatki.

Oburzenia postępowaniem górala nie kryła Agata Wojtowicz, prezes Tatrzańskiej Izby Gospodarczej, przewodnicząca Rady Powiatu Tatrzańskiego. Jej zdaniem w końcu trzeba postawić tamę nielegalnej działalności, która rozrasta się niczym rak i pochłania tkankę Zakopanego. - Wszyscy płacimy podatki, prowadząc działalność gospodarczą. To nie jest żadne usprawiedliwienie. Po to robimy plany dzielnicy, dyskutujemy nad każdą częścią. Większość przedsiębiorców żyje z turystyki. Ludzie tu przyjeżdżają przede wszystkim dla przyrody, dla krajobrazu, walorów historycznych. Niedługo nie będziemy tu mieć kawałka zieleni. Stajemy się byle jacy.  Domagamy się działania PINB i Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Chcemy żyć w normalnych warunkach. Mówię to jako zwykła mieszkanka, bo mieszkam w tej dzielnicy Zakopanego - podsumowała Agata Wojtowicz.  Wyraziła też zdziwienie, że oskarżyciel ze straży miejskiej nie wystąpił do sądu z wnioskiem o doprowadzenie oskarżonego przed sąd. 

O nielegalnej zabudowie pisaliśmy już latem: https://24tp.pl/n/120611

Rafał Gratkowski

Zostań Patronem Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Najazdy 2025-01-08 22:03:23
A to ciekawe najazdy też same znikły.
kliniec 2025-01-08 18:06:44
Dobrze kiedys powiedzieli, że polskie prawo budowlane na Podhalu nie sprawdziło się. Mogę się tylko cieszyć, że wielokrotnie pomieszkując w "Mariówce" na Broniewskiego, wiele razy wychodziłem na Bachledzki Wierch, schodząc do Olczy lub na Harendę, kiedy nie jeździły tam squady, skutery śnieżne i nie budowano tam pensjonatów czyli poideł dla koni.
jaga 2025-01-08 14:59:23
Pani Zamiata mało wiarygodna,zaistniała dla własnych celów...teraz po trupach dla wąskiej grupy samych swoich.... mało mnie obchodzi jej zdanie,nie mam szacunku dla takich osób..
groteska za nasze pieniądze 2025-01-08 14:38:58
"Wyraziła też zdziwienie, że oskarżyciel ze straży miejskiej nie wystąpił do sądu z wnioskiem o doprowadzenie oskarżonego przed sąd."

No jaja : ) Swój swojego ma ciągać ?? A ile ten "oskarżyciel" zarabia żeby ryzykował że dostanie po kufie ??? 100 tysięcy miesięcznie? A pani oburzona nie może jako "oskarżyciel" społeczny pisma sklecić ??? Przecież pani jest PRZEWODNICZĄCĄ RADY POWIATU !!! Czy to zbyt mało by się zaangażować ??? Czeka pani aż ją na prezydenta wybiorą?
smacznego karpia! 2025-01-08 14:23:46
"Oburzenia postępowaniem górala nie kryła Agata Wojtowicz, prezes Tatrzańskiej Izby Gospodarczej, przewodnicząca Rady Powiatu Tatrzańskiego. Jej zdaniem w końcu trzeba postawić tamę nielegalnej działalności, która rozrasta się niczym rak i pochłania tkankę Zakopanego."

Jakoś samowola karpia tak jej nie oburza... Podwójne standardy? Znajomości? Obłuda? Zakłamanie?
Zakopane przyjazne samowolom 2025-01-08 14:18:16
Jak to było w tym kabarecie...?

Jóźkiewicz z przyjaznego Zakopanego: "Dochodzą do nas niepokojące informacje"
Filipowicz za 20 tysięcy miesięcznie: "Jak państwo wiedzą niewiele możemy zrobić"

https://youtu.be/puXTDgizL3w?t=10237

Istny cyrk. Ale to standard w pajacolandzie bo radni, burmistrze, urzędniki sami są uwikłani w ciemne sprawki.
doktór Karol N 2025-01-08 13:18:26
@ Zigi, a co z tym Foluszowym Potokiem? chodzi ci o pensjonat czy o potok?
Zigi 2025-01-08 09:32:55
Wszyscy w Zakopanem mają pomroczność. Jedna nielegalna budowa i tyle szumu. A pod skocznią na kontenerach już piętrowe restauracje powstają. Radny ma podobno przy Krupówkach restauracje na potoku jako budowle tymczasową. Cały foluszowy potok jest jednym wielkim cyrkiem. Gubałówka nie wspomnę.Cyrk na kółkach. Obecny burmistrz jak widać nie ma pomysłu generalnie na nic i niewiele się wydarzy za jego kadencji. Nadzór budowlany to już w ogóle szkoda się wypowiadać...TPN zamiast chronić przyrodę buduje stacje narciarską u siebie. TAKA TO SZOPKA NOWOROCZNA.
suweren 2025-01-08 09:25:13
A ja głupi . Zebrałem ze 15 papierów aby dostać pozwolenie na użytkowanie w Nadzorze budowlanym. Budowa legalna ze wszystkimi pozwoleniami.
A tu trzeba było tylko poinformować , że sie buduje poidła dla koni albo grila.
robo 2025-01-08 01:12:40
Komuna 2.0 gorzej jak za stalina . Masz swoje a urzedas bedzie cie przesladował
Jasiyk 2025-01-07 22:47:52
Drogi Gvu, leży mi na sercu negatywna opinia o góralach , gdyż sam jestem góralem. I nie bronię tu Józefa, bo robi co robi i przez to taka opinia o nas. A Ty widzę że jesteś już przesiąkniety siłą mediów i łapiesz wszystko co ktoś gdzies napisze. Czyli jest nagonka na górali i ty lecisz z tym nurtem bo to teraz modne.
tom 2025-01-07 21:41:44
A ja na wiosne grodze na bachledzkim swoja działke i przejscia nie bedzie,a swoja droga tam gdzie buduje Jozek to jest pardałowka a nie bachlydzki
Derulo 2025-01-07 20:39:23
Hm Radisson jak miasto ok zgodne z planem
Bachleda Residence ok zgodnie z planem
Chłop nie może nic i jest bandytą.....
Lidl zgodnie z planem...
Imperial Bystre zgodnie z planem...
To kpina
The Góral 2025-01-07 19:51:39
Moja własność i mogę się robić co zechce !!! To świętości komunisty jedne !!!
Prawda 2025-01-07 18:55:56
A nie dziwi fakt, że skoro to jest tak ważna sprawa dla społeczeństwa i władzy to nie wysłano profesjonalnego radcy prawnego z urzędu? Czy to nie jest dziwne? Za przeproszeniem wysłano strażnika i urzędnika. Coś tu nie gra.
Taki sobie czytelnik 2025-01-07 18:42:50
O tej samej porze rozprawa w innym mieście?
To te "wolne sądy" nie mają komputerów i internetów?
Gvu 2025-01-07 18:26:47
Jasiek
Widać że leży Ci na sercu opinia o góralach. Niestety jesteś w tym odosobniony, góralom na opinii nie zależy, jeno na dudkach hej
nagonka 2025-01-07 17:34:38
nagonka na więźniów politycznych, nagonka na ks O od salcesonu, nagonka na romanowskiego WSZYSCY SĄ BEZ WINY :-)
Andyq 2025-01-07 17:32:15
Ma swoją działkę to ma prawo budować, a lokalsi którzy wyprowadzają swoje pieski żeby tam robiły to mają g.... do gadania.
mieszkaniec 2025-01-07 17:15:17
Mieliśmy jeszcze niedawno kawałek zieleni w centrum miasta przy ul. Makuszyńskiego, ale urzędnicy sprzedali deweloperowi i jest apartamentowiec!!! Dlaczego jedni mogą, a ten co nie jest u władzy nie może.
gogo 2025-01-07 15:44:33
Plany to się robi ale nie w interesie mieszkańców. Popieram górala bo przecież sama władza dawała przykład .
Płaczą Ci co tam nie mają pola ,mają pieski i boją się ,że właściciele chcą użytkować swoje działki po swojemu bo mają do tego prawo.
Może zgłosi się jedna osoba z tych protestujących i odda swoją działkę bezpłatnie dla turystów , użytkowników quadów ,spacerowiczów ,posiadaczy psów.
marzenka 2025-01-07 14:28:59
"Wszyscy płacimy podatki, prowadząc działalność gospodarczą. To nie jest żadne usprawiedliwienie...Niedługo nie będziemy tu mieć kawałka zieleni. Stajemy się byle jacy. "

DO-KŁAD-NIE!
Jasiyk 2025-01-07 14:07:52
Na każdym kroku trza pisać że to góral ? No akurat jest nim, tylko po co to podkreślać w co drugim zdaniu? I zaś się zacznie nagonka medialna na górali, którą TP podsyca. A przecież ta patodeweloperka która ma miejsce na Podhalu to w większości należy do inwestorów spoza naszego regionu. Ale i tak się przyjmie że to górale.
Ujek Carol 2025-01-07 14:01:51
Oczywiście takie restrykcje powinny dotyczyć tylko miejscowych górali.

Reklama
  • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
    SPRZEDAM MIESZKANIE KRAKÓW - KURDWANÓW - ŚWIETNA LOKALIZACJA. Oferujemy na sprzedaż jasne i przestronne mieszkanie położone w zadbanym budynku na osiedlu Kurdwanów. Powierzchnia 28,12 m kw. Budynek wyposażony jest w trzy windy, w tym jedną towarową. UKŁAD MIESZKANIA: - duży pokój z wnęką (nyżą), - jasna kuchnia z oknem, - duża, oszklona loggia, - piwnica przynależna do mieszkania. Mieszkanie jest słoneczne i ustawne, IDEALNE DLA SINGLA, PARY lub JAKO INWESTYCJA POD WYNAJEM. Lokalizacja zapewnia szybki dojazd do centrum oraz dostęp do pełnej infrastruktury - sklepy, przystanki komunikacji miejskiej, szkoły i tereny zielone w zasięgu kilku minut spacerem. SPRZEDAŻ BEZ POŚREDNIKÓW. Cena 450 tys zł - do negocjacji. Kontakt: 604 08 16 43
  • USŁUGI | budowlane
    BUDOWY DOMÓW OD PODSTAW, STANY SUROWE OTWARTE, DACHY, ELEWACJE. 608729122.
  • PRACA | dam
    Przyjmę CIEŚLI DACHOWYCH, DEKARZY, POMOCNIKA DEKARZA. 608729122.
  • PRACA | dam
    Przyjmę MURARZY. Praca Polska, Niemcy. 608729122.
  • BIZNES
    Wydzierżawię działkę w Ludźmierzu przy trasie Nowy Targ-Czarny Dunajec lub przyjmę reklamę. 608 729 122.
  • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
    Sprzedam DOMY po 100 m2 - Klikuszowa, koło Centrum Narciarstwa. 608 729 122.
  • PRACA | dam
    PAPI SERVICE SP. Z O.O. ZATRUDNI KIEROWCÓW. WYMAGANE KAT. C+E ORAZ UPRAWNIENIA ADR. MOŻLIWE PRZESZKOLENIE ADR/TDT Z ZAKRESU PRZEWOZU PALIW PŁYNNYCH . TEL.602290555
  • NIERUCHOMOŚCI | kupno
    Kościelisko---kupie działkę pilnie tel 660797241.
  • PRACA | dam
    Zatrudnię do sprzątania apartamentów w okolicy ul. Strążyskiej w Zakopanem (wskazane auto w celu dojechania do apartamentów). Praca na stałe, 3-4 dni w tygodniu (gdy są wyjazdy w weekendy również) w godzinach od 9-15. Informacja tel. 609097999
    Tel.: 609097999
  • PRACA | dam
    Karczma "Czarci Jar" poszukuje osoby na stanowisko POMOC KUCHENNA. Tel. 602 366 750.
  • PRACA | dam
    Spółka POLSKIE TATRY S.A. zatrudni do pensjonatu w Zakopanem pracowników na stanowisko KELNERKA/KELNER ORAZ POKOJOWA. Praca stała na podstawie umowę o pracę. Telefon kontaktowy: 502 037 215 www.praca.polskietatry.pl
  • USŁUGI | inne
    MYCIE DOMÓW GÓRALSKICH W ŚRODKU - WOLNE TERMINY - 880 363 281.
  • PRACA | dam
    ZATRUDNIMY W KARCZMIE oraz W BARZE MLECZNYM: KUCHARZA, DOŚWIADCZONĄ POMOC KUCHENNĄ, OBSŁUGĘ BARU MLECZNEGO. Zakopane, bez zakwaterowania - 600 035 355.
  • USŁUGI | inne
    PROFESJONALNA WYCINKA DRZEW, GAŁĘZI Z PODNOŚNIKA I Z UŻYCIEM LINY. 889 105 476
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    Do wynajęcia MIESZKANIE, I piętro, Waksmund. 515 503 494.
  • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
    DOMEK LETNISKOWY W GORCACH. 515 503 494.
  • MOTORYZACJA | sprzedaż
    SKUTER SNIEŻNY POLARIS. 515 503 494.
  • USŁUGI | budowlane
    REMONTY, WYKOŃCZENIA, PŁYTKI, PANELE, MALOWANIE itp. OBRÓBKI BLACHARSKIE (balkony, tarasy, podbitki). 796 544 016.
  • PRACA | dam
    Rada Nadzorcza Spółki NTvK ogłasza KONKURS NA STANOWISKO PREZESA ZARZĄDU SPÓŁKI. Szczegółowe wymagania kwalifikacyjne oraz sposób ich udokumentowania zostały określone w ogłoszeniu o konkursie zamieszczonym na stronie internetowej Spółki: https://ntvk.com.pl/dokumenty/. TERMIN ZŁOŻENIA OFERT UPŁYWA 19.12.2025 r. o godz. 12.00. Wymagane dokumenty należy złożyć w zamkniętej kopercie, z dopiskiem "Konkurs na Prezesa Zarządu Nowotarskiej Telewizji Kablowej Sp. z o.o." lub listownie. Decyduje data i godzina wpływu dokumentów do siedziby Spółki. Zasady i tryb przeprowadzenia Konkursu określa "Regulamin Konkursu" przyjęty przez Radę Nadzorczą, dostępny na stronie internetowej Spółki: https://ntvk.com.pl/dokumenty/.
  • PRACA | dam
    Zakopane - Samodzielny księgowy - księgi handlowe - biuro księgowe AUDITPLUS. https://www.auditplus.pl/praca praca@auditplus.pl
  • ZDROWIE I URODA
    LICENCJONOWANY REFLEKSOLOG: STOPY, DŁONIE, TWARZ. 502 350 983
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    Do wynajęcia BUDYNEK W WITOWIE nr 190 (do 2025 r. znajdował się w nim Ośrodek Zdrowia). Tel. 698 508 796.
  • PRACA | dam
    PRACA W AUSTRII - austriacka umowa! 13,56-19,30 Euro/h + diety + darmowe zakwaterowanie. Poszukujemy: murarzy, cieśli, dekarzy, hydraulików, elektryków, malarzy, spawaczy, ślusarzy, monterów, kierowców LKW, operatorów wózków i dźwigów, rzeźników, pomocników, pracowników produkcji i innych fachowców. Wymagane: język niemiecki i samochód. +43 676 5451672, k.otrembiak@hogo.cc
  • PRACA | dam
    PROMOTOR roznoszenie ulotek Zakopane. Atrakcyjne wynagrodzenie.
  • PRACA | dam
    Poszukujemy POKOJOWYCH do sprzątania w aparthotelu w Białce Tatrzańskiej. Oferujemy pracę stałą, sezonową lub dorywczą. Praca w godzinach 8:00 - 16:00 z elastycznym grafikiem i wyżywieniem. 696112266
    Tel.: 696112266
  • USŁUGI | inne
    WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
  • PRACA | dam
    Stacja Narciarska Polana Szymoszkowa zatrudni na sezon zimowy do pracy w gastronomii: PIZZERÓW, BARMANKI, BUFETOWE, POMOCE KUCHENNE, OSOBY NA ZMYWAK, OSOBY DO SPRZĄTANIA SALI. Kontakt osobisty pod nr tel.: 693 319 707
  • USŁUGI | budowlane
    FLIZOWANIE, REMONTY, WYKOŃCZENIA. 882080371.
  • USŁUGI | budowlane
    KAMIENIARSTWO. 882080371.
  • PRACA | dam
    Przyjmę MURARZY, DEKARZY. Praca Polska, Niemcy. 608729122.
  • PRACA | dam
    NIEMCY: MURARZ, CIEŚLA, MALARZ, OCIEPLENIA, ELEKTRYK, SPAWACZ, KRANISTA. Umowy na warunkach niemieckich. Kontakt: 0048 601-218-955
  • SPRZEDAŻ | różne
    SPRZEDAM OPAŁ SUCHY - 788 344 233.
  • PRACA | dam
    Nowe miejsce na mapie Białki Tatrzańskiej rekrutuje ! Na stanowiska: -kucharz produkcyjny, kucharz wydawkowy, pizzer, pomoc kuchenna, pracownik obsługi sali restauracyjnej Jeżeli jesteś zainteresowany/ zainteresowana pracą zadzwoń, lub wyślij CV. 798625975 restauracjadwatopory@gmail.com
    Tel.: 798625975
  • USŁUGI | budowlane
    PŁYTKI, REMONTY, ELEWACJE, PODDASZA. 793 677 268.
  • USŁUGI | budowlane
    PŁYTKI, REGIPSY, MALOWANIE, WYKOŃCZENIE WNĘTRZ. 787 479 002.
  • USŁUGI | budowlane
    OCIEPLANIE DOMÓW na materiałach wysokiej jakości. 787 479 002.
  • PRACA | dam
    Poszukiwana osoba do pracy w sklepie na Krupówkach na stanowisko sprzedawcy. 723 745 984
    Tel.: 723
  • PRACA | dam
    KASJER/KASJERKA PRACA W SKLEPIE SPOŻYWCZYM BUKOWINIE TATRZAŃSKIEJ WIĘCEJ INFORMACJI POD NR TEL. 609820250 as.stasik@op.pl
    Tel.: 609820250
  • PRACA | dam
    Przyjmę do pracy na budowie - docieplenia, budowy od podstaw, wykończenia. Zakopane i najbliższe okolice.. 500160574
    Tel.: 500160574
  • NIERUCHOMOŚCI | kupno
    Skupujemy nieruchomości za GOTÓWKĘ, PODHALE. 600404554
    Tel.: 600404554
  • NIERUCHOMOŚCI | pośrednictwo
    Zarządzanie domkami i apartamentami na wynajem krótkoterminowy. 788 63 36 33 www.zarzadzanieapartamentami.info
    Tel.: 788 63 36 33
    WWW: www.zarzadzanieapartamentami.info
  • USŁUGI | budowlane
    MALOWANIE DACHÓW I ELEWACJI. 602 882 325.
  • PRACA | dam
    Przyjmę PIEKARZA. 607 44 55 66.
  • SPRZEDAŻ | różne
    DREWNO KOMINKOWE. 501 577 105.
  • USŁUGI | budowlane
    OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
2025-11-22 08:00 Remont mostu flisaków idzie pełną parą (WIDEO) 2025-11-21 23:39 Komu zginął ten duży pies? 2025-11-21 22:55 Cały dzień męki, posypali drogę tylko raz, ciężko pokonać te oblodzenia (WIDEO) 2 2025-11-21 21:01 Zakopane - sprzedam KOMPLET KAWIARNIANY 2025-11-21 21:00 Jubileusz Towarzystwa Opieki nad Zabytkami 2025-11-21 20:33 SPRZEDAM MIESZKANIE w Krakowie, świetna lokalizacja 2025-11-21 20:01 Spadło już ok. 30 cm śniegu. Bajkowe krajobrazy w Dolinie Białego (WIDEO) 2025-11-21 19:30 Peter Chrzanowski w Zakopanem. Spotkanie w Muzeum Palace 2025-11-21 19:02 Taki klimat wieczorową porą na Krupówkach (WIDEO) 1 2025-11-21 18:35 Zakopane - sprzedam tanio różne BIURKA 2025-11-21 18:00 Mieszkańcy Gładkiego: Sprzeciwiamy się wydzierżawieniu drogi 2025-11-21 17:00 Ekopatrol wyruszył na kontrole w Zakopanem 5 2025-11-21 16:01 "Umrzeć ze śmiechu". Świetna komedia Teatru Bagatela w Nowym Targu 2025-11-21 16:00 Nie daj się uwieść orzechówce (WIDEO) 2025-11-21 15:19 Nowa koncepcja Parku Miliona Świateł w Zakopanem. Mniej kolorów, więcej baśni 4 2025-11-21 14:50 Nocna kolizja w Starem Bystrem 2025-11-21 14:00 Kwalifikacja wojskowa 2026. Kogo obejmie i jakie dokumenty przygotować? 12 2025-11-21 13:00 Nie ma już miejsc na listach, które uprawniają do spotkań w sprawie obwodnicy Zakopanego 7 2025-11-21 12:00 Co robić w weekend w Zakopanem? 2 2025-11-21 11:37 Tak wyglądała poranna jazda po zakopiańskich drogach, pługi poszły w ruch 2025-11-21 11:30 Legendarni iluzjoniści powracają na ekrany kin. Mamy dla Was bilety 2025-11-21 11:21 Wielka plama oleju na drodze w Zubrzycy Górnej 2025-11-21 11:00 Piękne oblicze zimy. Kapliczka na Jaszczurówce w śniegu (WIDEO) 1 2025-11-21 10:35 Trudne warunki na głównej drodze Podhala 2025-11-21 10:19 Policja apeluje o ostrożność, za nami trzy kolizje, unieruchomiony TIR, a tak się jeździ w Kościelisku (WIDEO) 1 2025-11-21 10:00 Niedźwiedzie jeszcze baraszkują w Tatrach 1 2025-11-21 09:21 Jest ślisko, uderzył autem wprost w latarnię 3 2025-11-21 08:59 W Tatrach drugi stopień zagrożenia lawinowego. Poranek na Krupówkach (WIDEO) 1 2025-11-21 08:15 Siła głosu z Podhala, czyli zakopiańscy eksperci i dwa Dni Architektury Drewnianej 2025-11-21 07:42 Alerty bezpieczeństwa - śniegu przybywa, tak wyglądają Krupówki i stragany pod Gubałówką (WIDEO) 3 2025-11-20 21:00 Okradali sklepy. Grozi im długa odsiadka 3 2025-11-20 20:00 "Zatraceniec" powrócił na scenę Domu Ludowego 2025-11-20 19:11 III Test Czystej Formy. Ogólnopolskie zawody wspinaczkowe w Zakopanem! 1 2025-11-20 19:00 Zmiana organizacji ruchu w otoczeniu rabczańskiego szpitala 2025-11-20 18:27 Żołnierze na ulicach Nowego Targu 10 2025-11-20 18:00 Od Nowego Targu po Elitę Kettlebell Sport: Niezwykła droga Tomasza Potaczka 2025-11-20 16:59 Wyższe podatki w Zakopanem, ale Krupówki nadal tańsze niż Sopot? 17 2025-11-20 15:59 Można już biegać na nartach w Zakopanem. COS naśnieża trasy 5 2025-11-20 14:59 Ostrzeżenie przed dużymi opadami śniegu 13 2025-11-20 13:59 Radni i burmistrz zapowiadają obronę Polskich Kolei Linowych przed komercjalizacją 15 2025-11-20 13:30 Górskie historie. Mamy dla Was książki 2025-11-20 13:00 Psy z nowotarskiego schroniska czekają na Was! 2025-11-20 12:30 Otwarcie odnowionej wystawy stałej w Izbie Pamięci Andrzeja Skupnia Florka 2025-11-20 12:00 Twoje światła - nasze bezpieczeństwo 2 2025-11-20 11:00 12 Slalom Maraton. Patronat objął prezydent Karol Nawrocki 13 2025-11-20 09:59 Silny wiatr Tatrach. Nadciągają opady śniegu 2025-11-20 09:30 Kolumna informacyjna Muzeum Tatrzańskiego 2025-11-20 08:59 Policjanci ze Szczawnicy zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców 1 2025-11-20 08:00 Konfiskaty aut 6 2025-11-19 22:40 Jamnik szorstkowłosy zaginął w Szaflarach wysoka nagroda dla znalazcy
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2025-11-22 07:05 1. W koncu ,tyle lat czekaliśmy na poprawę jakości powietrza ....8 lat PISlamisci karmili ludzi ideologią palenia weglem i (wszystkim poza oponami jak powiedział Wuc). Prawaki jak mi który jeszcze raz zapali dziadostwem zaraz dzwonie na ekopatro!! 2025-11-22 06:46 2. Ja tu nie widzę nic strasznego 2025-11-22 06:20 3. Bo z gościami to trzeba krótko, łopata do ręki i wiaderko z piaskiem. W czerwiennym się z nimi nie cackają, cytuje jedną z opinii "Jednego dnia napadało śniegu i chcieliśmy pożyczyć łopatę do odśnieżenia samochodu żeby wyjechać to usłyszeliśmy, że to kosztuje 5 zł. Doznaliśmy szoku." 2025-11-22 01:33 4. komunistyczny patrol robotniczo chłopski ruszył nekac jak za dawnych czasow 2025-11-21 23:18 5. Lewaki i pełosie dlaczego nie schowajcie czapek i rękawiczek do szafy trzeba sandały założyć i wyjść w ten listopadowy dzień na spacer przecież planeta się jara 2025-11-21 22:14 6. Na diabelski młyn tez przychodzą. To znaczy że trzeba taki postawić w parku miejskim? A może ryczące dinozaury? Chcesz żyć w zoo czy lunaparku? 2025-11-21 21:42 7. Tak pisowska spółka zarzadza PKL em on toto tego newsa posiadł pewnie z russpubliki albo sam go w swoim czererepie uplótł 2025-11-21 21:40 8. Małolaty o zabarwieniu lewicowym dlaczego opluwacie ludzi którzy nie popierają waszych pogladow zapewniam was że jeśli przyjdzie wam walczyć z wrogiem będziecie musieli współdziałać jeśli wasze lewicowe ambicje wezmą górę będziecie martwi ,Pozdrowienia ze słonecznego iisraela szabat szalom 2025-11-21 21:20 9. Myślę, że Pan Burmistrz wyjdzie z propozycją obniżki podatków i oplat dla mieszkańców. Mój kolega, który wynajmuje zużywa tyle wody co my we dwoje. Wiadomo, że pochodną zużycia wody są inne opłaty. 2025-11-21 21:12 10. @Mądry. Przed kim bo ja na razie nie widzę wroga. Akty terrorystyczne to już wiemy, zaczęli od gazociągu. Wobec tego nie szczekaj jak nie wiesz, to co bębnią media to tak, jak pisze @Konfederata.
2025-11-21 15:51 1. Brawo Agatko! Piękne, cudne, zachwycające prace! 2025-11-17 21:21 2. Teraz górale wprzedają swoją ojcowiznę żeby kupić nowe auto. Wszystkie te biznesy ze starym śmierdzącym sprzętem (mówiąc złomem) powinny być nakaz ogrodzenia blochą od ulicy. Podobnie ze składami budowlanymi. Tyle pięknych miejsć zostało oszpeconych przez lokalny interes. 2025-11-14 20:05 3. @Abeto, w samo sedno! 2025-11-14 04:43 4. tzn. niezłej. Dla wielu świetnej, dla mnie - niezłej. 2025-11-12 21:31 5. Towarzystwo własnej adoracjii..przykre... 2025-11-11 21:23 6. Jerzy Gruszczyński to też twórca świetnej muzyki ambient trochę w klimatach new age i berlin school, np.cykl Medytacje Tatrzańskie. 2025-11-08 22:32 7. do Dudas widzę, że jednak własność ziemi dla Ciebie jest rzeczą świętą tak jak Ty ją rozumiesz. Wspólnota 8 Wsi w Witowie zarządza m.in dolina Chochołowską i Lejową i takie rzeczy, o których piszesz nie mają miejsca. 2025-11-08 09:49 8. Biedni górale, takie dutki przepadły... Chyba łezkę uronię 2025-11-07 18:02 9. Do naleśnika. Masz racje. Własność ziemi to rzecz święta. Bez TPNu Tatry by staly tak samo gdzie stoją i górale by zarządzali tak jak i teraz.. mielibysmy płoty w poprzek Kalatowek, pijanych "stryków" zbierających opłaty przy ściezkach przez swoje przecież. Smażalnie mintaja nad Czarnym Stawem i korcmy z peruwiańską muzyką wzdłóż Doliny Kościeliskiej albo ryczące quady z łysolami na Goryczkowej. Mam dalej? Że byłoby inaczej? To dlaczego nie jest tam gdzie ta Gomora się pleni dzisiaj 2025-10-31 16:25 10. Przepiękne pracę. Wspaniałą atmosferą Czerwonego Dworu
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama